خانه اخبار عینک آفتابی بدون فریم : مدلی ماندگار در تمام دوران

عینک آفتابی بدون فریم : مدلی ماندگار در تمام دوران

نویسنده تیم لوناتو
عینک آفتابی بدون فریم

عینک آفتابی بدون فریم چیست؟

عینک آفتابی بدون فریم پس از دوره محدودی که به یک مد روز تبدیل شده بود،یکی از مدل هایی است که طرفدار کمتر و خاص‌تری نسبت به دیگر انواع عینک‌ دارد. عمده دلیل آن نیز به دلیل مشکلات نگهداری و امکان شکستن سریع‌تر شیشه عینک‌ آن بدلیل بی احتیاطی است.

عینک دودی بدون فریم بدلیل اینکه تاثیر اندکی روی فرم و استایل چهره می‌گذارد، اغلب توسط افرادی انتخاب می‌شود که نمی‌خواهند عینک تغییر عمده‌ای در ظاهر آن‌ها ایجاد کند. بیشترین میزان استفاده از این مدل عینک را در سیاست‌مداران می‌بینید.

اغلب این شخصیت‌های سیاسی، سعی می‌کنند تا حد ممکن از فرم و ساختارهای خاص و مدل‌دار برای لباس و عینک آفتابی دوری تا ظاهر پوششی آن‌ها نتواند هیچ تاثیری در قضاوت افراد داشته باشد.

بسیاری از افراد بدلیل سبک و قابل حمل بودن از عینک بدون فریم استفاده می‌کنند. برای بسیاری حائز اهمیت است که وزن عینک را بر روی بینی خود احساس نکنند. همچنین یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد عینک آفتابی بدون فریم سازگاری آن‌ها با اغلب فرم‌های صورت است.

عینک دودی بدون فریم

معرفی بهترین عینک آفتابی بدون فریم

عمدتا شرکت تولید کننده عینکی وجود ندارد که صرفا عینک بدون فریم تولید کند ولی برخی برندها تمرکز و محصولات متنوع‌تری در این زمینه دارند.

در ادامه به معرفی برخی از این برندها و مدل عینک‌های بدون فریم مشهورشان می‌پردازیم.

برند عینک زی‌هویته (Silhouette)

برند عینک زی‌هویته (Silhouette)

یکی از مشهورترین برندهای عینک در زمینه عینک بدون فریم Silhouette است.

این شرکت که در اواسط سال ۱۹۶۰ و در کشور اتریش شکل گرفت تمرکز خود را بر روی عینک‌هایی قرار داد که سبک، مینیمال و در عین حال مقاوم و با دوام باشند.

طراحان برند Silhouette کسانی بودند که توانستند امضای خود را پای محصولات نوآورانه خود که در آن‌ها از آخرین تکنولوژی‌ها استفاده شده بود بزنند.

در سال ۲۰۰۲ برند Silhouette برای ساخت عینک آفتابی بدون فریم خود که بسیار سبک نیز بودند توانست وارد همکاری با ناسا شود و فضانوردان از عینک‌های Silhouette در جو خارج از زمین استفاده کنند.

بازیگران همچون Patrick Dempsey از مروجان این برند در کمپین‌های تبلیغاتی‌اش بودند و ملکه الیزابت دوم نیز از سال ۱۹۸۰ تصمیم به استفاده از این برند گرفت.

شعار این برند، عینک‌هایی است که انقدر سبک هستند که احساس می‌کنید هیچ عینکی نزده‌اید.

برند عینک آرت کرفت (Art Craft)

عینک آفتابی بدون فریم

برند شناخته شده Art Craft که مستقر در شهر نیویورک است بیش از ۹۰ سال است که به تولید قاب‌های عینک می‌پردازد.

این برند بیشتر به خاطر نوع طراحی و ساخت بدنه عینک‌های خود مشهور هست. در طراحی بدنه این عینک ها از نقره Monel & Nickel استفاده می‌شود که در مقابل خوردگی و زنگ زدن بسیار مقاوم هستند.

پد روی عینک این برند نیز به نحوی طراحی شده است که به راحتی قابل تنظیم و استفاده بر روی انواع فرم های بینی است.

مدل عینک گرد بدون فریم

عینک آفتابی بدون فریم گرد ما را ناگهان به یاد اسطوره فناوری جهان، استیو جابز میاندازد. مردی که سال‌ها با مدل عینک ثابت خود به نمادی از موفقیت و باور تبدیل شد.

بیشتر بخوانید: عینک گرد : از افسانه هری پاتر تا نماد تفکر و روشنفکری

عینک گرد بدون فریم بهمراه دسته‌های نازک فلزی احساسی خوشایند از زمان قدیم را در ما ایجاد می‌کند. برندهای طراحی و تولید عینک بسیاری، مدل عینک‌های مشابه این را تولید کرده‌اند.

عینک‌های آفتابی بدون فریم (ریم‌لِس)

عینک آفتابی مردانه و عینک آفتابی زنانه

هم در حالت بدون فریم ژانر مخصوص به خود را دارند و بسیار پرطرفدار هستند. نمونه عینک آفتابی بدون فریم که در پایین از برند maui jim آمده است از پرطرفدارترین انواع این عینک‌های دودی است.

عینک بدون فریم

پاسخ به سوالات رایج در مورد عینک آفتابی بدون فریم

چرا بیشتر سیاستمداران سراغ عینک آفتابی ریم لس می‌روند؟

اغلب این شخصیت‌های سیاسی، سعی می‌کنند تا حد ممکن از فرم و ساختارهای خاص و مدل‌دار برای لباس و عینک آفتابی دوری تا ظاهر پوششی آن‌ها نتواند هیچ تاثیری در قضاوت افراد داشته باشد.

عینک دودی بدون فریم برای چه فرم صورتی مناسب است؟

عینک های بدون فریم و نیم فریم برای صورت‌های گرد، گزینه مناسبی است.

عینک بدون فریم برای چه کسانی مناسب است؟

این مدل عینک برای افرادی مناسب که به دنبال سبکی و سادگی عینک دودی خود هستند. کسانی که تیپ‌های مینیمالیستی دوست دارند هم خوب است سراغ عینک‌های آفتابی بدون فریم رنگی بروند؛ مخصوصا مدل‌هایی که عدسی تدریجی دارند.

عینک‌های ریم‌لس (بدون فریم) چگونه روی صورت ثابت می‌شوند؟

عینک‌های ریم لس، دو نقطه‌ی اتصال برای عدسی دارند که یکی روی بینی و دیگری در منطقه گیجگاهی فریم عینک قرار دارد.

Related Articles

کامنت بگذارید