لنز طبی

مشاهده همه 20 نتیجه

ارسال ۴ ساعته
ارسال ۴ ساعته
ارسال ۴ ساعته
450,000 تومان
-10%
900,000 تومان
-10%
ارسال ۴ ساعته
405,000 تومان
-10%
ارسال ۴ ساعته
180,000 تومان
620,000 تومان760,000 تومان
-10%
ارسال ۴ ساعته
810,000 تومان
-0%
ارسال ۴ ساعته
110,000 تومان330,000 تومان
-0%
ارسال ۴ ساعته
250,000 تومان290,000 تومان
780,000 تومان
-10%
ارسال ۴ ساعته
360,000 تومان
-15%
ارسال ۴ ساعته
680,000 تومان
ارسال ۴ ساعته
-11%
ارسال ۴ ساعته
356,000 تومان
-9%
ارسال ۴ ساعته
-11%
ارسال ۴ ساعته
569,600 تومان
ارسال ۴ ساعته
580,000 تومان
-10%
378,000 تومان

لنز طبی

لنز طبی یک وسیله پزشکی است  که برای رفع مشکلات بینایی از جمله نزدیک بینی، دوربینی و دیگر اختلات بینایی استفاده می­شود. ساختار لنز طبی به صورت یک لایه شفاف است که بر روی قرنیه چشم قرار می­گیرد. لنزهای طبی در انواع مختلف تولید می­شوند. این ابزار پزشکی جایگزینی برای عینک به حساب می‌آید. عملکرد لنز طبی بدین گونه است که با تغیر مسیر تابش نور باعث می­شود که نور مستقیم بر روی شبکیه تابیده و خطاهای انکساری چشم رفع شود.

 

قیمت لنز طبی

لنزهای طبی بر اساس فاکتورهای فنی و غیر فنی قیمت گذاری می­شوند. برند لنز طبی یکی از فاکتورهای غیر فنی تأثیرگذار بر قیمت این محصول پزشکی است.  متریال، رنگی بودن و یا بی­رنگ بودن، نوع و جنس لنز طبی از مشخصه­ های فنی است  که در قیمت آن تأثیر دارد.  بدون شک هرچه کیفیت لنز طبی بهتر باشد قیمت آن گرانتر است.

 

لنز طبی دائمی

لنزهای طبی دائمی به گونه­ ای طراحی و ساخته شده­ اند که با قرار گرفتن بر روی چشم باعث ایجاد تغییر در میزان بینایی می­شوند. لنز طبی دائمی از موادی ساخته شده است که به راحتی اکسیژن را به چشم می­رساند. استفاده طولانی مدت از این لنز هیچ گونه مشکلی را در ساختمان چشم به وجود نمی­آورد. لنزهای  طبی دائمی از جنس سیلیکون هایدروژل هستند که به شکل ژله­ های سیلیکونی آب­دار بوده و عملکرد بسیار خوبی دارند.

 

لنز طبی رنگی

لنزهای طبی رنگی لنزهایی هستند که علاوه بر رفع مشکل بینایی باعث تغییر رنگ چشم نیز می­شوند. این نوع لنز هم مصرف پزشکی و هم مصرف آرایشی دارند. لنز طبی رنگی برای اشخاص نزدیک بین، دوربین و آستیگمات قابل استفاده است. این نوع لنز در رنگ‌های متنوع و زیبا عرضه می­شوند. کاربران می­توانند با توجه به نمره چشم خود از لنزهای طبی با رنگ­های مورعلاقه خود استفاده کنند.

 

لنز طبی بی رنگ

لنزهای طبی بی رنگ لنزهایی هستند که تنها مصارف پزشکی دارند. این نوع لنزها که اختلال‌شهای بینایی را رفع می­کنند هیچ تغییر رنگی را در چشم شخص مصرف کننده بوجود نمی­آورند.  لنز طبی بدون رنگ برای افرادی که دارای نمره چشم مثبت هستند، مناسب است. افرادی که دارای نمره چشم منفی هستند
می­توانند از لنزهای طبی رنگی استفاده کنند.

