لنز قهوه ای ؛ راهنمای انتخاب بر اساس رنگ مو، رنگ چشم و رنگ پوست

لنز قهوه ای برای افرادی مناسب است که تن پوست آن ها گرم است و موهایشان بلوند زرد، قهوه‌ای طلایی یا از خانواده قهوه‌ای است.

راهنمای انتخاب لنز قهوه‌ای بر اساس رنگ مو

 • موهای بلوند: با لنزهای شکلاتی و قهوه‌­ای تیره همخوانی بیشتری دارند.
 • موهای مشکی: بهترین رنگ لنز برای موی مشکی، لنز یاسی / لنز بنفش است. اما اگر دنبال چهره‌ی طبیعی­‌تری هستید، لنزهای قهوه‌­ای-عسلی رنگ را انتخاب کنید.
 • موهای قهوه‌ای: سایه‌های مختلف از رنگ قهوه‌ای در کنار هم یک ترکیب طبیعی و جذاب ایجاد می‌کنند. بنابراین، اگر موهای شما هر کدام از رنگ‌های خانواده قهوه‌ای است، توصیه ما این است که لنز فندقی، لنز عسلی یا لنز قهوه‌ای روشن خریداری کنید.

راهنمای انتخاب لنز قهوه‌ای بر اساس رنگ چشم

 • چشم عسلی: با لنز قهوه ای می‌توانید چشم خود را تیره‌تر نشان دهید.
 • چشم قهوه‌ای: لنز قهوه‌ای فقط باعث تقویت رنگ چشم شما می‌شود.
 • چشم مشکی: اگر چشمان تیره‌ای دارید، بهتر است برای داشتن تغییری نامحسوس از لنزهای فندقی رنگ و یا قهوه‌ای عسلی استفاده کنید.
 • چشم آبی: اگر دوست دارید که تفاوت ظاهری‌تان محسوسی ایجاد کنید، می‌توانید از توناژ رنگ‌های گرم، مثل قهوه‌ای روشن استفاده کنید.
 • چشم سبز: اگر قصد دارید رنگ سبز چشم‌های شما حالت زیتونی پیدا کند، می توانید از رنگ های عسلی استفاده کنید. اما اگر می خواهید رنگ چشم‌ها بیشتر قهوه ای باشد، لنزهای رنگی از خانواده قهوه ای گزینه‌های خوبی هستند.
لنز قهوه‌ای

راهنمای انتخاب لنز قهوه ای بر اساس رنگ پوست

افرادی که تن پوست آن ها گرم است و موهایشان بلوند زرد، قهوه‌ای طلایی یا از خانواده قهوه‌ای است هم می‌توانند از لنزهایی به رنگ‌های قهوه‌ای روشن، عسلی، فندقی و سبز استفاده کنند.

اما افرادی که تن پوست آن ها سرد است فقط باید از رنگ لنزهای سرد مثل: لنز آبی، لنز آبی یخی، لنز سبز، لنز آبی اقیانوسی، لنز آبی آسمانی، لنز بنفش، لنز طوسی آبی، لنز طوسی سبز استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رنگ لنز بر اساس رنگ موها؛ چگونه بهترین لنز رنگی را بخریم؟

ترفندهای عمومی انتخاب لنز رنگی بر اساس رنگ پوست و رنگ مو

 • اگر رنگ پوست شما، رنگ‌های گرم همچون سبزه یا برنزه است و موهایی بلوند، طلایی یا قهوه ای دارید، لنزهایی به رنگ قهوه‌ای روشن، عسلی، فندقی و سبز برایتان مناسب است.
 • اگر پوست شما سفید است و موهای مشکی و قهوه‌ای دارید، لنز با رنگ‌های آبی و بنفش برای شما مناسب‌تر است.
 • اگر موهای مشکی و تیره دارید، رنگ‌های خنک مثل آبی خاکستری، خاکستری نقره‌ای، سبز تیره، ارغوانی و بنفش خیلی به چهره‌تان می‌آیند.
 • اگر موهایتان بلوند و به‌طورکلی روشن‌ است، رنگ‌های گرم مثل قهوه‌ای روشن، فندقی، سبز و عسلی گزینه‌های بهتری برای انتخاب هستند.

بهترین لنز رنگی لنز قهوه ای باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

وقتی می‌خواهید با کمک لنز رنگی، تغییراتی در چهره و ظاهر خود ایجاد کنید، باید حتما به سلامتی قرنیه چشم هم توجه داشته باشید. چطور می‌توان این کار را کرد؟ با خرید یک لنز مناسب.

