ماجرا از کجا شروع میشه ؟

شما از لوناتو خرید می‌کنید

درصدی از مبلغ خرید شما به تهیه عینک طبی برای کسانی که نیازمند هستند اختصاص داده خواهد شد. این افراد با کمک موسسات خیریه و دوستان لوناتو پیدا و گزینش خواهند شد.

کمتر از یک هفته عینک حاضر و تحویل داده خواهد شد.

این کمپین چی هست؟

میگیم جاتون رو چشمامونه

ما ایرانی ها زمانی از این جمله استفاده می کنیم که، فرد یا افرادی برامون واقعا عزیز باشند. چون از چشمامون ارزشمندتر چیزی نداریم که به اونها پیشکش کنیم. همه ما می‌دانیم که چشم یکی از مهمترین اعضای بدنه.
ما مردم مهربانی هستیم که همواره در دنیا در انجام کارهای خیر و کمک به دیگران زبان زد هستیم. وقتی کوچکترین اتفاقی در هر کجای دنیا می افتد همگی در جایگاه‌های کمک رسانی صف می کشیم و می‌خواهیم طوری که شده، سهمی از این کار نیک داشته باشیم.

یه آمار عجیبی وجود دارد که میگه حدود ۷۰۰ میلیون نفر در دنیا نمیتوانند هزینه تهیه عینک را پرداخت کنند و این باعث میشه که نتوانند مثل ما ببینند.
واقعیتش ما در لوناتو به این نتیجه رسیدیم که همه برای کمک به خیلی چیزا فکر میکنند ولی تا امروز کسی برای سلامت چشم افراد بی بضاعت به خصوص بچه ها فکری نکرده. این بود که حدود یکسال پیش تصمیم گرفتیم یک کمپین خیریه راه بیندازیم به اسم “چشمان مهربان” با هدف تهیه عینک و عدسی به صورت رایگان برای افراد نیازمند، به ویژه کودکان.

 

هدفمان از این کمپین ؟

میخواهیم به ۱۰هزار نفر تو ایران که احتیاج به عینک دارند ولی توانایی پرداخت هزینه‌های آن را ندارند، کمک کنیم.

و همچنین قصد داریم با کمک شما به تمام کسانی که منتظر ما هستند تا بتوانند بهتر ببینند یه دید خوب و یه لبخند هدیه دهیم.

تا حالا چه کردیم

تا حالا به بیش از ۳۰۰ نفر کمک کردیم 🙂

تو این زمان محدود ما توانستیم بیش از ۳۰۰ نفر رو تحت پوشش این طرح قرار دهیم. حتی بعضی از این افراد به دو عینک برای دور و نزدیک احتیاج داشتند که ما سعی کردیم تا هر دوتا عینک را برای آنها فراهم کنیم. از بین این افراد حدود ۱۶۰ نفر از کودکان بین ۴ سال تا ۱۴ سال بودند.

ما دوست داشتیم عکس‌هایی از افرادی که با کمپین چشمان مهربان، عینک دار شدند را اینجا قرار دهیم تا شما هم ببینید، اما متاسفانه اکثر آنها از ما خواستند تا تصویرشان جایی منتشر نشود (که البته حق داشتن) ما هم به تصمیم آنها احترام گذاشتیم. اما تصمیم گرفتیم برای اطمینان بیشتر شما، مصاحبه ای که رادیو ایران با خانم ندا رستمی، مدیر وب سایت لوناتو داشته را در اینجا قرار دهیم. می توانید این فایل صوتی رو بشنوید:

رادیو ایران 

هرچی پیش میرویم تقاضاها بیشتر و بیشتر میشه

هرچی پیش می رفتیم تقاضاها بیشتر و بیشتر می‌شد. تا به جایی رسیدیم که دیگه از پس هزینه های تامین عینک به خصوص عدسی‌های با شماره بالا بر نیامدیم. با وجود کلی بچه و آدم بزرگی که واقعا به این عینک ها نیاز دارند و تو صف انتظار هستند. دلمون نمیاد که ناامیدشون کنیم و بهشون نه بگیم و بگیم که ببخشید دیگه ما نیستیم. فکر به ذوق بچه ای که عینک شکسته اش و که با چسب زشت و سیاه برق چسبونده با عینک نو عوض میکنه، باعث میشه همه تلاشمون رو بکنیم تا نگذاریم این کمپین بی سرانجام بمونه و خیلی از شماها میخواستید مبلغ بیشتری برای این کمک پرداخت کنید.

همین موضوع باعث شد تا تصمیم بگیریم این موضوع رو شفاف‌تر و با مکانیزم بهتری پیاده‌سازی کنیم.

ما کی هستیم؟

ما در لوناتو نخواستیم که صرفا یه فروشگاه اینترنتی عینک باشیم. هدف ما از اول این بوده که تصمیم گیری رو برای مردم راحت‌تر، منطقی‌تر و علمی‌تر کنیم. یعنی با قابلیت بررسی و مقایسه و دادن اطلاعات پزشکی و در نظر گرفتن هماهنگی و مسایل زیبایی شناختی، این امکان رو برای مخاطب فراهم کردیم تا به بهترین نتیجه ممکن در انتخاب عینک مورد نظرشان ـ چه طبی و چه آفتابی ـ برسند. تجربه حضور ما در بازار، این توانایی رو به ما داده تا بهترین ها رو برای مخاطبمون فراهم کنیم و فعالیت های اخیر عام‌المنفعه لوناتو هم از اونجا شروع شد که دیدیم حالا که اشراف کافی رو از هر لحاظ به این بازار پیچیده داریم، چرا موانعی که سر راه خیلی از نیازمندان در رابطه با تهیه عینک هست رو بر نداریم و نتیجه این تجربه ها این شد که این کمپین رو راه‌اندازی کردیم.

واقعیت اینه که; پرداختن به این کار برای ما خیلی ساده تر از کسانیه که حتی با شناخت نیاز خودشون، موانع موجود در بازار، جلوی برطرف شدن نیازشون رو میگیره.

حامیان چشمان مهربان

چشمان مهربان رسانه‌ها

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *