عینک آفتابی کودکان

در مورد انتخاب عینک آفتابی کودکان ممکن است که کودکان نسبت به بزرگسالان تمایل کمتری به استفاده از عینک آفتابی داشته باشند، چراکه آنها نیازی به مدگرایی نمی‌بینند و از مزایای استفاده از این محصول باخبر نیستند. اما باتوجه به اینکه کودکان نسبت به بزرگسالان زمان بیشتری را در خارج از خانه سپری میکنند و چشمانشان در برابر مقابله با پرتو فرابنفش (uv) ضعیفتر و حساستر است، پس اهمیت استفاده از عینک آفتابی برای آنها بیشتر احساس می‌شود.

در واقع بچه‌ها نسبت به بزرگسالان بخش قابل توجهی از عمرشان را در خارج از خانه سپری می‌کنند، در همین راستا دانشمندان معتقدند که هر فرد نیمی از عمر خود را در معرض تابش پرتو (uv) می‌باشد و این موضوع تا ۱۸ سالگی اتفاق می افتد.

طبق تحقیقات دیگری که توسط بنیاد سرطان پوست مطرح شده است، نشان می‌دهد که افراد تا سن ۱۸ سالگی، ۲۵ درصد از طول عمرشان را در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرند.

از آنجایی که تابش بیش از حد پرتو فرابنفش بیماری‌هایی چون آب مروارید و دیگر مشکلات چشمی را به همراه دارد، پس استفاده از عینک آفتابی باکیفیت، از همان سنین کودکی و نوجوانی بسیار اهمیت دارد و باید از اولویت‌های اصلی هر فردی در نظر گرفته شود. اشعه فرابنفش تنها خطر بالقوه‌ای که از جانب خورشید، سلامت چشمان ما را تهدید می‌کند نیست.

همچنین به تازگی محققان به این موضوع پی برده اند که قرار گرفتن در معرض پرتوهایی با انرژی بالا (HEV) که قابل مشاهده نیز می باشند و نور آبی نام دارند، می توانند در دراز مدت آسیب های خطرناکی را به چشم های شما وارد کنند. در حقیقت برخی از محققان معتقدند کسانی که بخش زیادی از عمرشان را در معرض پرتو HEV قرار دارد ممکن است در آینده دچار بیماری سوختگی شبکیه یا پرده پشت چشم شوند.

انواع عینک آفتابی کودکان
انواع عینک آفتابی کودکان

انتخاب رنگ لنز عینک آفتابی کودکان

میزان توانایی محافظت عینک از چشم در برابر پرتو UV هیج ارتباطی با رنگ لنز ندارد .

رنگ اغلب لنز عینک های آفتابی ای که پرتو HEV  را دفع میکنند کهربایی و مسی میباشد.

این لنزها  با مسدود کردن نور آبی، کنتراست را افزایش می دهند.

مثال دیگری از انتخاب های مهم لنز عینک در این زمینه، عینک هایی با لنز های فتوکرومیک میباشد که این لنزها در داخل اتاق روشن بوده و در بیرون از منزل یا محل کار و در معرض نور خورشید تیره می شوند.

انتخاب عینک های فتوکرومیک برای کودکان میتواند نیاز به عینک آفتابی و عینک طبی را برای کودکانی که نیاز به اصلاح دید دارند را از بین ببرد.

 

سبک عینک آفتابی کودکان

هنوز هم عینک هایی که استایل رنگی دارند، برای کودکان استفاده می شود ولی چون کودکان علاقه زیادی به تقلید از پدر و مادر خود دارند تمایل دارند که عینک خود را همانند آنها انتخاب کنند.

عینکهایی با قاب بیضی شکل ،گرد ،مستطیل شکل وگربه ای شکل و عینک هایی با شکل های هندسی مختلف با رنگهای متنوع سبز ،آبی سیاه و… مورد استفاده کودکان قرار می گیرد.

عینک آفتابی کودکان و ضرورت استفاده از آن
عینک آفتابی کودکان و ضرورت استفاده از آن

پنج عنصر برتر عینک آفتابی کودکان

۱.داشتن ویژگی هایی چون داشتن ظاهری همانند عینک بزرگسالان، مد روز، پیچیده و مرسوم.

۲.استفاده از قاب‌های پلاستیکی با رنگ‌های متنوع.

۳.عینک‌های اسپورتی که از عینک بزرگسالان سبک‌تر است.

۴.عینک‌های طبی-آفتابی برای کودکان نیز موجود می‌باشد. این عینک‌ها قیمت معقولی داشته و قابلیت اتصال آهنربایی را دارند.

۵.باتوجه به اینکه کودکان و نوجوان از بزرگ‌ترهای خود مثل پدر و مادر، تقلید می‌کنند در همین راستا شرکت‌های تولیدکننده عینک با انتخاب شخصیت‌هایی که از عینک‌های آفتابی استفاده می‌کنند می‌توانند برند مورد نظرشان را برای مخاطبینشان نهادینه کنند.

 

خرید عینک آفتابی کودکان

خرید عینک طبی کودکان

 

 

   

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه لوناتو

با ثبت نام در خبرنامه لوناتو از جدیدترین محصولات و جشنواره‌های فروش ویژه ما مطلع شوید.

در حال ارسال

متشکریم، عضویت شما با موفقیت انجام شد.

مشاوره در واتس اپ مشاوره تلفنی