از ویژگی‌های یک لنز خوب و مناسب این است که اجازه دهد اکسیژن به طور کامل به قرنیه چشم برسد‌. در عین حال، از ورود اشعه‌های مضر UV هم به چشم پیشگیری کند.

وقتی به خرید لنز رنگی از خانواده لنز قهوه ای فکر می‌کنید، حتما فاکتورهایی همچون میزان رطوبت‌رسانی لنز را هم مدنظر قرار دهید. تا هنگام استفاده از آنها، چشم‌ها دچار خشکی نشوند.

برندهای مختلف، لنزهای رنگی متنوعی از نظر رنگ، طرح و سایز عرضه می‌کنند. بنابراین شما باید برندی را انتخاب کنید که لنزهایش به طور کامل روی چشم‌های شما بنشیند. لنزهایی که با هر بار پلک زدن جا به جا نشوند. به این دلیل که، حرکت کردن لنز روی چشم، آن را از حالت طبیعی خارج می‌کند. بدون شک، این امر تاثیر منفی روی استایل شما خواهد گذاشت.

همچنین سایز قسمت رنگی لنز نیز بسیار مهم است. اگر سایز لنز متناسب قرنیه شما نباشد، یعنی تنگ یا بزرگ‌تر باشد، از حالت عادی خارج می‌شود و طبیعی به نظر نخواهد رسید.

لنزهای مات، بر خلاف لنزهای نیمه‌رنگی که تغییر کمی در رنگ اصلی چشم شما به وجود می آورند، به طور کامل رنگ چشم را عوض می‌کنند. این لنزها ناحیه شفافی در وسط خود دارند. اگر این روزنه که در مرکز لنز قرار دارد کاملا بر مردمک چشم شما منطبق نباشد لنز روی چشم شما طبیعی دیده نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: با ۹ تا از بهترین برندهای لنز رنگی در جهان آشنا شوید

لنز رنگی لنز قهوه ای را چند ساعت می‌توان در چشم نگه‌داشت؟

باید توجه داشته باشید که لنز رنگی با لنز معمولی فرق می‌کند و زمان مصرف آن باید کوتاه باشد. لنز طبی را می‌توان صبح تا شب استفاده کرد و این مدت قابل تحمل است، اما از لنز رنگی می‌توان در مهمانی یا عروسی حداکثر به مدت چهار ساعت استفاده کرد.

اگر از لنز رنگی بیشتر از این استفاده شود، چشم آسیب می‌‌بیند. چرا؟ چون لنز تماسی به گونه‌ای است که هنگام استفاده از خلل و فرج آن اکسیژن عبور می‌کند. به این خاطر که اگر خون به قرنیه نرسد، ناراحتی در چشم ایجاد می‌شود. اما لنز‌های رنگی این‌طور نیستند، یعنی از لنز رنگی اکسیژن عبور نمی‌کند. پس توصیه می‌شود افراد از لنز رنگی کمتر استفاده کنند یا وقتی استفاده می‌کنند، مدت آن کوتاه باشد.

آیا از لنز قهوه ای می‌توان در هوای خیلی گرم استفاده کرد؟

هوای بسیار گرم تاثیر خاصی روی لنز ندارد. برخلاف تصور برخی از مردم، لنزها در گرمای زیاد آب نمی‌شوند.

تنها مشکلی که در هوای گرم ممکن است برای لنز تماسی به وجود بیاید این است که خیلی زود خشک می‌شود. در چنین مواردی می‌توانید با استفاده از قطره‌ های چشم یا اشک‌های مصنوعی این خشکی موقتی را برطرف کنید.

بیشتر بخوانید: آیا می‌دانید تفاوت بین لنز دور دار و لنز بدون دور چیست؟

آیا لنزهای رنگی هم تاریخ انقضا دارند؟

هر کارخانه، هر لنزی که تولید می‌کند را به همراه مایع نگهدارنده آن باید مورد آزمایش قرار دهد و مشخص کند که لنز طبی و لنز رنگی و محلول آن تا چند سال در حالت بسته‌بندی‌شده سالم باقی می‌مانند. به‌طور مثال، یک محصول ۵ سال پس از تاریخ تولید قابلیت استفاده دارد. بنابراین، خریدار پس از این مدت زمان نباید از لنز استفاده کند زیرا کارشناسان استفاده از آن را فقط برای ۵ سال تایید کرده‌اند و ممکن است پس از این دوره‌ی زمانی، استفاده از لنز برای چشم خطرناک باشد.

