خانه مد و سبک زندگیسلبریتی ها عینک مشهور ماهاتما گاندی با قیمت نجومی فروخته شد

عینک مشهور ماهاتما گاندی با قیمت نجومی فروخته شد

نویسنده تیم لوناتو
عینک مهاتما گاندی

عینک مهاتما گاندی

عینک مهاتما گاندی ، رهبر و قهرمان استقلال هند در یک حراجی در بریتانیا به قیمت ۲۶۰ هزار پوند به فروش رسید.

خانه حراج بریستول با اعلام این خبر یادآور شد که مهاتما گاندی این عینک را احتمالا به عنوان تشکر از یک عمل خوب و نیکو هدیه داده بود.

یک مسئول حراجی بریستول پیش‌ از این گفته بود که عینکی که به نظر می‌آید متعلق به ماهاتما گاندی است به همراه یادداشتی در صندوق پستی این موسسه انداخته شده بود.

بر این اساس گفته می‌شود در یادداشتی که به همراه عینک در صندوق پستی موسسه حراجی بریستول پیدا شد نوشته شده بود که عینک متعلق به گاندی است و فرد فروشنده خواسته بود که با وی تماس گرفته شود.

مسئولان موسسه بریستول پس از بررسی و اطمینان از درستی این ادعا سپس در متنی که در وب‌سایت این موسسه منتشر شده نوشتند که عینک متعلق به گاندی است و وی طی سالهای دهه ۲۰ میلادی در جریان دیدار از آفریقا آنرا به عموی فرد فروشنده اهدا کرده بود.

خانه حراج بریستول پس از به حراج گذاشتن و فروش این عینک جمعه شب در توضیح ویدیویی که در حساب این موسسه در اینستاگرام منتشر شد، نوشت: «لحظه‌ای را که عینک گاندی به قیمت ۲۶۰ هزار پوند فروخته شد، تماشا کنید. ما این عینک را تنها چهار هفته پیش از طرف فردی که عموی او آنرا از دستان گاندی گرفته بود در صندوق پستی دریافت کردیم. نتیجه‌ای فوق‌العاده برای یک شیء باورنکردنی!»

اندرو استو، مسئول موسسه حراجی بریستول پیش‌تر در گفتگو با اسکای نیوز گفته بود پس از مطلع شدن از وجود عینک و یادداشت همراهش در صندوق پستی که هر دو در پاکتی گذاشته شده بودند، با فرد فروشنده تماس برقرار شد و پس از بررسی های دقیق متوجه شدیم که این یک دستاورد تاریخی است.

گویا فرد فروشنده در گفتگوی تلفنی تاکید کرده بود که اگر عینک یاد شده شی‌ء ارزشمندی نیست آنرا را دور بیاندازید. مسئولان حراجی بریستول همچنین یادآور شدند که وقتی فروشنده از ارزش مالی واقعی این عینک مطلع شد نزدیک بود پس بیافتند.

خانه حراج بریستول در متنی که به همین مناسبت منتشر شد تصریح کرده که اسطوره و نماد فلسفه «مبارزه بدون خشونت» اغلب عینک‌های قدیمی خود یا آندسته از عینک‌هایی که نیاز نداشت را به عنوان هدیه و یا به افراد نیازمند می‌داد.

منبع: یورونیوز

Related Articles

کامنت بگذارید