عینک کامپیوتر

مشاهده همه 38 نتیجه

-37%
تست در منزل
-37%
تست در منزل
-37%
تست در منزل
تست در منزل
ارسال ۴ ساعته
تست در منزل
ارسال ۴ ساعته
تست در منزل
ارسال ۴ ساعته
تست در منزل
ارسال ۴ ساعته
تست در منزل
ارسال ۴ ساعته
3,300,000 تومان
تست در منزل
ارسال ۴ ساعته
تست در منزل
ارسال ۴ ساعته
3,300,000 تومان
تست در منزل
ارسال ۴ ساعته
3,300,000 تومان

عینک کامپیوتر چیست؟

عینک کامپیوتر نوعی عینک است که در مواقع کار با  ابزار دیجیتالی از جمله کامپیوتر مورد استفاده قرارمی­گیرد.عینک کامپیوتر به گونه ­ای طراحی شده ­است که مانع بروز مشکلاتی می­شود که کار مداوم با کامپیوتر ایجاد می­کند. این نوع عینک با عینک ­های طبی تفاوت دارد. عدسی­ های بکار رفته در این نوع عینک دارای یک سری مشخصه­ های فنی هستند که مانع آسیب دیدن چشم هنگام کار مداوم با کامپیوتر می­شود. لنزهای رنگی این نوع عینک کنتراست و روشنایی صفحه را افزایش داده، بدون این که  به چشم آسیب وارد شود.

 

نور آبی(پرتوهای مخرب آبی) چیست؟

نور آبی در فهرست پرتوهای موجود در طیف نور مرئی  قرار دارد. این نور به وسیله همه نورهای سفید و از جمله نور خورشید  به چشم شما می­تابد. اما نور آبی منتشر شده از صفحه نمایشگر با تجمع در جلوی شبکیه به سلول‌های این عضو مهم چشم آسیب می­رساند. از دیگر آسیب‌های نور آبی ایجاد اختلال در ریتم ساعت زیستی است.  نور آبی که از صفحه نمایشگر کامپیوتر به چشم شما می­تابد این حس را در مغز القا می­کند که  هنوز شب فرا نرسیده است. در نتیجه تولید و ترشح ملاتونین یا همان هورمون خواب به تأخیر می­افتد. این امر باعث ایجاد اختلال  در روند خواب و بیداری می­شود.

 

کاربرد عینک ضداشعه (آنتی رفلکس) کامپیوتر

میزان زیادی از نوری که به عینک‌های معمولی برخورد می­کنند بازتاب پیدا کرده و با شدت تابشی که دارند به چشم آسیب می­رسانند. عینک آنتی­ رفلکس یا همان عینک ضد اشعه کامپیوتر بر روی عدسی‌های خود پوشش ضد انعکاس دارد. در نتیجه این نوع عینک بازتاب نور را کاهش و عبور نور را تا 5/99 درصد افزایش  می­دهد. این نوع عینک مانع خستگی چشم هنگام استفاده طولانی مدت از کامپیوترشده و کیفیت بینایی را افزایش می­دهد. عینک آنتی­ رفلکس همچنین باعث زیبایی چشم و ایجاد ارتباط چشمی بهتر با دیگران می‌شود. به علاوه به سبب وجود پوشش آنتی استاتیک، این عینک مانع از ورود آلودگی از طریق گرد و غبار به چشم می­شود.

 

عینک بلوکات

عینک‌های بلوکات مخصوص کامپیوتر دارای عدسی­های خاصی و کاربردهای متفاوت هستند. به این ترتیب:

 • مشخصه های عدسی عینک بلوکات: در ساخت عدسی عینک بلوکات مخصوص کامپیوتر از یک نوع فیلتر استفاده شده است که مانع  ورود نور آبی به چشم می­شود. برای ساخت عدسی­های عینک بلوکات از لایه­ های هیدروفوب و ضد خش استفاده می­شود. عدسی این نوع عینک بیشتر از 90% از نور آبی را جذب کرده و مانع ورود آن به چشم می­شود. این فرآیند همچنین باعث  می­شود که چشم از پشت عدسی به اندازه واقعی خود دیده شود.
 • کاربرد عینک بلوکات: بیشترین کاربرد عینک بلوکات مخصوص کامپیوتر هنگام کار طولانی مدت با دستگاه­ های دیجیتالی است. عینک بلوکات مانع از آسیب‌هایی است که نور آبی می­تواند به چشم وارد کند. عینک بلوکات در محیط‌هایی با نور درخشنده و شدید نیز کاربرد خوبی دارند. کاربرد عینک‌های بلوکات در زمینه جلوگیری از خستگی و خشکی چشم نیز عملکرد فوق‌العاده ای دارد.