 

تعیین نمره چشم در لنز طبی

لنز طبی مستقیم بر روی ساختمان چشم قرار می­گیرد. بنابراین نمره آن با نمره عینک طبی تفاوت دارد. برای تعیین نمره لنز طبی از آزمایشات و بینایی سنجی استفاده می­کنند. هنگام اندازه­ گیری نمره چشم برای لنز طبی فاکتورهایی مانند شدت عیوب انکساری، قدرت و نوع لنز طبی را در نظر می­گیرند. افرادی که از عینک طبی استفاده کرده ومایل هستند لنز طبی را جایگزین عینک طبی کنند، باید نمره چشم خود را با کمک متخصصین این امر به نمره لنز طبی تبدیل کنند. این متخصصان با استفاده از یک فرمول ریاضی مخصوص این کار را انجام می­دهند. از فاکتورهای مربوط به لنز که در تعیین نمره لنز طبی تأثیر دارد می­توان  انحنا، قطر و مواد سازنده لنز را نام  برد.

 

خرید لنز طبی

برای خرید لنز طبی باید به فاکتورهای مهمی توجه کنید. در وحله اول باید نمره لنز طبی شما مشخص باشد. نمره لنز طبی را اوپتومتریست مشخص می­کند. اگر شرایط چشم و بینایی شما اجازه می­دهد و علاقه­ مند هستید، می­توانید لنز طبی رنگی خریداری کنید. در غیراین صورت لنزهای طبی بدون رنگ نیز گزینه مناسبی هستند. هنگام خرید لنز طبی باید به کیفیت و متناسب بودن نوع لنز با شرایط ساختمان چشمتان توجه کنید. برای خرید لنزهای طبی باید نسخه پزشک و یا مشخصات لنز طبی که قبلا استفاده می­کردید را داشته باشید.

 

قیمت لنز طبی

قیمت لنزهای طبی تحت تآثیر عوامل متعددی تعیین می‌شود:

 • نوع لنز طبی: لنزهای طبی دائمی، روزانه، ماهانه و سالانه قیمت‌های متفاوتی دارند.
 • رنگی بودن لنز طبی: یکی از فاکتورهای قیمت گذاری لنز طبی، رنگی بودن این نوع لنز است. لنزهای طبی بدون رنگ ارزانتر هستند.
 • جنس لنز طبی: لنزهای طبی به طور معمول سیلیکونی هستند. هر چه کیفیت متریال لنز طبی بهتر باشد قیمت آن گرانتر است.

 

فروش لنز طبی در لوناتو

شما می­توانید برای تهیه لنز طبی مورد نظر خود از همینجا اقدام کنید. برای خرید آنلاین از لوناتو باید در ابتدا  در قسمت جستجو نام برندی را که می­خواهید وارد کنید. سپس با وارد کردن اطلاعات مربوط به لنز مانند عدد پاور، انحنای پایه و قطر لنز، سفارش خود را کامل کنید.  فروشگاه لوناتو انواع لنزهای طبی با برندهای مختلف را به شما معرفی می­کند. سایت لوناتو اصل بودن و کیفیت لنزهای عرضه شده را تضمین
می­کند. شما در این سایت هیچ محصول بی کیفیت و یا غیراصلی را مشاهده نخواهید کرد.

تعیین نمره لنز طبی و نکات لازم در خرید لنز طبی شماره دار به صورت اینترنتی

اپتومتریستها نمره لنز طبی را با تبدیل نمره عینک شما و با استفاده از یک فرمول ریاضی به دست می­آورند. و یا این که با انجام آزمایشات بینایی سنجی نمره لنز طبی مشخص می­شود. برای خرید لنزهای طبی به صورت اینترنتی باید نسخه چشم پزشک را داشته­ باشید. در غیر این صورت باید اطلاعات مربوط به لنز طبی که تا حالا استفاده می­کردید را از روی جعبه آن بدست آورده و در سایت ثبت کنید.

 

انواع لنز چشم طبی

لنزهای طبی از نظر طول عمر یا دوره استفاده به سه دسته تقسیم می­شوند:

