خانه عینک طبی ویفرر برای کدام فرم صورت مناسب‌ تر است؟

عینک طبی ویفرر برای کدام فرم صورت مناسب‌ تر است؟

نویسنده فروغ بیداری
عینک طبی ویفری

عینک طبی ویفرر

عینک طبی ویفرر دارای سبک کلاسیک و نوستالژیک است که در همه‌ی زمان‌ها جذاب و شیک بوده و همچنان نیز هست.

کمپانی ری‌بن با طراحی عینک خلبانی، انقلابی بزرگ و ماندگار در صنعت مد عینک آفتابی ایجاد کرد. اما این کمپانیِ برخاسته از نیویورک و رشد یافته در ایتالیا، مدل‌های دیگری هم دارد. طرح‌هایی که به اندازه عینک‌های خلبانی محبوب و معروف هستند. یکی از انواع عینک‌های بسیار پرطرفدار این برند در جهان، مدل ویفری است.

ری‌بن این مدل بسیار شیک را در دهه ۵۰ میلادی برای اولین بار روانه بازار کرد . همچون مدل‌های خلبانی، ویفررهای ری‌بن هم مورد توجه دیگر برندهای لوکس جهان قرار گرفت. همین باعث شد تا این مدل هنوز هم جزو پرطرفدارترین نوع عینک طبی و عینک آفتابی در جهان باشد.

عینک‌های RayBan اغلب طرح‌های ساده و یکنواختی دارند، مدل ویفری آن نیز از این قاعده مستثنی نیست.

عینک طبی ویفرر

طرح ساده و مشکی عینک طبی ویفری شهرت بسیاری دارد. البته شما می‌توانید طرح‌های مختلف را در رنگ‌های دیگری هم‌چون رنگ‌های مات رنگین‌کمان، پلنگی یا لاک‌پشتی هم پیدا کنید.

با این حال، مشکی محبوب‌ترین رنگ عینک طبی ویفرر است.

خیلی از سیاستمداران و هنرمندان از عینک‌های ویفری ری‌بن استفاده می‌کنند. این نشان می‌دهد که طراحی، کیفیت و ریزه‌کاری‌های هنری به‌کار رفته در مدل‌های ویفری تا چه اندازه در محبوبیت آن نقش داشته است.

بیشتر بخوانید: عینک آفتابی ویفری : با محبوب‌ترین سبک عینک‌های ری‌بن آشنا شوید

عینک طبی ویفرر مناسب کدام فرم صورت است

عینک طبی ویفرر تقریبا برای همه فرم‌های صورت مناسب است. اما بیشتر از همه مناسب افردی است که صورت‌های قلبی، گرد و بیضی دارند.

صورت قلبی

صورت قلبی یعنی درازی صورت بیشتر از پهنای آن است و پیشانی عریض‌ترین بخش صورت استو این افراد چانه‌های نسبتا باریک دارند.

برای صورت قلبی بهتر است مدل ویفری، عینک با پل باریک، بدون فریم و عینک‌های گرد و بیضی بخرید. افرادی که صورت قلبی دارند نباید به هیچ عنوان عینک پروانه ای خریداری کنند.

صورت گرد

صورت گرد یعنی طول و عرض صورت با هم برابر هستند و چانه به اندازه پیشانی پهن است. برای این فرم صورت باید عینکی استفاده شود که صورت کشیده‌تر دیده شود. به همین خاطر عینک‌هایی که عرض بیشتری دارند بسیار مناسب خواهند بود، مثل عینک ویفری.

افرادی که صورت گرد دارند باید از انتخاب عینک گرد، باریک، چندضلعی و کلاب‌مستر پرهیز کنند.

صورت بیضی

صورت بیضی به این شکل است که درازی صورت از پهنای آن (عرض صورت) بیشتر است. در صورت بیضی، چانه گرد است و پهن‌ترین قسمت صورت، گونه‌هاست. البته پیشانی به اندازه‌ی خیلی کم از چانه پهن‌تر است.

با این مشخصات، بهترین عینک برای فرم صورت بیضی، مدلی است که پهن باشد تا درازی صورت را پوشش دهد. از این رو، عینک مدلویفری، خلبانی، بیضی، گرد، گربه‌ای و پروانه‌ای بهترین مدل‌های عینک برای صورت بیضی هستند.

افرادی که صورت بیضی دارند باید از خرید عینک‌های باریک پرهیز کنند.

شما باید فریم عینک را متضاد با فرم صورت خود انتخاب کنید. این تضاد باعث ایجاد تناسب و جذابیت در چهره شما می‌شود. به همین خاطر، عینک‌های ویفری بیشتر از همه با صورت‌های گرد و بیضی تناسب دارند زیرا با مربعی بودنشان می‌توانند گردی صورت را تا حد زیادی کم کنند. این امر باعث می‌شود تا صورت متناسب‌تر از حالت عادی دیده شود.

راهنمای خرید عینک ویفرر : تعیین اندزه فریم

اندازه فریم عینک اصولا شامل پهنای لنز، بزرگی پل و بلندی دسته عینک می‌شود، به طور مثال: ۵۱×۲۱×۱۴۵ میلی متر.

