هنگامی که قصد خرید عینک طبی دارید، دانستن این مسئله که چه مدل عینکی با فرم صورت شما متناسب است به شما در انتخاب عینک مناسب بسیار کمک خواهد کرد. ما در این مقاله قصد داریم انواع عینک طبی برای صورت بیضی شکل را بررسی نموده و به توضیح و معرفی هریک بپردازیم تا اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که فرم صورت بیضی دارید، بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

صورت‌های بیضی شکل درواقع دارای گونه‌های کشیده‌تر و چونه باریک‌تر از سایر انواع فرم‌ها هستند به همین علت قاب‌هایی که تکمیل کننده گونه‌های کشیده و چونه باریک باشند، گزینه مناسبی برای این فرم صورت خواهند بود. درواقع عینک مناسب این فرم صورت باید تعادل را در صورت برقرار کند. به همین علت فرم قاب‌هایی که موجب کشیده‌تر نشان دادن فرم صورت می‌شوند، تعادل صورت را برهم زده و به هیچ وجه گزینه مناسبی جهت استفاده به شمار نمی‌روند.

قاب‌هایی که دارای طرح‌های سنگین و شلوغ هستند به فرم صورت حالت کشیده‌تری می‌دهند. بنابراین از این نوع قاب‌های عینک به هیچ وجه استفاده نکنید.  درست است چیزی که اهمیت دارد این است که شما مدل قاب عینک خود را بپسندید اما اگر قابل عینک مور پسند شما متناسب با فرم صورتتان نباشد باعث می‌شود که زیبایی عینک اصلا به چشم نیاید. بنابراین در کنار توجه به زیبایی فرم عینک باید درنظر داشته باشید که متناسب با فرم صورتتان هم باشد.

اگر نمی‌توانید فرم صورت خود را تشخیص دهید، روبه‌روی آینه بایستید. اگر زوایای استخوان فک شما تیز و زاویه دار نیست و دارای فرمی نرم است، عرض پیشانی شما پهن‌تر از چونه‌تان است و اگر استخوان گونه شما کمی رو به بالا است می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که فرم صورت شما بیضی شکل است. البته شما آن دسته از افراد خوش شانسی هستید که هر مدل قاب عینک برای صورت شما مناسب است اما ما در ادامه به بررسی مطرح‌ترین انواع مناسب قاب عینک برای صورت بیضی شکل می‌پردازیم.

قاب مستطیل و مربع

قاب‌هایی که فرم کشیده افقی مستطیل و یا مربع دارند می‌توانند گزینه مناسبی برای صورت‌های بیضی شکل باشند چرا که باعث می‌شوند چشم در امتداد افقی منحرف شده و بیضی بودن فرم صورت خیلی به چشم نیاید. بنابراین فرم‌هایی که کشیده به صورت عمودی هستند به دلیل آنه بر کشیده‌تر نشان داده شدن فرم صورت تاکید بیشتری می‌کنند، گزینه مناسبی برای این فرم از صورت نخواهند بود.

قاب‌های مستطیل خصوصا با ضخامت بالا برای صورت‌های بیضی شکل بسیار مناسب هستند و ظاهر شیک و جذابی به صورت می‌بخشند.

قاب ابرودار

قاب‌هایی که دارای فرم مربع و یا مستطیل شکل هستند و بالای قاب عینک فرمی شبیه به ابرو وجود دارد، یکی دیگر از گزینه‌های عینک طبی برای صورت بیضی شکل به شمار می‌رود. این نوع قاب به علت وجود شکل ابرو مانند در بالای فریم، در تکمیل فرم صورت بیضی کمک بسیاری خواهد کرد.

قاب نیمه

قاب‌هایی که دارای شکل هندسی خاصی هستند و نیمه پایینی آنها بدون قاب است یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای فرم صورت بیضی شکل است. این فرم قاب در کنار آنکه کاملا متناسب برای فرم‌های بیضی است، دارای طراحی زیبایی هم می‌باشد.

قاب چشم گربه‌ای

قاب‌های بزرگ چشم گربه‌ای دارای طراحی بسیار شیک و زیبایی هستند که به علت وجود حالت کشیده در فرم این عینک، تاثیر فراوانی در تعادل بخشیدن به فرم بیضی شکل صورت می‌گذارد. این نوع قاب عینک از سال ۱۹۶۰ میلادی وارد بازار شد و هنوز هم در میان خانم‌ها یکی از پرطرفدارترین انواع عینک‌ها به شمار می‌رود. این فرم قاب عینک تاکید بیشتری بر روی گونه‌ها داشته و آنها را برجسته‌تر نشان می‌دهد.

قاب پهن و بزرگ

قاب‌های عینک پهن و بزرگ از دیگر گزینه‌های مناسب برای صورت‌های بیضی شکل به شمار می‌آیند. این فرم عینک نسبت به سایر انواع فرم‌های صورت بسیار بهتر و زیباتر بر روی صورت می‌نشیند و ظاهر افراد را جذاب‌تر نشان می‌دهد. اما توجه داشته باشید که قاب نباید خیلی بزرگتر از صورت شما باشد چرا که تعادل صورت شما را برهم زده و زیبایی‌های صورتتان را می‌پوشاند.

قاب گرد

قاب گرد عینک یکی از بهترین فرم‌های قاب‌ عینک طبی برای صورت بیضی شکل است که  این نوع قاب تعادل را در صورت برقرار کرده و ظاهر زیبایی به صورت شما می‌بخشد.

قاب خلبانی

قاب عینک مدل عینک خلبانی از دیگر انواع عینک طبی برای صورت بیضی شکل به شمار می‌رود که این نوع عینک هم برای خانم‌ها و هم برای آقایانی با صورت بیضی شکل بسیار مناسب و زیبا است.

به طور کلی فرم صورت بیضی شکل یکی از بهترین فرم‌ها برای انتخاب عینک است چرا که تقریبا می‌توان گفت که هر نوع عینکی با این فرم صورت متناسب است و محدودیتی به شکل بقیه فرم‌های صورت وجود ندارد. تنها برخی از انواع قاب‌های عینک با فرم صورت بیضی شکل متناسب‌تر است که پیش‌تر درباره آنها صحبت شد.

حال که از فرم‌های عینک طبی برای صورت بیضی شکل آگاه شدید، می‌توانید با آگاهی و اطمینان بیشتری برای خرید عینک مناسب اقدام کنید. با آگاهی از این موارد حتی به صورت آنلاین هم می‌توانی خرید خود را انجام داده و به هیچ عنوان نگرانی در مورد مناسب نبودن عینک نخواهید داشت.

پاسخی بگذارید

خبرنامه لوناتو

با ثبت نام در خبرنامه لوناتو از جدیدترین محصولات و جشنواره‌های فروش ویژه ما مطلع شوید.

در حال ارسال

متشکریم، عضویت شما با موفقیت انجام شد.