مناسب ترین عینک با توجه به اندازه صورت

Find your fit- sizing
Find your fit- sizing

 

برخلاف سایز کفش و لباس، سایز فریم عینک ساده است و کافیست چند عدد را به خاطر بسپارید.اندازه گیری های فریم می تواند در پیداکردن یک عینک مناسب مفید باشد اما ترفند هایی وجود دارند که آن را کاربردی تر می کنند و نیاز نیست عددها را به خاطر بسپارید تا بتوانید سایز مناسب را پیدا کنید. در ادامه به این ترفندها و اعداد می پردازیم.

عرض فریم

عرض فریم معمولا مهم ترین فاکتور در پیدا کردن یک عینک مناسب برای شما است. به عنوان یک قاعده تجربی، چشمان شما باید از لحاظ عرضی در وسط عدسی قرار بگیرد. فریمی که خیلی عریض باشد باعث می شود چشمان شما نزدیک به هم به نظر برسند. این درحالی است که فریم با عرض کم، عرض صورت شما را به طرز اغراق آمیزی بیشتر نشان می دهند.

اولین شماره (از سمت چپ) از اندازه گیری های فریم (۱۴۰-۱۸-۵۱) عرض عدسی را در مقیاس میلیمتر نشان می دهد.به تصویر روبرو نگاه کنید تا بهتر بتوانید مقصود ما از عرض فریم را درک کنید.

frame_1

باریک:

اگر صورت شما باریک است، به دنبال فریم هایی در محدوده ۴۲ تا ۵۰ میلیمتر باشید.

معمولی:

صورت های معمولی می توانند از فریم های در محدوده ۴۸ تا ۵۳ میلیمتر استفاده کنند.

عریض:

صورت های عریض باید به دنبال فریم های با عرض ۵۲ میلیمتر و بیشتر باشند.

عرض و محل پل فریم

عرض پل

عرض پل دومین عدد در رشته (۱۴۰-۱۸-۵۱) است و نیز یک فاکتور تاثیرگذار در تعیین فریم مناسب است. اندازه پل، فاصله بین دو عدسی است.اگر شما دارای پل نازکی هستید و یا چشمانتان نزدیک به هم است، باید این عدد در فریم شما عدد کمتری باشد (۱۵ تا ۱۸ میلیمتر) و اگر شما پل عریض تری دارید و یا چشمانتان از هم دورترند، این عدد می تواند بیشتر (۱۸ تا ۲۲ میلیمتر) باشد.

محل پل

شما باید محل قرار گیری پل را نسبت به خط بالایی فریم عینک در نظر داشته باشید. فریم هایی که پل آنها هم راستای خط بالای فریم هستند، در صورتی که پل بینی شما بالای صورت شما باشد (بالای مردمک چشم) بسیار مناسب خواهند بود. فریم هایی که پل آنها پایین تر است و خط بالای فریم قوس بیشتری دارد، برای کسانی که دارای پل بینی پایین تری بر روی صورت خود هستند (تقریبا همراستا با مردمک های چشم) بسیار مناسب هستند.

طول دسته

اگر شما مشکلی با طول کوتاه دسته عینک خود دارید، به دنبال فریم هایی با طول بین ۱۴۵ تا ۱۵۰ میلیمتر باشید.

سومین شماره در رشته (۱۴۰-۱۸-۵۱) یا همان طول دسته، در واقع طول بازوی فریم شما در مقیاس میلیمتر است. این عدد برخلاف دیگر اعداد خیلی متنوع نیست ولی عددهای ۱۳۵، ۱۴۰، ۱۴۵، و ۱۵۰ میلیمتری از اعداد رایج این اندازه هستند. دسته های استاتی را می توان برای داشتن مناسب ترین حالت تنظیم کرد ولی باید در نظر داشت که دسته باید طول کافی داشته باشد که بتواند به صورت افقی روی گوش بنشیند و فشاری به دور گوش وارد نکند.

frame_3

منبع: https://www.fetcheyewear.com/

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
همکاران ما در اصرع وقت با شما تماس خواهند گرفت
سلام، مدتی از ورود شما به سایت لوناتو گذشته و اگر هنوز محصول مورد نظرتون رو پیدا نکردید یا نیاز به کمک دارید من میتونم کمکتون کنم.
اگر تمایل دارید شماره خود را در کادر زیر وارد کنید تا من با شما تماس بگیرم
جهت مشاوره رایگان شماره تلفن خود را وارد کنید
اولین نفری باشید که از اخبار و فروش‌های ویژه لوناتو با خبر میشود.