 

قیمت عینک بلوکات

قیمت عینک بلوکات مخصوص کامپیوتر به سبب عملکرد  متفاوتی که نسبت به عینک‌های معمولی در برابر کامپیوتر دارد، بالاتر است. البته عینک‌های بلوکات از عینک‌های بلوکنترل ارزانتر هستند. به طورمعمول قیمت این نوع عینک علاوه بر نوع عدسی بکار رفته در آن که عدسی خاصی است به نوع، جنس و برند فریم عینک نیز بستگی دارد.

 

عینک بلوکنترل

عینک بلوکنترل نیز یک عینک مخصوص کامپیوتر است. نوع عدسی که در این عینک بکار رفته است، دارای  کنتراست و شفافیت بالایی است. عدسی­های عینک بلوکنترل دارای مقداری از ته رنگ زرد و کوتینگ آبی رنگ است. از مشخصه­ های عدسی­های عینک بلوکنترل می­توان به مقاومت در برابر خش و لک اشاره کرد. از بهترین برندهای عینک بلوکنترل می­توان از برند زایس، هویا، اشتوک، کداک، توکا و دایول نام برد.

 

تفاوت عینک کامپیوتر بلوکات و بلو کنترل

تفاوت اساسی عینک کامپیوتر بلوکات و بلوکنترل درمیزان نور آبی است که هر کدام از این دو نوع عینک فیلتر می­کنند. عینک‌های بلوکات تا میزان زیادی یعنی بیشتر از 90% از نور آبی را فیلتر می­کنند.اما عملکرد عینک‌های بلوکنترل در رابطه با فیلتر نور آبی هوشمندانه تراست. به عبارتی برای دیدن واضح اجسام میزان کمی از نور آبی ضروری است. عینک بلوکنترل با عملکرد خوب خود مقدار نور آبی که برای دیدن و تنظیم ساعت خواب ضروری است را عبور می­دهد.

 

انواع عینک مخصوص  کامپیوتر و گوشی موبایل

عینک مخصوص  کامپیوتر و گوشی موبایل همان عینک ضداشعه کامپیوتر است که در دو دسته تقسیم بندی می­شود:

 • عینک بلوکات: این نوع عینک برای استفاده از کامپیوتر و گوشی موبایل ساخته شده ­است. عینک بلوکات مانع ورود نور آبی ساطع شده از این دستگاه‌ ها به چشم می­شود. این عینک از عینک‌های معمولی گرانتر است.  
 • عینک بلوکنترل : عینک‌های بلوکنترل نسبت به عینک‌های بلوکات دارای کیفیت و عملکرد بسیار بهتری هستند. شاید به همین دلیل است که عینک بلوکنترل نسبت به عینک بلوکات گرانتر است.

 

برندهای معروف عینک های بلوکات مخصوص کامپیوتر

برندهای معتبر عینک به تولید این نوع محصول مشغول هستند. از جمله مهم‌ترین این برندها عبارتند از:

 • عینک مخصوص کامپیوتر گودلوک: این برند مخصوص ترکیه است. عینک کار با کامپیوتر گودلوک در مدل‌های مختلف عرضه می­شود. از مشخصه های این برند راحتی فوق‌العاده زیاد و مقاومت بالای آن در مقابل خش است.
 • عینک مخصوص کامپیوتر لوناتومد لونا: این عینک مشخصه­ های فنی عینک کار با کامپیوتر را دارد و با فریم‌های کائوچویی سبک و شفاف در اختیار مشتری قرار داده می­شود.
 • عینک مخصوص کامپیوتر شیائومی: عینک‌های این برند دارای طراحی ساده بوده و بسیار سبک وزن هستند. فریم این مدل عینک از جنس PEL است. عینک شیائومی دارای  لنز PC و پد بینی سیلیکونی است.
 • عینک مخصوص کامپیوتر Stanwick sleep: این برند از دیگر برندهایی است که عینک‌های کامپیوتر عرضه می­کند. از مشخصه­های این برند عینک می­توان به ضد حساسیت بودن و انعطاف پذیری آن اشاره کرد. رنگ نارنجی این عینک بیشترین نورآبی را فیلتر می­کند.
 • عینک مخصوص کامپیوتر Gunnar Optics’: این برند، برند دیگری است که عینک کامپیوتر تولید می­کند. عینک‌های این برند  100  درصد اشعه ماورا بنفش و تا 65 درصد از نور آبی را فیلتر می­کنند.
 • عینک مخصوص کامپیوتر اسمارت ویژن: عینک مخصوص کار با کامپیوتر برند اسمارت ویژن دارای پوشش محافظ نور آبی 420 نانومتر، آسفریک، ضریب شکست 56/1 و UV 420 است. این برند متعلق به کره است.

