راهکارهایی برای حفظ سلامت چشمان ( قسمت دوم )

راهکارهایی برای حفظ سلامت چشمان ( قسمت دوم )

راهکارهایی برای حفظ سلامت چشمان ( قسمت دوم )

لنزهای تماسی را پاکیزه نگه دارید

با مراقبت از لنزهای تماسی از چشمان خود نیز مراقبت کنید. همیشه قبل از دست زدن به لنزها دستان خود را بشوئید. برای پاکیزگی و ضدعفونی کردن لنزها از سرم‌ها و قطره‌هایی که پزشک معرفی می‌کند استفاده کنید. هر دفعه که از لنز‌ها استفاده می‌کنید محفظه نگه دارنده آنرا به خوبی بشوئید، ضدعفونی کنید و خشک نمائید و بعد از هر دو یا سه ماه استفاده آنرا تعویض نمائید. زمانی که به استخر می‌روید هیچ وقت از لنز استفاده نکنید همچنین زمانی که از تمیزکننده های پوست استفاده می‌کنید. هیچ‌وقت با لنزهای تماسی نخوابید حتی برای یک چرت کوچک و هیچ وقت بیشتر از زمان پیشنهاد شده از یک لنز استفاده نکنید.

_5485

تاریخچه پزشکی خود را بدانید

بیماری‌های به ظاهر نامربوط ممکن است بر روی سلامتی چشم ها تاثیر بگذارد. فشار خون بالا و دیابت میزان رسیدن خون به چشمان را کاهش می‌دهد. اختلالات سیستم ایمنی بدن در شش‌ها، غده تیروئید یا هر جای دیگر بدن بر روی التهاب چشم تاثیر‌گذار است. همیشه با پزشک چشم خود در مورد بیماری‌های گذشته و خانوادگی خود صحبت کنید.

Medical History

برچسب‌های روی داروها را بخوانید

بعضی از داروها یا ترکیبات دارویی مختلف ممکن است روی بینایی شما تاثیر بگذارد. برای هر کدام از این موارد باید شیوه متفاوتی را جهت رفع مشکل پیاده کنید. بعد از مصرف داروها اگر دچار اشک چشم، خشکی چشم، دوبینی، خارش، حساسیت به نور یا هر مشکل دیگری شدید حتما با پزشک در میان بگذارید.

medicine warning labels

وسایل آرایش قدیمی را دور بریزید

باکتری‌ها به سرعت در مواد آرایشی مایع و کرم‌ها رشد می‌کنند. این مواد را بعد از سه ماه استفاده دور بریزید. اگر چشم شما عفونت کرده است به سرعت استفاده از هر لوازم آرایشی مربوط به چشم را متوقف کنید و به پزشک مراجعه کنید. اگر شما مستعد داشتن آلرژی هستید همیشه فقط از یک نوع لوازم آرایشی جدید استفاده کنید تا در صورت بروز آلرژی بدانید کدام محصول سبب این مورد است. هیچ وقت لوازم آرایشی خودتان را به دیگران ندهید و همچنین هیچ وقت از لوازم آرایشی نمونه موجود در مغازه‌ها استفاده نکنید. همیشه قبل و بعد از استفاده از مواد آرایشی صورت خود را بشویید.

cosmetics

به طور منظم آزمون‌های بینایی را انجام دهید

شما همیشه باید به طور منظم وضعیت چشمان خود را کنترل کنید حتی اگر از عینک استفاده نمی‌کنید. شما بین سنین ۱۸ تا ۶۰ سال هر یک سال در میان باید به پزشک مراجعه کنید و وقتی سن بالا می‌رود و بیماره‌های مختلف به سراغ انسان می آید یا زمانی که از لنزهای‌تماسی استفاده می‌کنید یا عینک می‌زنید حداقل سالی یکبار باید به پزشک مراجعه کنید.

exmeye

سیگار کشیدن را کنار بگذارید

اگر شما سیگار می‌کشید، آنرا متوقف کنید. سیگار کشیدن احتمال مبتلا شدن به آب‌مروارید وخشکی‌های غیرمتداول چشم را افزایش می دهد. سیگار کشیدن باعث انسداد عروق شده و موجب بروز اختلال در جریان خون می‌شود. نه تنها احتمال ابتلا به حملات قلبی را افزایش خواهد داد بلکه سبب سرطان قرنیه و کاهش بینایی در سنین بالا خواهد شد.

smoking876

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
همکاران ما در اصرع وقت با شما تماس خواهند گرفت
سلام، مدتی از ورود شما به سایت لوناتو گذشته و اگر هنوز محصول مورد نظرتون رو پیدا نکردید یا نیاز به کمک دارید من میتونم کمکتون کنم.
اگر تمایل دارید شماره خود را در کادر زیر وارد کنید تا من با شما تماس بگیرم
جهت مشاوره رایگان شماره تلفن خود را وارد کنید
اولین نفری باشید که از اخبار و فروش‌های ویژه لوناتو با خبر میشود.