خرید عینک طبی

نکته کلیدی برای انتخاب متناسب ترین فریم عینک طبی ویفری ، در نظر گرفتن پهنای صورت است به این ترتیب که اندازه چشم های خود (پهنای لنز) و فاصله بین دو چشم (بزرگی پل) را باید مورد توجه قرار دهید.

اندازه های کلی پهنای عینک شامل موارد زیر است:

 • صورت کوچک / باریک: ۱۲۵تا ۱۲۹ میلی متر
 • صورت متوسط: ۱۳۰ تا ۱۳۴ میلی متر
 • صورت بزرگ: ۱۳۵ تا ۱۳۹ میلی متر
 • صورت پهن: ۱۴۰ تا ۱۴۵ میلی متر

نکته های کلیدی برای خرید عینک طبی ویفرر

 1. پهنای عینک ویفرر باید به اندازه پهنای صورت شما باشد. به این مفهوم که وقتی کسی از رو به رو به شما نگاه می کند، فریم عینک از گوشه های صورتتان بیرون نزند و لبه های دسته عینک نیز دیده نشود. (در این صورت فریم بسیار باریک خواهد بود)
 2. باید ابروهایتان از بالای فریم عینک ویفری دیده شوند. یا دست کم نیمی از ابروها قابل مشاهده باشند.
 3. کره چشم دقیقا باید در مرکز عدسی‌های عینک قرار داشته باشند و از هر دو سمت راست و چپ، فاصله ای برابر داشته باشند. فاصله گوشه های چشم ها و لبه های فریم عینک در هر دو طرف چشم باید برابر باشند.
 4. چشم شما باید نیمه بالایی عدسی عینک را پر کند. پلک پائینی چشم باید در نیمه عدسی عینک قرار داشته باشد. یعنی اگر یک خط فرضی افقی روی شیشه ترسیم کنید، بخش پائین چشم باید مماس با آن باشد.
 5. دسته های عینک طبی ویفری باید دقیقا روی گوش های شما قرار بگیرند. اگر عینک روی بینی شما درست نمی ایستد و دائم پائین می آید، باید از پایه دسته برای ثابت نگه داشتن آن استفاده کنید.
 6. فریم عینک به صورت کلی باید در میانه صورت هر فرد قرار بگیرد؛ به این ترتیب که بین دو نیمه بالایی و پائینی صورت یک تعادل زیبا ایجاد کند. به زبان ساده تر، فاصله بخش بالایی صورت از بالای فریم با بخش پائینی صورت از پائین فریم با هم برابر باشند.
«ادری هپبورن» در صحنه‌ای از فیلم «صبحانه در تیفانی»

نقش سلبریتی‌ها در شهرت عینک‌های «آفتابی» ویفرر ری‌بن

سلبریتی‌های محبوبی همچون «ادری هپبورن» در جذابیت بخشیدن به عینک ویفری بی‌تاثیر نبودند. این ستاره‌ی زیبای هالیوودی در دهه ۸۰ میلادی در فیلم جذاب «صبحانه در تیفانی» یک عینک آفتلبی ویفری مشکی بر چشم داشت.

همین باعث شد تا بیشتر زنان سراغ خرید این مدل عینک بروند تا همچون هپبورن جذاب و دوست‌داشتنی به نظر برسند. خیلی زود، مردها هم شیفته‌ی مدل‌های ویفری عینک دودی شدند؛ و ری‌بن بار دیگر تحولی در صنعت مد ایجاد کرد.

 • مناسب برای: زنان، مردان، دختران و پسران
 • مواد تشکیل‌دهنده عدسی عینک آفتابی: استات، آکریلیک، فیبر، شیشه، شیشه معدنی، پلاستیک، پلی‌آمید، پلی‌کربنات، رزین TAC و CR 39
 • ویژگی عدسی عینک: گرادیانت (تدریجی)، آینه‌ای، دید در شب (نایت ویژن)، پلاریزه، محافظ UV
 • مواد تشکیل‌دهنده فریم عینک: استات، آلومینیوم، فلز، پلاستیک و آلیاژ (فلز مرکب)

سوالات رایج در مورد عینک طبی ویفرر

آیا عینک ویفری (ویفرر) به صورت گرد می‌آید؟

بله، عینک ویفرر بیشتر از همه برای صورت گرد و بیضی مناسب است.

بهترین اندازه عینک ویفرر طبی برای صورت کوچک چقدر است؟

بهترین چهنای عینک ویفری برای صورت‌های ظریف و کوچک بین ۱۲۵تا ۱۲۹ میلی متر است.

عینک طبی ویفرر را با چه تیپی باید ست کرد؟

بهتر است ایم عینک را با لبا‌س‌های رسمی یا لباس‌های نیمه رسمی ست کنید.

عینک ویفرر (ویفری) مناسب چه مدل صورت است؟

برای صورت های گرد و بیضی مناسب است.

منبع: fashionbeans

کامنت بگذارید