عینک‌ قاب شاخی چیست؟

اگر دوست دارید عینک‌هایی با فرم و طرح کلاسیک خریداری کنید و به واسطه استفاده از آنها باهوش‌تر از قبل به نظر برسید احتمالا عینک هایی که قاب ضخیم و مشکی دارند گزینه مناسبی خواهند بود.

یک‌سری از فریم‌های عینک های طبی از جنس شاخ ساخته می‌شوند و «عینک هورن ریم» نامیده می‌شوند. آیا این عینک‌ها واقعا از جنس شاخ حیوانات هستند؟ یا روی خود شاخ دارند؟ چرادر نام این قاب از واژه «شاخ» استفاده شده است؟

فروشگاه اینترنتی عینک و لنز لوناتو در زیر به همه این سوال‌ها پاسخ خواهد داد.

در طول سال‌های گذشته مدل‌های متنوعی از فریم عینک را به مدل‌های قاب شاخی نسبت داده‌اند که لزوما از جنس شاخ نیستند اما مثلا قاب مربعی یا مستطیلی دارند. طرحی شبیه به ویفرر برند ریبن.

اما به طور کلی باید گفت آنچه از یک عینک قاب شاخی در ذهن دارید با واقعیت کمی متفاوت است. به همین خاطر قبل از اینکه بخواهید عینکی با چنین فریمی خریداری کنید خوب است بدانید چه مشخصاتی یک محصول را در رده‌ی «قاب شاخی»ها قرار می‌دهد.

برای این منظور در ابتدا بخش‌های مختلف این مدل عینک را برایتان توضیح می‌دهیم.

عینک قاب شاخی چیست؟

عینک قاب شاخی

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید نگاه کردن به جلوی عینک است. در اینجا باید ببینید که دسته و قاب جلوی عینک کجا به هم می‌رسند و لولای این دو بخش در کجا قرار دارد. اگر لولای دسته و قاب از بخش بیرونی فریم عبور کرده بود و به موازات یا بالاتر از ابروها قرار داشت، یعنی مدلی که انتخاب کرده‌اید قاب شاخی است.

آیا عینک قاب شاخی از جنس شاخ واقعی است؟

در گذشته شاید این‌طور بوده اما در حال حاضر خیر این طور نیست و از هیچ شاخی در ساخت این عینک‌ها استفاده نمی‌شود. این عینک‌ها از متریال‌های مختلف اما با طرح موسوم به شاخی ساخته می‌شوند.

احتمالا این سوال در ذهنتان شکل گرفته که خب این چه فرقی با بقیه عینک‌ها دارد؟ اینها که همگی مشخصات عینک‌های معمولی هستند.

پاسخ ما این است که بله، حق با شماست. این عینک‌ها همانند بقیه هستند اما طراحی آنها به سبک قدیمی است و نوعی فریم کلاسیک به شمار می‌رود. به‌ویژه کسانی که دوست دارند کمی باهوش‌تر به نظر برسند و در عین حال فلش‌بکی به گذشته هم داشته باشند، عینک قاب شاخی مناسب آنهاست.

ویژگی‌های عینک قاب شاخی زنانه

عینک قاب شاخی

فریم‌های شاخی زنانه طرحی شبیه عینک گربه‌ای دارند. عینک‌های قاب شاخی که با طرح گربه‌ای عرضه می‌شوند در انتهای قاب دارای کشیدگی کمتری نسبت به مدل‌های گربه‌ای معمولی هستند و بیشتر شبیه یک اشک برعکس به نظر می‌رسند.

اگر دوست دارید که ظاهری مدرن‌تر به عینک قاب شاخی خود ببخشید شاید بد نباشد سراغ مدل‌هایی بروید که طرح و بافت دارند یا دسته آنها فلزی است.

در دهه‌های ۱۶۹۵۰ و ۱۹۶۰ میلادی، عینک قاب شاخی با طرح گربه‌ای را اغلب شخصیت‌های برجسته‌ و مشهور استفاده می‌کردند. اما امروزه نیز این طرح همچنان طرفداران خاص خود را دارد زیرا در جهت مخالف با طرح‌های مدرن در حرکت است.

ویژگی‌های عینک قاب شاخی مردانه

عینک قاب شاخی

از جمله مشهورترین عینک قاب شاخی مردانه مدل‌ برولاین ( Browline ) است. این عینک‌ها یک زیر مجموعه از عینک‌های قدیمی و کلاسیک مخصوص آقایان است.

این مدل عینک اغلب دارای یک قاب باریک بالای خط ابرو است و اصولا از جنس استات یا پلاستیک ساخته می‌شود. اما آن بخشی که لنز را به فریم وصل می‌کند از جنس فلز است. برای درک بهتر توصیه می‌کنیم چیزی شبیه عینک‌های کلاب‌مستر ری‌بن را در ذهن تداعی کنید، قاب شاخی برولاین به این شکل است.

منبع: eyebuydirect

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه لوناتو

با ثبت نام در خبرنامه لوناتو از جدیدترین محصولات و جشنواره‌های فروش ویژه ما مطلع شوید.

در حال ارسال

متشکریم، عضویت شما با موفقیت انجام شد.

مشاوره در واتس اپ مشاوره تلفنی