محدوده‌ی قیمت و نکته‌های آموزشی در مورد لنز تماسی قهوه ای

خوب است بدانید که همیشه و در همه جای جهان، لنزهای رنگی قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های معمولی دارند. به همین خاطر لنز؟ نیز نسبت به لنزهای طبی و معمولی قیمت بالاتری دارد.

همچنین باید یادآوری کنیم که هرگز نباید لنز چشم خود را با فردی دیگر مشترک شوید. این کار احتمال بروز عفونت را افزایش می‌دهد. لنز رنگی نیز همانند مسواک یک وسیله شخصی است.

وقتی از لنز رنگی استفاده می‌کنید، اگر خانم هستید توصیه می‌کنیم کمتر آرایش کنید زیرا ممکن است مواد آرایشی وارد چشم شود. سپس همراه با اشک، روی سطح داخلی یا بیرونی لنز بنشیند. در این حالت خطرِ بروز خراش قرنیه و عفونت چشم وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: لنز چند ساعت باید در چشم باشد ؟ استفاده طولانی از لنز خطرناک است؟

نحوه صحیح نگهداری از لنز رنگی چگونه است؟

نگهداری صحیح از لنز تا حدی عوارض ناشی از لنز رنگی را کمتر می‌کند.

 • لنز هر روز باید با محلول لنز شسته شود.
 • جالنزی هم همیشه باید بسته باشد تا آلودگی وارد آن نشود.
 • قبل از جای‌گذاری لنز باید دست‌ها با آب و صابون شسته شوند.
 • لنز روی نوک انگشت سبابه قرار می‌گیرد و آرام ‌روی قرنیه گذاشته می‌شود. انحنای قرنیه طوری است که به محض تماس لنز با آن، لنز گیر می‌کند و می‌ایستد.

بیشتر بخوانید: لنز چه رنگی بخرم ؟ راهنمای خرید لنز رنگی بر اساس رنگ پوست و رنگ مو

مشکلات ناشی از لنز چیست؟

لنزها می‌توانند قرمزی، لک، عدم تحمل، خارش، سوزش و اشک ریزش ایجاد کنند. فردی که لنز دارد، باید هر سه ماه یکبار به پزشک مراجعه کند و معاینه شود و اگر مشکل دارد، استفاده از لنز را کم یا متوقف کند.

خرید لنز رنگی از فروشگاه اینترنتی عینک و لنز لوناتو

شما می‌توانید انواع متنوع لنزهای رنگی از برندهای مختلف را از فروشگاه لوناتو خریداری کنید؛ از جمله می‌توان به لنز رنگی ایراوپتیکس، لنز رنگی فصلی فرشلوک، لنز رنگی سالانه سولکو، لنز رنگی فصلی فستیوال، لنز رنگی فصلی فرشکن، لنز رنگی فصلی رینبو، لنز رنگی سالانه پلی ویو و لنز رنگی فصلی گلو بلا اشاره کرد.

سوالات رایج در مورد لنز قهوه ای

لنز قهوه ای به چه پوستی بیشتر می‌آید؟

به آنهایی که تن پوست آن ها گرم است و موهایشان بلوند زرد، قهوه‌ای طلایی یا از خانواده قهوه‌ای است.

قیمت لنز قهوه ای در ایران چقدر است؟

از ۱۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان، بسته به جنس لنز و برند آن.

لنز قهوه ای به موهای مشکی می‌آید؟

اگر موهای مشکی و تیره دارید، رنگ‌های خنک مثل آبی خاکستری، خاکستری نقره‌ای، سبز تیره، ارغوانی و بنفش خیلی به چهره‌تان می‌آیند. اما اگر می‌خواهید رنگ چشم‌ها به صورت طبیعی تغییر کند، لنز قهوه‌ای گزینه خوبی است.

برای پوست تیره چه رنگ لنزی بهتر است؟

برای پوست های تیره، رنگ های­ گرمِ لنز عسلی از همه جذاب‌تر است. توصیه می‌کنیم از رنگ قهوه‌­ای ­گرم یا فندقی برای داشتن چهره­‌ای جذاب و دل­ربا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه لوناتو

با ثبت نام در خبرنامه لوناتو از جدیدترین محصولات و جشنواره‌های فروش ویژه ما مطلع شوید.

در حال ارسال

متشکریم، عضویت شما با موفقیت انجام شد.

مشاوره در واتس اپ مشاوره تلفنی