 

پرفروشترین عینک­ های کامپیوتر سال 2022

از بهترین و پرفروشترین عینک‌های مخصوص کامپیوتر در سال 2022 می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عینک Gaoye
 • عینک ضداشعه Felix Gray
 • عینک ضداشعه Warby Park
 • عینک ضداشعه Cyxus

 

مزایای استفاده از عینک مخصوص کامپیوتر

استفاده از عینک مخصوص کامپیوتر برای هر شخصی که با کامپیوتر، لبتاب، تبلت، مانیتور، گوشی موبایل و به طور کلی صفحه دیجیتالی سروکار دارد، ضروری است. استفاده از این محصول دارای مزایای زیر است:

 • کاهش تابش نور خیره کننده: عینک کامپیوتر با کم کردن درخشندگی غیرمجاز نور تابیده شده از صفحه نمایش از خستگی چشم جلوگیری می­کند.
 • ایجاد دید با کیفیت: عینک‌های کامپیوتر با افزایش وضوح تصویر به کاربر کمک می­کنند تا از دید با کیفیت‌تری برخوردار شود.
 • وجود فیلتر آبی: وجود فیلتر نور آبی که در عدسی­های عینک کامپیوتر تعبیه شده است، مانع ورورد این اشعه­های مضر به چشم می­شود.
 • تمرکز بهتر چشم: طراحی عدسی­های عینک کامپیوتر به گونه­ ای است که مشکل آستیگماتیسم را حل می­کند. دراین نوع عینک مرکز نوری هر لنز در مقابل مردمک چشم قرار می­گیرد، که باعث افزایش تمرکز چشم می­شود.
 • کاهش علائم سندروم چشم کامپیوتر: به طور کلی مزیت اساسی استفاده از عینک کامپیوتر کاهش علائم سندروم خستگی، قرمزی و خشکی چشم ناشی از خیره شدن به کامپیوتر است.

 

عوارض استفاده نکردن از عینک مخصوص کامپیوتر

اشخاصی که به طور مداوم با کامپیوتر کار می­کنند دچار عوارض چشمی و بینایی می‌شوند، که با استفاده نکردن از عینک مخصوص کامپیوتر این عوارض تشدید می­شوند. مهم‌ترین عوارض استفاده نکردن از عینک مخصوص کامپیوتر عبارتنداز:

 • سندروم چشم کامپیوتر: از جمله عوارض استفاده نکردن از عینک کامپیوتر مبتلا شدن به سندورم چشم کامپیوتر است. نشانه ­های سندورم چشم کامپیوتراز این قرار است.
 • خستگی چشم و تاری دید: خستگی چشم و تاری دید بر اثر خیره شدن طولانی مدت به صفحه نمایشگر کامپیوتر ایجاد می­شود.
 • سردرد و حالت تهوع: سردرد و حالت تهوع زمانی اتفاق می­افتد که ساعات طولانی و بدون استراحت مشغول کار با کامپیوتر باشید.
 • تحریک چشم افراد بالای چهل سال: اشخاصی که بالای چهل سال سن دارند و در آستانه مبتلا شدن به پیرچشمی هستند، آستانه تحریک اعضای چشمشمان پایین می­آید. از عوارض استفاده نکردن از عینک کامپیوتر ایجاد مشکلات عدیده چشمی و بینایی برای این افراد است.

 

عینک کامپیوتر مردانه

عینک کامپیوتر مردانه در طرح­ها و مدل‌های مختلف در بازار موجود است. مردانی که به استفاده از عینک‌های کامپیوترعلاقه­مند هستند، می­توانند از هر برندی که مایل هستند عینک مخصوص کامپیوتر را تهیه کنند. این محصولات معمولا با فریم‌های درشت و زاویه دار طراحی می‌شوند.

 

عینک کامپیوتر زنانه

عینک کامپیوتر زنانه از تنوع بسیار بالایی برخوردار است. همه برندهای عینک، عینک مخصوص کامپیوتر با مدل‌های زنانه تولید کرده و دربازار عرضه می کنند. زنانی که با توجه به شغلشان مجبورند ساعات طولانی با کامپیوتر کار کنند، می­توانند علاوه بر کارایی، بر اساس استایل خود عینک انتخاب کنند.

 

عینک بچه گانه کامپیوتر

در سال‌های اخیر استفاده از دستگاه­ های دیجیتال از جمله کامپیوتر در بین بچه ­ها شایع شده است. درنتیجه بازار عرضه عینک‌های کامپیوتر مخصوص بچه­ ها نیز رونق چشمگیری پیدا کرده­ است. بهترین انواع عینک‌ کامپیوتر در ‌مدل‌های مختلف بچه گانه را می­توانید اینحا برای بچه­ ها تهیه کنید. عینک‌های کامپیوتر بچه گانه ژاپنی و کره­ ای در بازار طرفداران زیادی دارد.

خرید عینک کامپیوتر

عینک­ ضد اشعه کامپیوتر را می­توان هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی خریداری کرد.  برای خرید عینک کامپیوتر باید به دو نکته توجه کنید:

 • فردی که می­خواهد عینک کار با کامپیوتر بخرد اگر دید سالمی داشته باشد، میتواند به راحتی برند و مدل موردعلاقه اش از نوع عینک بلوکات و یا بلوکنترل را انتخاب و سپس خریداری کند.
 • فردی که می­خواهد عینک کار با کامپیوتر بخرد اگر دارای اختلال بینایی باشد، باید با توجه به نوع اختلال و با مشورت پزشک خود اقدام به خرید عینک کند.

 

قیمت عینک کامپیوتر اصل

دو فاکتور در تعیین قیمت عینکهای کامپیوتری اصل  دخیل هستند، یکی قیمت فریم عینک است. درواقع جنس و برند فریم عینک فاکتور اساسی تعیین قیمت عینک است.

فاکتور دوم نوع عدسی عینک است. عدسی­های عینک کامپیوتر دارای مشخصه  ­های خاصی هستند که درصورت اصل بودن گرانتر از بقیه عدسی­ها به فروش می‌رسند. درنتیجه عینکهای حاوی این نوع عدسی­ها نیز گرانتراز بقیه عینک­ها هستند. عدسی­های بلوکات ارزانتر و عدسی­های بلوکنترل گرانتر هستند.

راهنمای خرید اینترنتی عینک کامپیوتر

برای خرید اینترنتی عینک­ های کامپیوتر در وحله اول باید اطلاعات موثقی نسبت به انواع عینک کامپیوتر داشته­ باشید. اینجا در لوناتو عینکهای کامپیوتر از برندهای مختلف و با مدلهای بسیار متنوع عرضه شده ­اند.  مشخصه­ های این نوع عینک همراه با قیمت آن درج شده است. شما اینجا  می‌توانید به راحتی به عینک مورد علاقه خود دست پیدا کنید.

 

پرسش­های متدواول

آیا  استفاه از عینک مخصوص کامپیوتر ضروری است؟

اشخاصی که ساعات طولانی با ابزار دیجیتال از جمله کامپیوتر کار می­کنند به مرور دچار آسیبهای چشمی و بینایی می­شوند. بهترین روش برای جلوگیری از این آسیب‌ها استفاده از عینک‌های کامپیوتر است. بنابراین  اگر چشم، بینایی و شغلتان برایتان مهم است استقاده ازعینک کامپیوتر ضروری است.

آیا عینک کامپیوتر نیاز به نسخه دارد؟

برای اشخاصی که دارای اختلالات بینایی مانند دوربینی و یا نزدیک بینی هستند و از عینک‌های طبی استفاده می­کنند، داشتن نمره عینک و طبیعتاً مشورت با پزشک و یا متخصص بینایی ضروری است.

عینک ضد اشعه کامپیوتر

عینک های ضد اشعه کامپیوتر با هدف ایجاد شرایط بهتر کار با وسایل دیجیتالی از جمله کامپیوتر ساخته­ شده ­اند. این نوع عینک با کاهش شدت تابش نور و افزیش کنتراست تصویر باعث افزایش کیفیت بینایی می­شود. عدسی عینک­های ضد اشعه فشرده تر، ظریفتر و همچنین سبکتر از بقیه انواع عدسی است.  لایه­ هایی که در این نوع عدسی­ها تعبیه شده است نور آبی نمایشگر کامپیوتر را فیلتر کرده و از آسیب‌های وارده به چشم جلوگیری می­کند.

عینک کار با  کامپیوتر

عینک کار با کامپیوتر به عینکی می‌گویند که هنگام کار با هر نوع مانیتور و ابزار دیجیتال به کار گرفته می‌شود. عینک کار با کامپیوتر در مدلهای مختلف با درصد محافظتی متفاوت تولید می‌شود. این نوع عینک توسط برندهای مطرح دنیا تولید می‌شود. کاربرانی که با کامپیوتر با استفاده از این نوع عینک کار می‌کنند، به میزان  قابل توجهی از چشمشان مراقبت می‌شود.

 

مشاهده بیشتر