خانه اخباراخبار لوناتو با انواع لنزهای مارشال آشنا شوید

با انواع لنزهای مارشال آشنا شوید

نویسنده تیم لوناتو
لنز مارشال

لنز مارشال

لنز مارشال امروزه در سراسر دنیا شهرت جهانی یافته است. مارشال یک شرکت ایتالیایی محور است که از سال 1996 با لنزهای تماسی و راهکارهای مراقبت از چشم در ارتباط بوده و بهترین کیفیت و بیشترین خدمات را در سراسر جهان صادر کرده است.

مارشال که در بیش از 20 کشور با طیف کاملی از محصولات خود نمایندگی دارد، مهارت‌هایی را برای ترکیب کیفیت بالا با محصولات منحصر بفرد خود ارائه می‌دهد. نتایج دانش عمیق حاصل از واحدهای ساخت و نیازهای بازار محلی، پروژه‌های توزیع موفقی را برای برندهای ثبت شده مارشال و همچنین برندهای تجاری آن ایجاد کرده است.

انواع لنز مارشال

هر روز میلیون ها نفر از لنزهای تماسی استفاده می‌کنند تا به آنها کمک کند بهتر ببینند.  پیشرفت روزافزون در زمینه بینایی انواع مختلفی از لنزهای چشمی را با محدوده وسیعی از منافع تولید کرده است و این باعث شده است تا نسبت به زمان قدیم، افراد گزینه‌های بیشتری از انواع لنزها را برای انتخاب در دسترس داشته باشند.

اولین تنوع در رنگ‌ها است، هم‌اکنون شما می‌توانید طیف رنگ‌های رنگ‌های لنزها را برای خود انتخاب کنید.

علاوه بر رنگ نواع مختلفی از لنز با  کاربردهای متفاوت هم وجود دارد.

لنزهای سخت نفوذ پذیر به گاز (RGP)، لنزهای نرم روزانه، لنزهای ماهانه(Extended-Wear) و لنزهای ماهانه یکبارمصرف (extended-wear disposable) و یا لنزهای فصلی، انواع مختلفی از لنزهای چشمی مارشال هستند که هم‌اکنون موجود می‌باشند. وجود انواع گوناگونی از لنزهای مارشال در انتخاب بهترین گزینه با توجه به نوع سلامت و شکل چشمانتان، نوع تجویز مورد نیازتان، میزان تولید اشک چشم و شیوه زندگیتان به شما کمک خواهند کرد. در مورد اینکه کدام یک از این نوع لنزهای مارشال برای چشم شما مناسبند، در پایین بحث خواهیم کرد.

لنز مارشال

لنزهای نرم روزانه مارشال

لنزهای نرم روزانه از رایج ترین نوع لنزها هستند و بیش از 85 درصد از لنزهای تماسی را در اختیار دارند. لنزهای نرم قدیمی از پلیمرهای پلاستیکی نرم و آب ساخته شده بودند. آنها اجازه می‌دادند تا اکسیژن از مواد لنز به درون قرنیه نفوذ کند و از اینرو در چشم بسیار راحت بودند. مزایای لنزهای نرم روزانه مارشال این است که آنها علاوه بر راحتی، دارای طرح‌های متنوعی نیز می‌باشند. ولی از معایب آنها میتوان به کم بودن میزان صحت بیناییشان نسبت به لنزهای سخت نفوذپذیر به گاز اشاره کرد. پزشک متخصص شما می‌تواند در مورد اینکه کدام یک از لنزهای چشمی مارشال برای شما مناسب خواهند بود، راهنمایی کند.

لنزهای یکبار مصرف مارشال

لنزهای تماسی یکبار مصرف، لنزهای نرمی هستند که برای مصرف روزانه، هفتگی، دو هفته‌ای و یا ماهانه طراحی شده‌اند. این گونه از لنزهای مارشال با جایگزین شدن به طور منظم، رسوب‌های پروتئینی درازمدت (که می‌توانند بینایی، راحتی و سلامت چشم را تحت تاثیر قرار دهند) ایجاد نمی‌کنند. لنزهای یکبار مصرف بسیار راحت هستند و نسبت به لنزهای نرم قدیمی نیاز به مراقبت کمتری دارند. تعویض لنزهای یکبار مصرف در زمان تعیین شده برای جلوگیری از عفونت چشم مهم می‌باشد.

