آموزش گذاشتن لنز در چشم (بخش اول)

آموزش گذاشتن لنز در چشم (بخش اول)

در این سری از مطالب، در مورد روش ها و انواع لنز و همچنین اثراتی که لنزها می توانند بر روی چشم ما بگذارند صحبت خواهیم کرد.

Screen Shot 1394-01-16 at 14.02.17

چه مدت می توانیم از لنز استفاده کنیم ؟

وقتی پزشک به شما استفاده از لنز را توصیه می کند و آنرا خریداری می کنید، حتی اگر از آن استفاده نکرده اید باید قبل از فاسد شدن آنرا تعویض کنید. به طور مثال، اگر شما لنز یکبار مصرف خریده و یکبار از آن استفاده کرده اید، در صورتی که هنوز احساس می کنید مناسب است و می توانید دوباره از آن استفاده کنید باید آن را دور بیاندازید. زمانی که شما از لنزهای یکبار مصرف بیشتر از یکبار استفاده می کنید یا با لنزهایی که برای خوابیدن مناسب نیستند می خوابید، احتمال عفونت و بیماری چشم را افزایش می دهید.

Screen Shot 1394-01-16 at 14.02.33

قبل از دست زدن به لنزها چه کار باید کرد؟

قبل دست زدن به لنزها همیشه دست خود را بشویید ولی هرگز از صابونهای چرب و خیلی معطر برای شستشو استفاده نکنید. معمولا لنزها به دست‌های خیس می‌چسبند پس حتما دست‌های خود را با یک حوله بدون پرز کاملا خشک کنید و اگر قصد استفاده از مرطوب کننده دارید حتما بعد از قراردادن لنز در چشمان این کار را انجام دهید چون مواد این محصولات به راحتی به لنزها می‌چسبند.

Screen Shot 1394-01-16 at 14.02.44

نحوه قراردادن لنزها در چشم

سعی کنید همیشه با یک چشم مشخص شروع کنید و حواستان باشد که لنزها جابه‌جا نشوند. با استفاده از انگشت اشاره لنز را از محفظه خود بیرون بیاورید و آن‌را کف دست خود قرار‌دهید. با استفاده از محلول شستشو لنز به خوبی لنزهارا بشویید. لنز را بر روی نوک انگشت اشاره خود قرار دهید و با استفاده از انگشت وسط همان دستتان پلک پایین چشمتان را پایین بکشید و با دست دیگر پلک بالا را بالا نگه دارید. مستقیم نگاه کنید و لنز را روی عنبیه چشمتان رها کنید و زمانی که احساس کردید لنز به خوبی روی چشم شما قرارگرفته است به آرامی پلکتان را رها کنید و با ملایمت پلک بزنید.

Screen Shot 1394-01-16 at 14.02.56

نحوه برداشتن لنزها از چشم

برای برداشتن لنزهای نرم(soft)، پلک پایین خود را بکشید و به یه طرف نگاه کنید و با ملایمت با انگشت خود لنز را به سمت سفیدی چشم هدایت کنید. با استفاده از انگشت شست و اشاره خود به آرامی لنز را از چشم خود دربیاورید. برای خارج کردن لنزهای سخت(hard) چشم خود را کاملا باز کنید و پوست گوشه چشم خود که در امتداد گوشتان هست را بکشید، کف دست خود را خم کنید و پلک بزنید. لنز به کف دست شما پرتاب خواهد شد.

Screen Shot 1394-01-16 at 14.03.14

تمیزی و نگهداری

راه‌های متعددی برای تمیز کردن لنزها وجود دارد. یک روش خوب می‌تواند شامل تمیز کردن، شستن، ضدعفونی کردن و خوب نگهداری کردن باشد. معمولا با روش‌های مختلفی می‌شود لنز را تمیز و ضدعفونی کرد. روش‌های غیر مالشی معمولا ضدعفونی کردن را همراه با تمیزی می‌دانند ولی تحقیقات نشان داده که مالش دادن لنزها روش بهتری برای تمیز و ضدعفونی کردن هست. محلول‌هایی وجود دارند که بسیار برای تمیز کردن لنزها مناسب هستند و بهترین کار قرار دادن لنزها در این محلولهاست. می توانید برای بهتر تمیز کردن لنزها آن‌را در کف دست قرار دهید و با ریختن محلول روی کف دست و با کمک انگشت اشاره آن‌را تمیز کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
اولین نفری باشید که از اخبار و فروش‌های ویژه لوناتو با خبر میشود.