اگر شما از عینک جهت مد، فشن و یا ضرورت پزشکی استفاده می‌کنید مجبور هستید بهترین انتخاب را داشته باشید. یک عینک خوب می‌تواند با بروز خصوصیات خوب چهره، جذابیت ظاهری شما را افزایش دهد و همچنین عیوب ظاهری را هم به حداقل برساند.

برای انتخاب یک عینک مناسب چندین فاکتور باید در نظر گرفته شود. استایل، شکل، سایز، رنگ و کمی هم جنس عینک از جمله این فاکتورها هستند. راحت‌ترین راه برای کاهش زمان و درنظر گرفتن تمامی این موارد جهت انتخاب عینک، موضوع شکل صورت است.گام‌های زیر را جهت مشخص شدن شکل صورت خودتان انجام دهید و سپس از راهنمای شکل‌های صورت استفاده کنید تا ببینید کدام یک از انواع مدل‌های عینک شما را جذاب‌تر خواهد کرد.

در حالت کلی چهار نوع شکل صورت وجود دارد

صورت مربعی شکل

مربعی شکل

صورت قلبی شکل

قلبی شکل

صورت گرد

دایره شکل (گرد)

صورت بیضی شکل

بیضی شکل (تخم مرغی)

مشخص کردن شکل صورت شما

یک راه سریع و آسان برای مشخص کردن شکل صورت خود این است که عینا اندازه‌ها و رئوس صورت خود را اندازه بگیرید. این امر می‌تواند با قراردادن یک کاغذ روی یکی از عکس‌های خود شما باشد و به وسیله یک خودکار خط‌های صورت روی کاغذ رسم شود و یا اینکه جلوی آیینه بایستید و با یک ماژیک خطوط صورت خودتان را بر روی آینه بکشید.

بعد از اندازه گیری و کشیدن خطوط شما باید بتوانید یکی از این چهار شکل، که به صورت شما نزدیک‌تر است را انتخاب کنید. در صورتی که هنوز اطمینان ندارید با مطالعه ادامه مطلب و پاسخ به پرسش‌ها می‌توانید شکل نزدیک‌تر به صورت خود را پیدا کنید.

کدام قسمت از صورت شما عریض تر است؟

پیشانی : اگر عرض پیشانی شما نسبت به عرض چانه شما بیشتر است پس شکل صورت به مدل قلبی شکل نزدیک‌تر است.

گونه‌ها : احتمالا شما صورتی گرد و یا قلبی شکل دارید. و شکل چانه در این مورد جهت انتخاب میان یکی از دو مدل به شما کمک می‌کند.

چانه : اگر عرض چانه شما زیاد است پس احتمالا شکل صورت شما مربعی است.

هیچ کدام : اگر چهره شما کاملا متقارن هست و هیچ قسمتی عریض‌تر نیست احتمالا صورت شما بیضی شکل و یا مربعی است و خط فک روی صورت شما تعیین کننده نوع شکل صورت می‌باشد.

حالت کلی فک و چانه شما چه شکلی است؟

مربعی : معمولا این نوع چانه سبب می‌شود صورت هم مربعی شکل شود. افراد صورت مربعی دارای فک‌های بزرگ هستند و چانه به خوبی نمایان است.

دایره‌ای : معمولا افراد دارای صورت‌های گرد، چانه‌هایی کوچک دارند که خطوط چانه خیلی نمایان نیست و سایز چانه صورت را دایره‌ای و یا لوزی شکل می‌کند.

اکنون که شکل صورت شما مشخص شده می‌توانید مناسب‌ترین عینک را برای خود انتخاب کنید.

خصوصیات چهره‌های بیضی

چهره های بیضی شکل بهترین صورت‌ها هستند زیرا تمامی جزییات چهره متناسب‌اند. افراد با چهره‌های بیضی بابت داشتن این نوع از چهره واقعا خوش شانس‌اند. تقریبا تمامی مدل های عینک برای این نوع صورت متناسب است.

کمی کشیده هستند تا اینکه عریض باشند

گونه‌های استخوانی بزرگ

چانه کمی باریک‌تر از پیشانی

زمانی که برای اینگونه افراد عینک انتخاب می‌کنید هدفتان باید حفظ تناسب طبیعی این گونه چهره‌ها باشد. چهره‌های بیضی شکل باید از مدل عینک‌هایی که تناسب طبیعی چهره را برهم می‌زنند دوری کنند.

افراد معروف با چهره بیضی شکل

Beyonce

Beyonce

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence

Julia Roberts

Julia Roberts

Katy Perry

Katy Perry

Adam Sandler

Adam Sandler

Adrien Brody

Adrien Brody

George Clooney

George Clooney

Jude Law

Jude Law

فریم‌های مناسب برای چهره‌های بیضی شکل

فریم‌های مستطیل

فریم‌های گرد

فریم‌های مربع

فریم‌های بیضی

فریم‌های خلبانی

فریم‌های ویفر

فریم‌های گربه‌ای

عینک‌های بدون فریم

فریم‌های هم عرض صورت و یا کمی بزرگ‌تر از صورت به حفظ تناسب طبیعی صورت کمک می‌کند. همچنین عینک‌های با تزئینات ریز روی این صورت‌ها که معمولا استخوان چانه بزرگی دارند بسیار زیبا به نظر می‌آیند.

 

خصوصیات چهره‌های دایره‌ای شکل

چهره‌های دایره‌ای شکل دقیقا شبیه اجسام گرد هستند بدون هیچ خطوط شکسته و نامتناسب.
 
تساوی بین طول و عرض صورت
 
گونه‌های پر
 
بدون خطوط شکسته در صورت
 
پیشانی بلند
 
چانه گرد
 
زمانی که برای صورت‌های گرد عینک انتخاب می‌کنید، باید سعی کنید مدل‌هایی را برگزینید که تضادی بین خطوط طبیعی صورت ایجاد کند و از انتخاب عینک‌هایی که صورت را گردتر می‌کند خودداری کنید. با ایجاد تضاد روی چهره می توانید یک صورت گرد را بلندتر و کشیده‌تر جلوه دهید.

افراد معروف با چهره دایره‌ای شکل

Cameron Diaz
Cameron Diaz

Christina Ricci

Christina Ricci

Jennifer Hudson

Jennifer Hudson

Mila Kunis

Mila Kunis
Jack Black
Jack Black
Jason Alexander
Jason Alexander
 Kanye West
Kanye West

Zac Efron

Zac Efron

فریم‌های مناسب برای چهره‌های دایره‌ای شکل

فریم‌های مربع

فریم‌های خلبانی

فریم‌های ویفر

فریم‌های گربه‌ای

عینک‌های بدون فریم یا نیم فریم

یک انتخاب خوب برای صورت‌های گرد عینک‌های عریض هستند تا بلند، چون این نوع عینک‌ها صورت را لاغرتر نشان می‌دهند. همچنین صورت‌های گرد نباید ترسی برای امتحان عینک‌هایی که تزئینی و یا رنگ‌های روشن دارند داشته باشند، این نوع عینک‌ها تضاد مناسبی را روی چهره به وجود می‌آورد. در آخر عینک‌هایی که دارای پل‌های (فاصله بین دو لنز که روی بینی قرار میگیرد) نامشخص هستند، چشم‌ها را بزرگ‌تر و عریض‌تر نمایش می‌دهد و با کمک پد روی بینی می‌توانید راحتی عینک را روی صورت تنظیم کنید.

فریم‌هایی که نباید افراد با صورت‌های دایره‌ای شکل استفاده کنند

فریم‌های بیش از حد گرد باعث یک گردی نامتناسب روی صورت می‌شوند و اینگونه صورت‌ها را بیشتر از آن چیزی که گرد هستند نشان می‌دهد. فریم‌های کوچک که نسبت به صورت های گرد کوچک‌تر هستند اینگونه صورت‌ها را عریض‌تر جلوه می‌دهند.

