خانه معرفی برندهای برتر لنز: کوپرویژن

معرفی برندهای برتر لنز: کوپرویژن

نویسنده تیم لوناتو
معرفی برندهای برتر لنز: کوپر ویژن
کوپر ویژن (CooperVision) یکی از کمپانی‌های پیشگام جهانی در عرصه تولید لنزهای تماسی نرم و محصولات وابسته به آن است. محصولات این شرکت به بیش از یکصد کشور جهان عرضه می‌شود؛ از چین گرفته تا اروپا، آفریقا و آمریکا. شعار اصلی این شرکت، بهبود دید مردم در سراسر دنیاست. کوپر ویژن که به طراحی و تولید لنز تماسی می پردازد، در سال 1980 میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و دفتر مرکزی آن در پلازانتون در شمال کالیفرنیا واقع شده است. کارخانه‌های کوپر ویژن در شهرهایی همچون خوانا دیاز، پورتو ریکو، نیویورک و همپشایر در کشور انگستان قرار دارند. مراکز اصلی توزیع این کمپانی نیز در کشورهای آمریکا، انگلستان و بلزیک است.

نگاهی به تاریخچه شکل‌گیری کوپر ویژن

شرکت کوپرویژن در سال 1980 ثبت شد. شرکت مادر CooperVision، با نام شرکت‌های کوپر در سال 1958 میلادی فعالیت خود را با عنوان شرکت «مارتین اچ. اسمیث» آغاز کرد. بعدها، یعنی در سال 1967 میلادی نامش به «لابراتوآر کوپر» تغییر داده شد. توسعه و رشد شرکت‌های وابسته به کوپر به قدری سریع و موفقیت‌آمیز بود که در سال 1978 میلادی، چندین کمپانی با نام‌های خدمات پزشکی کوپر، کوپر دنتال، کوپر اینترنشنال و کوپرویژن از آن منشعب شده و در حوزه‌های مختلف خدمت‌رسانی می‌کردند. شرکت کوپرویژن در سال 1980 ثبت شد.  اما در سال 1983 به جهان معرفی شد. این شرکت در سال 1987 نام خود را به‌طور کلی به مجموعه شرکت‌های کوپر تغییر داد که در سه گروه مجزا موسوم به کوپر تکنیکال، کوپر سرجیکال و کوپر ویژن فعالیت می‌کردند. در سال 2004، کوپرویژن، شرکت «آکیولر ساینس» که در زمینه تولید و عرضه لنزهای تماسی نرم فعال بود را خریداری کرد. این مالکیت هوشمندانه باعث شد تا کوپر ویژن به سومین شرکت بزرگ جهان در زمینه طراحی و تولید لنز تماسی چشم تبدیل شود. (خریداری و الحاق کمپانی یاد شده به طور دقیق در هفتم ژانویه سال 2005 صورت گرفت) در سال 2011، کوپرویژن، مجموعه بازاریابی جدید خود  که توسط Siegel+Gale ساخته شده بود را معرفی کرد که یک موسسه بازاریابی جهانی است. در سال 2012، این موسسه بازاریابی به عنوان یکی از 5 کمپانی برنده جایزه در بازاریابی شد. همچنین، در سال 2011، کوپرویژن اقدام به جمع‌آوری تعدادی از لنزهای توریک و کروی Avaira خود کرد. این کار به این خاطر صورت گرفت که محصولات یاد شده با استانداردهای کیفیتی جدید شرکت همخوانی نداشتند. در سال 2013، محققان کمپانی موردبحث در همکاری با دانشمندان دانشگاه لینکوپینگ، اوتاوا، موسسه فیبروژن و عینک‌سازهای سینسم، موفق به ساخت قرنیه مصنوعی شدند که موفقیت کوچکی در زمینه مربوط به علوم چشم بشمار می‌رفت. در سال 2014، کمپانی کوپرویژن اقدام به خرید شرکت انگلیسی سافلون کرد که در زمینه تولید لنزهای تماسی روزانه و مبتنی بر سیلیکون فعال بود. لنز تماسی بیوفینیتی کوپرویژن

محصولات کوپرویژن

هر دو محصول کوپرویژن، یعنی لنزهای تماسی کروی و لنزهای ویژه‌ای که برای استفاده‌های خاص هستند، با برنامه‌ریزی‌های پوشش و تعویض مخصوص به خود تولید می‌شوند. لنزهای همسان بر اساس قوانین انجمن تجارت جهانی (FTC) در مورد لنز چشم، یک فروشنده لنز تماسی ممکن است برچسب برند خصوصی را با یک لنز همسان که توسط همان کمپانی تولید شده، جایگزین کند. به طور مثال، فروشگاه «تارگت اپتیکال»، برند فروشگاهش Target 55 Aspheric است اما نام برند جایگزین شده همین محصول، بیومدیک 55 پریمیر است.

فعالیت‌های خیریه و بشردوستانه

کمپانی کوپرویژن در بسیاری از برنامه‌های اعطای کمک هزینه تحصیلی در کشور انگلستان سهیم بوده است. همچنین برای ساخت امکانات ورزشی رایگان برای خانواده‌های محلی در کشور انگلستان نیز پیش‌قدم بوده است. کوپر ویژن به دانشجویانی که در زمینه لنزهای تماسی تحقیق و مطالعه می‌کنند، بورسیه‌ تحصیلی اعطا می‌کند. در سال 2012، مجموعه شرکت‌های کوپر، یکصد هزار دلار را به چالش روز جهانی بینایی اهدا کرد. شرکت CooperVision همچنین سرمایه‌گذار و تامین‌کننده مالی انجمن خیریه بینایی‌سنجی است که یک برنامه جهانی و بین‌المللی با هدف تامین تست بینایی و عینک برای افراد بی‌بضاعت در سراسر جهان است.

جوایز و افتخارات کوپرویژن

جایزه EyeVote Readers’ Choice لنز تماسی بیوفینیتی کوپرویژن به عنوان بهترین لنز توریک سال 2015 انتخاب و برنده جایزه برگزیدگان خوانندگان EyeVote شد. در توصیف این محصول گفته شد: «لنز تماسی توریک بیوفینیتی، سازگاری یکپارچه و کامل، ثبات و دقت دید بالایی دارد و بیمار می‌تواند به طور کامل به آن مطمئن باشد.» جایزه ابتکار هرمس مجله کوپرویژن پلاس یک نشریه اختصاصی برای راهنمایی کردن فعالان حوزه لنز دارد. این مجله در سال 2014 برنده جایزه خلاقیت هرمس شد؛ جایزه بین‌المللی سالانه در زمینه ابتکار مشاغل گوناگون در جهان. جایزه بهترین محصول Silmo d’Or برای MyDay کوپرویژن در سال 2013 میلادی برای عرضه لنزهای روزانه و یک‌بار مصرف MyDay برنده جایزه Silmo d’Or شد. SILMO یک نمایشگاه بین‌المللی در حوزه بینایی و مرکز تجاری بسیار مهم برای مشاغلی است که در حوزه اپتیک، چشم و عینک فعالیت می‌کنند.

کامنت بگذارید