 • لنز طبی سالانه: لنزهای طبی سالانه از لنزهای پر طرفدار است. این نوع لنزها سیلیکونی هیدروژلی هستند. لنزهای طبی سالانه بعد از یک سال غیر قابل استفاده می­شوند. این نوع لنز در بطری­های شیشه­ای در بازار موجود است. لنزهای سالانه مقاومت زیادی نسبت به پارگی دارند. این نوع لنز جایگزینی خوبی برای عینک است. رنج قیمتی لنزهای سالانه از 180000 تومان بهاستفاده در قیمت میانگین 400000 تومان است.
 • لنز طبی ماهانه : مدت زمان استفاده از لنزهای ماهانه 30 روز است. این لنز را می­توانید تمام مدت روز در چشم داشته باشید، اما بهتر است آنها را هنگام خواب از چشم خارج کنید. پیش از جایگزینی لنز جدید با اپتومتریست خود مشورت کنید. لنزهای ماهانه قیمت مناسبی دارند. این نوع لنز برای مسافرت مناسب هستند. لنزهای ماهانه اکسیژن رسانی خوبی دارند و در زمان فعالیتهای ورزشی می­توان آن را از چشم خارج کرد.
 • لنز طبی فصلی : لنزهای فصلی از نظر طول مدت مصرف از بهترین نوع لنزهای طبی هستند. مدت زمان استفاده از این نوع لنز 90 روز است. بهتر است این نوع لنز را نیز در پایان روز از چشم خارج کنید. لنزهای فصلی اکسیزن رسانی خوبی دارند.

 

بهترین مارک­های لنز طبی

بهترین مارکهای لنز طبی که طرفداران زیادی دارند، عبارتنداز:

 • لنز طبی بوش اند لومب : لنز طبی برند بوش اند لومب ساخت کشور آمریکا است. این لنز آب و اکسیژن را در حد تعادل برای چشم فراهم
  می­کند. این لنز طبی از طراحی HD سود برده تا بتواند از ایجاد هاله­ های نور مخصوصاً در شب جلوگیری کند. جنس این لنز از سیلیکون هایدروژل است.
 • لنز طبی ایر اپتیکس: لنزهای این برند توانایی اکسیژن رسانی بسیار بالایی دارند. لنزهای طبی برند ایراپتیکس دارای یک لایه روان کننده درمحل تماس لنز با چشم هستند. این لنز رطوبت چشم را در طول روز حفظ کرده و دید بسیار روشنی ایجاد می­کند.
 • لنز طبی مورنینگ کیو: این برند متعلق به کره جنوبی است. استفاده از لنزهای مورنینگ کیو بسیار راحت است. نمره بندی این نوع لنز کامل است. این لنز از نمره 0.25 تا 20 را دارد و در مدلهای مثبت و منفی عرضه می­شوند.
 • لنز طبی فستیوال: لنزهای برند فستیوال از بهترین لنزهای موجود در بازار است. لنزهای سالانه این برند بسیار پرفروش هستند. لنزهای طبی رنگی فستیوال اشعه uv را به خوبی فیلتر می­کنند. لنزهای ماهانه و فصلی این برند کیفیت بسیار خوبی دارند.
 • لنز طبی بایو فینیتی : لنزهای این برند قابلیت حفظ  رطوبت چشم و آبرسانی خیلی خوبی دارند. لنزهای طبی برند بایو فینیتی با تکنولوژی Aquaform  برای ایجاد محیطی خیس برای چشم ساخته شده­ اند. جنس لنز طبی این برند از سیلیکون هایدروژل است.
 • لنز طبی کلیویژن: این یک برند کره­ ای است. آبرسانی مناسب 30 درصد و قطر استاندارد 14 میلی­متر از مشخصه های لنزهای این برند است. این برند محصول با استفاده از فناوری هایدروژل تولید شده و 62 درصد آن را مواد polymacon تشکیل داده که باعث سبکی وزن این لنز شده است. لنزهای این برند دردسته لنزهای سالانه قرارمی‌گیرند.
 • لنز طبی فرشلوک: لنز فرشلوک از عالیترین محصولات برند سیباویژن است. این لنز به گونه­ ای طراحی شده که مانع خشکی و سوزش چشم
  می­شود. آبرسانی بالاتر از 55 از مشخصه­های این لنز است. لنزهای برند فرشلوک در بیشتراز 70 کشور دنیا مورد استفاده قرار می­گیرد.
 • لنز طبی رینبو: لنزهای این برند دارای تکنولوژی پلاسما است. سطح نرم و منعطف از ویژگی­های لنزهای این برند است. جنس لنزهای طبی رینبو هایدروژل است. این نوع لنز در برابر رسوب پروتئین و چربی مقاوم ست.
 • لنز طبی زیروسون: لنزهای این برند دارای نمرات منفی 0.50 تا 10 است. لنز طبی زیروسون قطر 14.2 دارد. این لنز درون جعبه یک جفتی عرضه می­شود. لنز فصلی این برند کیفیت بهتری نسبت به لنزهای سالانه خود دارد. این لنز تاریخ انقضای بالایی دارد. لنز طبی زیروسون به صورت لنگه هم به فرو ش می­رسد.

 

پرفروش­ترین لنزهای طبی

محصولات زیر پرفروش‌ترین لنزهای طبی هستند:

 • لنزهای روزانه آمریکایی Acuvue
 • لنزهای برند آلکان
 • لنز های برند بایو فینیتی
 • لنزهای ماهانه بوش اند لومب آمریکا
 • لنزهای ایراپتیکس از محصولات برند آمریکایی سیبا ویژن

 

حداکثر شماره چشم برای لنز طبی

دوربینی، نزدیک بینی و آستیگمات سه دلیل اختلال بینایی هستند. همه افراد نزدیک بین با هر نمره چشمی می­توانند از لنزهای طبی استفاده  کنند. لنز طبی برای نمره چشم از عدد مثبت 2.5 + تا 20.00 + را پوشش
می­دهد.

 

نحوه استفاده از لنز طبی

نحوه استفاده از لنز طبی مراحل خاصی دارد:

 • برای استفاده از لنز اولین کار شستن و خشک کردن صحیح دست بدون استفاده از شوینده ­های عطری و یا حوله­ های پرز دار است.
 • در مرحله دوم لنز را در کف دست خود بگذارید. سپس چند قطره از محلول مخصوص را روی لنز بریزید. حالا با استفاده از انگشت اشاره خود آن را برداشته و همزمان پلک پایین خود را با دست دیگر پایین بکشید.
 • در مرحله بعد لنز را به آرامی در چشم بلغزانید‌. سپس با چند بار پلک زدن به جا افتادن لنز درون چشم خود کمک کنید.
 • برای خارج کردن لنز از چشم هم باید دستان شما تمیز و خشک باشند. سپس با استفاده از انگشت اشاره و شصت لنز را خارج کنید. بعداز خارج کردن لنز از چشم آن را با محلول­های مخصوص شست و شو داده و در جا لنزی بگذارید.

 

هزینه لنز طبی در مقایسه با عینک

عینک از فریم و عدسی ساخته شده­ است، که هر دو شکستنی هستند. علاوه بر امکان شکستن فریم و یا عدسی عینک،  شما ممکن است مجبور شوید عدسی عینک را به  علت تغییر نمره چشم تعویض کنید.

لنزهای طبی دارای هزینه­ های جانبی بیشتری هستند. از جمله  این هزینه­ ها شامل  قاب نگهداری لنز، محلول‌های نگهدارنده و ضدعفونی کننده لنز، تعویض مداوم لنز بعد از انقضا و تعویض لنز هنگام آسیب دیدگی می­شوند.

 

شرایط نگهداری لنز طبی

لنزهای طبی در تماس مستقیم با چشم که یک عضو بسیار حساس است، هستند. بنابراین این ابزار پزشکی باید در شرایط مطلوبی نگهداری شود. بی احتیاطی در نگهداری لنز طبی ممکن است باعث آسیب به چشم شود. قاب نگهداری لنز طبی باید همیشه تمیز باشد. قاب باید دور از دسترس کودکان باشد. لنزها را باید در محلول مخصوص به خود نگهداری کنید. همچنین اجرای روش صحیح شستشوی لنز ضروری است. درضمن باید از شستن لنز با آب خودداری کنید.

 

پرسش های متداوال

لنز طبی تا چه شماره­ای است؟

لنز طب از ۲.۵ + تا 20.00 + وجود دارد.

 

قیمت لنز طبی سالیانه چقدر است؟

قیمت لنز طبی سالانه از ۶۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

 

لنز طبی برای شماره چشم­های بالا کاربرد دارد؟

لنز طبی ضعیفی چشم تا ۶ دیوپتر را پوشش می‌دهد.

 

قیمت لنز طبی نمره دار چقدر است؟

قیمت لنز طبی نمره دار از حدود ۴۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

 

مدت زمان استفاده از لنز طبی چقدراست؟

انواع لنز طبی ماهانه، فصلی و سالانه وجود دارد که به ترتیب؛ ۳۰ روز، ۹۰ روز و ۳۶۵ روز قابل استفاده است. یک نوع لنز نیز وجود دارد که روزانه بوده و فقط یک روز قابل استفاده است.

 

لنز طبی برای چه سنی مناسب است؟

لنز طبی اگرچه از سنین کودکی قابل استفاده است، اما متخصصان سن بالای ۱۸ سال را برای شروع استفاده از لنز توصیه می‌کنند.

 

مشاهده بیشتر