خصوصیات چهره‌های مربعی شکل

صورت‌های مربعی شکل معمولا دارای چانه‌های بزرگ هستند و خطوط صورت به خوبی در این چهره‌ها نمایان است.

طول و عرض صورت تقریبا مساوی

چانه و گونه‌های بزرگ و پهن

پیشانی بزرگ

فک پهن و بزرگ

زمانی که برای اینگونه افراد عینک انتخاب می‌کنید، هدفتان باید کشیده‌تر کردن و صاف‌تر جلوه دادن خصوصیات طبیعی صورت باشد و از عینک‌هایی که خطوط صورت را نمایان‌تر می‌کند خودداری کنید. با استفاده کردن از خطوط منحنی و خم می‌توانید این چهره‌ها را صاف‌تر و کشیده‌تر جلوه دهید.

افراد معروف با چهره مربعی شکل

Demi Moore
Demi Moore

Diane Kruger

Diane Kruger
Olivia Wilde
Olivia Wilde
Sandra Bullock
Sandra Bullock

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

Brad Pitt

Brad Pitt

Robert Pattinson

Robert Pattinson

Tom Cruise

Tom Cruise

فریم‌های مناسب برای چهره‌های مربعی شکل

فریم‌های گرد

فریم‌های بیضی

فریم‌های خلبانی

فریم‌های گربه‌ای

عینک‌های بدون فریم

فریم‌های گرد خطوط منحنی را بر روی این چهره‌ها اضافه می‌کنند و جلب توجه به فک را از بین می‌برند. حسن بزرگ این گونه چهره‌ها استفاده از عینک‌هایی است که از صورتشان بزرگ‌تر هستند که باعث می‌شوند صورت لاغرتر جلوه کند و در مورد رنگ‌ها هم این گونه از چهره‌ها می‌توانند از رنگ‌هایی مثل کرم و بژ و… استفاده کنند که صورت را زیباتر نشان می‌دهد. در آخر، فریم‌های بسیار بزرگ گرد کمک می‌کند تا این چهره‌ها جذاب تر به نظر بیایند.

 
فریم‌هایی که نباید افراد با صورت‌های مربعی شکل استفاده کنند

فریم‌های مربعی شکل باعث می‌شوند که خطوط این چهره‌ها بیشتر نمایان شود و خیلی زیبا نباشد.

فریم‌های دورنگی که رنگ پایین آن‌ها تیره‌تر هستند و امکان دارد ناخواسته توجه به چانه جلب شود.

فریم های تزییناتی که روی قسمت بالایی فریم تزیین دارند و همچنین پل‌های روی بینی آن‌ها بزرگ هستند مناسب نیستند.

خصوصیات چهره‌های قلبی شکل

این چهره‌ها کاملا شبیه قلب هستند و در قسمت‌های بالایی صورت بزرگ و قسمت‌های پایینی کوچک هستند. افرادی با صورت‌های قلبی شکل دارای فک های پهن هستند که به صورت مخروطی تا چانه ادامه دارد.

پیشانی بلند

گونه‌های استخوانی و بزرگ

چانه کوچک

زمانی که برای این افراد عینک انتخاب می‌کنید، هدفتان باید کوچک کردن عرض قسمتهایی بالایی صورت مانند پیشانی و گونه‌ها باشد و همچنین بزرگ‌تر نشان دادن چانه. افراد با داشتن اینگونه صورت‌ها باید از استفاده از عینک‌هایی که باعث بزرگ‌تر نمایش دادن پیشانی و همچنین کوچک‌تر کردن چانه است خودداری کنند.

افراد معروف با چهره قلبی شکل

Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
Kerry Washington
Kerry Washington
Reese Witherspoon
Reese Witherspoon

Tiffani Thiessen

Tiffani Thiessen

Ben Stiller

Ben Stiller

 

John Cho

John Cho

 

Colin Farrell

Colin Farrell

 

David Spade

David Spade

 

فریم‌های مناسب برای چهره‌های قلبی شکل

فریم‌های مستطیل

فریم‌های گرد

فریم‌های بیضی

فریم‌های خلبانی

فریم‌های ویفر

فریم هایی که در قسمت های پایینی عریض هستند و باعث حجیم تر نشان دادن چانه می‌شوند برای اینگونه چهره‌ها مناسبند. افراد با صورت‌های قلبی شکل همچنین می‌توانند با انتخاب عینک‌های کمی گرد که پیشانی را کوتاه‌تر جلوه می‌دهد زیباتر به نظر بیایند.

فریم‌هایی که نباید افراد با صورت‌های قلبی شکل استفاده کنند

عینک‌هایی تزئیناتی که دارای نقش‌هایی روی عینک هستند و ممکن است ناخواسته توجه را به سمت پیشانی جلب کنند مناسب نیستند.

عینک‌های بزرگ که عرض پیشانی را بیش‌تر نشان می‌دهند هم برای اینگونه صورت‌ها مناسب نیستند.

 

دسته بندی محصولات

One thought on “انتخاب عینک بر اساس شکل صورت

 1. مجتبی میگوید:

  سایت جالبی دارید. دیدم کسی نظر نداده . پس بذار من اولین باشم.
  میخوام بگم کارتون درسته ..ادامه بدین….فروش اینترنتیتون کمه ؟ هنوز جا نیفتاده؟ مشکلی نیست …امیدوار باشید که با پیشرفت فناوری ها …قطعا آینده از آن شماست.
  راستش من چنتا ایراد هم توی سایت دیدم ..یکیش همینکه وقتی بین دویست تا عینک فیلتر انتخاب میکنی مثلا رنگ یا رینج قیمت …یا رنگ…فیلتر دقیقا اعمال نمیشه.
  یکی هم اینکه وقتی توی همین کادر مطلبی مینویسی به نظرم بهتر اینه که اگه اخطاری هست توی همین صفحه داده بشه ..مثلا ارور ننوشتن اسم یا ایمیل..همینجا کادرش قرمز بشه . افرادی هستن که حوصله زیادی ندارن برا نوشتن اسم ایمیل و وبسایت..کلا بیخیال نظر دادن میشن…این قسمت آخر هم من ربات نیستم…جدید و خوبه ولی فاصله زمانیشو زیاد کنید الان که اینو مینویسم سومین باریه که جوابشو میدم درخت و چمن و ویترین

 2. مجتبی میگوید:

  اصلا بذار هر نقصی توی سایت میبینم بهتون بگم … ببینید زیر مطلبی که درباره ی صورت بیضی نوشتین …زده بودین فریم های خلبانی من برای دیدن شکل و نوع این فریم روی گزینه مورد نظر کلیک کردم ..ولی من رو مستقیم برد توی انبوهی از عینک ها و قیمت ها …این به خواننده سایت این حس رو میده که همه چی تحت کنترل نیست و شما این مطلب رو گذاشتین که زودتر پول جمع کنید ..به نظرم وقتی با توضیحات خوب یه مطلب رو ارائه میدین باید کامل باشه …اینطوری بیشتر اعتماد خواننده جلب میشه و اون فکر میکنه که شما واقعا قصد دارین مشتری رو برای بهترین خرید راهنمایی کنید…

 3. مجتبی میگوید:

  وقتی روی فریم خلبانی کلیک میکنی…در واقع همون فریم های خلبانی نمایش داده میشن..که البته چون تعدادشون زیاد بود من تصور کردم از هر نوعی هست… در کل سایت خوبی هستش. بهتر هم میتونید بشید .موفق باشید.خداحافظ.

 4. حسین میگوید:

  همه اکثر مدل ها را که زدین واسه همه صورتی خوبه..!!!!!وای این کاملا واضحه اشتباهه..مثلا عینک خلبانی یا همون ریبون اصلا و به هیچ وجه به صورت افرادی که فک اونها کشیده شده و نمایان هست یا صورت مربعی و مخصوصا چهره قلبی اصلا مناسب نیس این نوع عینک واسه چهرشون…و عینک تو صورتشون گم میشه و حالت گرد پیدا میکنه.الکی همه را نوشتید واسه فلان صورت.خخخخ

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *