واربی پارکر (Warby Parker) یک خرده فروش عینک های طبی و آفتابی آمریکایی است که در شهر نیویورک تاسیس شد. این فروشگاه در ابتدا محصولات خود را از طریق وبسایت به فروش می رسانید، اما بعدها فروشگاه های خود را در آمریکا و کانادا نیز راه اندازی کرد.

تاریخچه

این شرکت توسط نیل بلومنتال، آندره هانت، دیوید گیبوا، و جفری ریدر در سال ۲۰۱۰ در فیلادلفیا تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک راه اندازی شد. اسم رسمی این شرکت هم اکنون Jand Inc. بوده و واربی پارکر (Warby Parker) اسم برند این شرکت می باشد.

واربی پارکر در ابتدا به صورت یک استارت آپ در مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، جایی که موسسان این شرکت در آنجا مشغول به تحصیل بودند راه اندازی شد. این شرکت استارت آپی، کار خود را با ۲۵۰۰ دلار بودجه آغاز کرد و در فوریه ۲۰۱۰ تاسیس شد. مدت زمان زیادی نگذشته بود که شرکت ها و نهادهای متعددی از جمله مجله وگ اقدام به حمایت مالی از این شرکت نمود. به طوری که تا ماه مه ۲۰۱۱ میزان سرمایه این شرکت به ۲.۵ میلیون دلار رسید. واربی پارکر توانست با ارائه محصولات با کیفیت و جذب مشتری، سرمایه خود را به سرعت افزایش دهد. این شرکت توانست در سال ۲۰۱۱  با داشتن ۶۰ کارمند بیش از ۱۰۰ هزار عینک را به فروش رساند. تعداد کارمندان این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۲ به ۱۰۰ نفر رسید. ارزش شرکت نیز در آپریل ۲۰۱۵ معادل ۱.۲ میلیارد دلار تخمین زده شد.

در سال ۲۰۱۶ این شرکت تصمیم گرفت که با سرمایه ای معادل ۱۶ میلیون دلار  اقدام به راه اندازی کارخانه تولیدی عینک های برند خود را در زمینی به مساحت ۳۴ هزار فوت مربع کند. این کارخانه سرانجام در سال ۲۰۱۷  با ۱۳۰ کارمند راه اندازی شد.

واربی پارکر

خرده فروشی

این شرکت در ابتدا عینک های خود را به صورت آنلاین و از طریق فروشگاه های خود در آمریکا و کانادا به فروش می رساند. طرح ویژه امتحان در منزل، این امکان را به مشتریان می داد تا ۵ عینک را از وبسایت انتخاب کرده و آنها را در منزل امتحان کنند و پس از انتخاب عینک مورد نظر تنها مبلغ آنرا پرداخته و مابقی عینک ها را عودت دهند. امکان آپلود عکس شخصی خود توسط مشتریان و امتحان کردن قاب های عینک متعدد به صورت مجازی از طریق اپلیکیشن موبایل از دیگر قابلیت های منحصر به فردی بود که برای اولین بار توسط واربی پارکر در اختیار مشتریان عینک قرار گرفت.

واربی پارکر در سال ۲۰۱۰ رسما کار خود را با فروش آنلاین عینک شروع کرد و در سال ۲۰۱۳ اولین فروشگاه خود را افتتاح کرد. طی سال های بعد با رونق گرفتن این کسب و کار، فروشگاه های فیزیکی متعددی در سراسر کشور راه اندازی کرد تا به تدریج بتواند برند خود را در بازار مطرح کند. واربی پارکر به دنبال گسترش هر چه بیشتر کسب و کار خود، اولین همکاری مشترک خود را با Nordstrom در سال ۲۰۱۵ آغاز کرد. این شرکت توانست تا سال ۲۰۱۷ تعداد شعبات خود را به ۷۱ شعبه در ۲۸ ایالت آمریکا گسترش دهد.

تولیدات

واربی پارکر هم اکنون محصولاتش را توسط خودش تولید می کند و آنها را به ص رت مستقیم از طریق وبسایت و فروشگاه های فیزیکی خود به مشتریان خود عرضه می کند. این شرکت مواد اولیه برای ساخت عینک های خود، از جمله استات را از ایتالیا خریداری کرده و فریم های عینک خود را در کارخانه های چینی و با همان کیفیتی که سایر شرکت های صاحب نام از جمله Luxottica طراحی می کنند، تولید می کند. بدین ترتیب عینک های با کیفیت این شرکت با قیمت های پایین از جمله ۹۵ دلار، ۱۴۵ دلار و ۱۹۵ دلاری عرضه می گردد که در مقایسه با سایر برندها، قیمت هایی رقابتی می باشد که همین امر به فروش هر چه بیشتر عینک های واربی پارکر کمک کرده است. از این رو اکثر مشتریان این شرکت، به طور متوسط بیش از ۲ عینک در سال سفارش می دهند. (۱.۵ جفت عینک در سال)

اکثر مشتریان فعلی واربی پارکر هم اکنون در رده سنی ۲۵ تا ۳۴ سال هستند. این شرکت علاوه بر تولید عینک های طبی و آفتابی، به تولید مونوکل (عینک تک چشمی) نیز می پردازد.

پاسخی بگذارید

خبرنامه لوناتو

با ثبت نام در خبرنامه لوناتو از جدیدترین محصولات و جشنواره‌های فروش ویژه ما مطلع شوید.

در حال ارسال

متشکریم، عضویت شما با موفقیت انجام شد.