لنزهای ماهانه مارشال

لنزهای دوره‌ای، لنزهای سخت نفوذپذیر به گاز یا لنزهای نرم هستند که به طور مداوم به مدت 30 روز استفاده می‌گردند. با وجود اینکه لنزهای ماهانه، به‌دلیل داشتن راحتی نیازی به برداشتن به‌هنگام خواب ندارند ، اما در هر صورت خوابیدن با لنزهای چشمی موجب افزایش خطر ابتلا به عفونت، زخم قرنیه و رشد غیر طبیعی عروق خونی در قرنیه می‌شود. بنابراین، مراقبت‌های مکرر لازم است و از اینرو بعضی از پزشکان چشم، لنزهای ماهانه را توصیه نمی‌کنند.

لنز مارشال

لنزهای رنگی و زیبایی مارشال

لنزهای رنگی مارشال، لنزهای نرمی هستند که اکثر بیماران را قادر می‌سازند تا رنگ عنبیه خود (قسمت رنگی چشم آنها) را تغییر دهند. این لنزها در بسیاری از رنگ‌های خوشایند موجود هستند و می‌توانند ظاهر چشم شما را تغییر دهند. ولی این‌گونه از لنزهای مارشال برای تمامی تجویزها مناسب نیستند.

لنزهای سخت مارشال

پیش از معرفی لنزهای نرم، لنزهای سخت ساخته شده از PMMA یا پلی متیل متاکریلات استفاده می‌شد. آنها انتقال اکسیژن را به قرنیه را اجازه نمی‌دادند و اغلب باعث قرمزی چشم می‌شدند. به همین دلیل، لنزهای سخت امروزه از کار افتاده‌اندو به‌ندرت استفاده می‌شوند.

لنز مارشال: لنزهای سخت نفوذپذیر به گاز

لنز مارشال از نوع سخت و نفوذپذیر به گاز (RGP) و یا لنزهای (GP)، گاهی اوقات با لنزهای تماسی سختِ قدیمی اشتباه گرفته می‌شود، در حالیکه این نوع لنز مارشال قابل انعطاف‌تر، راحت‌تر بوده و از همه مهمتر اجازه نفوذ اکسیژن به قرنیه را فراهم کرده است. در واقع، لنزهای سخت نفوذپذیر مارشال، نسبت به لنزهای نرم، اکسیژن بیشتری را به قرنیه انتقال می‌دهند. از آنجاییکه که لنزهای نفوذپذیر سخت و محکم هستند، هنگامی که شما چشمک می‌زنید، آنها شکل خود را تغییر نمی‌دهند و می‌توانند دید واضح‌تری را نسبت به لنزهای نرم ایجاد کنند.

این نوع از لنزهای مارشال بسیار با دوام‌تر از لنزهای نرم هستند و از آنجا که فاقد آب می‌باشند، پروتئین‌ها و لیپید‌ها به‌راحتی لنزهای نرم، به لنزهای سخت نفوذپذیر نیز بچسبند. لنزهای (GP) همچنین در طرح‌های متعدد دو کانونی و چند کانونی موجود هستند. بزرگترین عیب لنزهای GP این است که آنها همانند لنزهای نرم، بلافاصله باعث راحتی نمی‌شوند. به طور کلی، سازگاری این نوع لنز با چشم حدود 3 الی 4 روز طول می‌کشد.

لنز مارشال

لنزهای توریک مارشال

لنزهای تماسی توریک جهت بهبود آستیگماتیسم طراحی شده‌اند. این گونه از لنزها هم در طرح‌ لنزهای نرم و هم لنزهای سخت نفوذپذیر موجود هستند. این لنزها دارای یک نیروی عمودی و یک نیروی عمودی هستند که به لنزها اجازه می‌دهند تا به طور صحیح در چشم قرار گیرند. انتخاب نوع مناسبی از لنزهای توریک دشوار می‌باشد و بیمار و پزشک متخصص جهت انتخاب نوع مناسبی از آن نیاز به زمان بیشتری دارند.

لنزهای دوکانونی مارشال

لنزهای دوکانونی، شبیه عینک‌های دوکانونی، دارای یک نیروی اضافی هستند که به فرد اجازه می‌دهند تا دید واضح‌تری از دور و نزدیک داشته باشند. این گونه از لنزها نیز همانند لنزهای توریک، در طرح‌ لنزهای نرم و لنزهای سخت (RGP) موجود هستند. این لنزها طوری طراحی شده‌اند که یک چشم برای دوربینی و چشم دیگر برای نزدیک‌بینی و مطالعه استفاده می‌شود.

همانطورکه از محتوای بالا نیز معلوم است، لنز مارشال تولیدکننده انواع لنزهای طبی و زیبایی در سراسر جهان می‌باشد اما قبل از انتخاب نوع آن بهتر است تا با متخصص چشم خود مشورت کنید و در صورت مثبت بودن نظر او نیز یکی از انواع مناسب آن را برای چشم خود انتخاب کنید.

Related Articles

کامنت بگذارید