خانه عینک آفتابی خلبانی محبوب ترین شکل عینک در میان هنرمندان و سلبریتی ها

عینک آفتابی خلبانی محبوب ترین شکل عینک در میان هنرمندان و سلبریتی ها

نویسنده تیم لوناتو
عینک آفتابی خلبانی

عینک آفتابی خلبانی

عینک آفتابی خلبانی برای اولین بار در دهه 1930 میلادی به‌عنوان عینک آفتابی برای خلبان‌ها طراحی و عرضه شد. اما پس از آن به دلیل شکل زیبایی که داشت مورد توجه و استفاده‌ی عموم نیز قرار گرفت. در حال حاضر نیز همچنان یکی از فریم‌های محبوب و رایج در میان مردم جهان بشمار می‌رود.

فریم‌های اشکی‌شکل در دهه‌های 1970 و 1980 میلادی به اوج محبوبیت خود در میان مردم رسیده بودند.

عینک آفتابی خلبانی توسط هنرمندان و چهره‌های برجسته و شناخته‌شده‌ی جهانی همچون سلطان راک‌اند‌رول، الویس پریسلی یا هنرپیشه‌مشهور هالیوودی، تام کروز مورد استفاده قرار می‌گرفتند. همین امر سبب شد تا عینک خلبانی به یکی از مدهای بسیار محبوب آن دوران تبدیل شود.

اما این پایان ماجرا نبود و عینک خلبانی در سال‌های بعدی نیز همچنان به روند محبوبیت خود ادامه داد و هنوز هم در سال 2020 میلادی یکی از گزینه‌های پرفروش بین‌المللی به شمار می‌رود.

عینک دودی خلبانی فرد را جذاب و باسلیقه نشان می‌دهد و به همین خاطر هنوز هم یکی از فریم‌های محبوب هنرمندان و چهره‌های سرشناس بشمار می‌رود. به‌ویژه اینکه طراحی کلاسیکی دارد و برای هر موقعیتی مناسب است.

بیشتر بخوانید: عینک آفتابی خلبانی را می‌توان طبی کرد؟

عینک خلبانی چیست؟

عینک دودی خلبانی

عینک خلبانی کلاسیک دارای پل پیونده‌دهنده دوگانه است و عدسی‌های آن شبیه اشکی هستند که به سمت پایین خم شده است. شکل این عینک مشابه عینک‌های خلبان‌ها طراحی شده است و اغلب بیشترین میزان محافظت در برابر تابش‌های مضر خورشید و دیگر آلاینده‌های محیطی را دارند.

این عینک‌ها اغلب دارای ساختار فلزی باریک هستند و در طول سال‌ها، طراحی‌های متنوعی به خانواده‌شان اضافه شده است.

عینک خلبانی که این روزها در بازار موجود است، پل دوگانه خود را حفظ کرده است و اما شکل عدسی آن اغلب بیضی یا مستطیلی است. جنس نمونه‌های مدرن این عینک طبی نیز از استات فشرده به جای فلز انتخاب می‎شود.

بیشتر بخوانید: عینک خلبانی چیست و مناسب چه صورت‌هایی است؟

عینک آفتابی خلبانی

آیا عینک آفتابی خلبانی برای صورت من مناسب است؟

عینک آفتابی خلبانی چون طراحی چندسویه و تطبیق‌پذیری دارد، اصولا برای هر فرم صورتی مناسب است.

صورت‌های مثلثی و مربعی بیشتر از بقیه فرم‌های صورت از این عینک خلبانی استفاده می‌کنند زیرا بیشترین تناسب را با چهره آنها دارد.

این عینک، کمک می‌کند تا زاویه‌های صورت‌های مثلثی و مربعی کمتر دیده شود و مثلا چانه‌های تیز یا پیشانی‌های باریک این افراد به واسطه فرم اشکی قاب این عینک کمتر از حالت عادی دیده شده و چهره فرد زیباتر دیده شود.

عینک خلبانی طبی همچنین برای صورت‌های قلبی که دارای پیشانی‌ها پهن و چانه‌های مخروطی هستند نیز بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل صورت و رنگ پوست

عینک آفتابی خلبانی

پیشنهاد لوناتو در مورد عینک دودی خلبانی

پیشنهاد لوناتو این است که حتما یک جفت عینک خلبانی در میان عینک‌های خود داشته باشید. زیرا این عینک طراحی شیک و جذابی دارد و برای مواقعی که دوست دارید باحال و جذاب دیده شوید، گزینه بسیار مناسبی بشمار خواهد رفت.

بیشتر بخوانید: عینک خلبانی ؛ هر آنچه در مورد عینک‌های آفتابی خلبانی باید بدانید

سوالات رایج در مورد عینک خلبانی

عینک خلبانی برای چه فرم صورت مناسب تر است؟

صورت‌های مثلثی و مربعی بیشتر از بقیه فرم‌های صورت از این عینک خلبانی استفاده می‌کنند زیرا بیشترین تناسب را با چهره آنها دارد.

عینک خلبانی مدل طبی هم دارد؟

بله این فریم زیبا در دو مدل طبی و آفتابی تولید و عرضه می‌شود.

به چه عینکی، خلبانی می‌گویند؟

عینک خلبانی کلاسیک دارای پل دوگانه است و عدسی‌های آن شبیه اشکی هستند که به سمت پایین خم شده است.

عینک خلبانی برای زنان با فرم صورت قلبی قابل استفاده است؟

بله همه افرادی که صورت قلبی شکل دارند، فارغ از زن یا مرد بودن می‌توانند عینک خلبانی استفاده کنند. صورت‌های قلبی یعنی کسانی که دارای پیشانی‌ها پهن و چانه‌های مخروطی هستند .

کامنت بگذارید