چگونه خط و خش را از روی عینک پاک کنیم؟

چگونه خط و خش را از روی عینک پاک کنیم؟

آیا به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستید که چگونه می‌توان خط و خش را از روی عینک پاک کرد؟ خب، روش‌ها و ترفندهای متعددی برای این منظور وجود دارد. البته اگر به دنبال روش‌های فوری و چند دقیقه‌ای هستید باید بدانید که چنین چیزی وجود ندارد. آن دسته از مقالاتی که در اینترنت برای از بین بردن خراشیدگی از سطح عینک منتشر شده، شاید در کوتاه‌مدت کارایی داشته باشد اما باید بدانید در طولانی‌مدت آسیب‌های جدی به عینک شما وارد خواهند کرد.

برای اینکه بهتر با این مساله و مشکلات احتمالی آن آشنا شوید از شما دعوت می‌کنیم تا این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. لوناتو همه توصیه‌های لازم برای محافظت از عینک آفتابی و عینک طبی را برایتان نوشته است.

از پاک کردن عینک با تی‌شرت یا گوشه‌ی لباس خود خودداری کنید زیرا این یکی از کارهایی است که سبب خط افتادن روی عدسی عینک می‌شود.

چرا نمی‌توانید از جوش‌شیرین برای از بین بردن خراشیدگی از سطح عینک استفاده کنید؟

جوش‌شیرین شاید برای پاک کردن سطح کابینت‌ها گزینه خوبی باشد، اما بدون شک برای عینک گزینه خوبی نیست. چرا؟ به این خاطر که این ماده با خراش دادن سطح، آن را تمیز می‌کند. یعنی اگر برای پاک کردن لنز عینک از جوش‌شیرین استفاده کنید، نه تنها لایه پوششی عدسی عینک را از بین می‌برد، بلکه شیارهای ریزی هم روی سطح آن ایجاد می‌کند.

این مساله در مورد دیگر خمیرها و موادی که خاصیت برق انداختن و پولیش کردن دارند نیز مصداق دارد.

عدسی عینک‌های طبی و آفتابی دارای خاصیت ضد UV هستند و اگر با مواد صیقلی دهنده آن را پاک کنید، در واقع این ویژگی عدسی را از بین می‌برید. عینکی که ضد اشعه فرابنفش نباشد نمی‌تواند از چشم در برابر آسیب‌های جدی نور خورشید محافظت کند. یعنی فرد در خطر ابتلا به آب مروارید یا دژنراسیون ماکولا قرار خواهد گرفت.

چگونه خط و خش را از روی عینک پاک کنیم؟

آیا با فیلرهای موجود در بازار می‌توان خط و خش روی لنز عینک را از بین برد؟

بدون شک خیر. با اینکه فیلر می‌تواند شیارهای ناشی از خراش را پر کند، اما همزمان دید شما در آن نقطه را نیز مسدود خواهد کرد.

برای اینکه بدانید چگونه می‌توانید بدون آسیب زدن به لنز عینک، خراشیدگی‌های آن را از بین ببرید ادامه مطلب را بخوانید.

عینک را دائما تمیز کنید تا عدسی آن خراشیده نشود

برای تمیز کردن عدسی عینک از دستمال‌های معمولی یا گوشه لباس و تی‌شرت استفاده نکنید. همین کار یکی از عوامل اصلی خط و خش روی سطح لنز عینک است.

دستمال کاغذی، دستمال توالت، دستمال سفره و هر نوع دستمالی که از جنس کاغذ تهیه شده باشد نیز از دیگر عوامل ایجاد خراش روی عدسی عینک است. هرگز از این محصولات برای از بین بردن لکه‌های عینک استفاده نکنید.

در عوض، از دستمال‌های میکروفایبری برای پاک کردن لنز استفاده کنید. این پارچه‌ها به طور اختصاصی برای تمیز کردن عدسی عینک تولید و عرضه می‌شوند.

توجه داشته باشید که قبل از دستمال کشیدن، حتما عینک را زیر آب روان بگیرید تا هر نوع آلودگی یا ماده‌ای که روی سطح لنز است شسته شود. سپس لنز را دستمال بکشید. به این خاطر که مواد ریز که ممکن است به چشم دیده نشوند، باعث ایجاد خراش روی سطح لنز نشوند.

بهترین کاری که می‌توانید در حق عینک خود انجام دهید این است که قبل از تمیز کردن آن، دست‌های خود را تمیز با آب و صابون بشویید. سپس روی عدسی عینک مقداری صابون مایع بریزید و با انگشتان دست روی سطح آن بمالید. عینک را آب بگیرید تا کاملا تمیز شود و کف صابون روی آن نماند.

در آخر هم با دستمال میکروفایبری همه بخش‌های عینک را خشک و تمیز کنید.

چگونه خط و خش را از روی عینک پاک کنیم؟

عینک را به روش صحیح نگهداری کنید

اگر نمی‌خواهید عدسی عینک آفتابی یا عینک طبی شما آسیب ببینید، لطفا آن را در جیب، کیف یا ساک دستی نگذارید. حتی برای چند دقیقه هم این کار را انجام ندهید. عدسی عینک به اندازه کافی حساس هست که در عرض یک یا دو دقیقه هم خراشیده شود.

بهترین روش برای نگهداری هر نوع عینکی این است که آن را درون جعبه مخصوص یا کیف مخصوص عینک قرار دهید. کیسه‌های عینک هم باید از جنس میکروفایبری باشند تا مطمئن باشید درون پارچه خش بر نمی‌دارند.

با عینک خود با مهربانی رفتار کنید

بهترین و کارآمدترین روش برای نگهداری از عینک و محافظت از لنزهای آن در برابر هر نوع خط و خشی این است که با عینک به مهربانی رفتار کنید. یعنی چه؟ یعنی آن را با لنز روی میز یا زمین رها نکنید. اجسام نوک تیز را از عدسی عینک دور نگه دارید. عینک را با هر دو دست بگیرید و از چشم بردارید و انگشتان دست را روی سطح لنز نگذارید.

این را به خاطر داشته باشید که محافظت از عینک، نه تنها به سلامتی چشم شما کمک می‌کند بلکه هزینه‌های اضافی چشم‌پزشکی و خرید عینک اضافه را نیز کاهش می‌دهد.

در نگهداری عینک خود کوشا باشید.

منبع: eyebuydirect

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *