راهنمای انتخاب عینک برای صورت‌های مربعی

حتما می‌دانید که فرم صورت افراد با یکدیگر فرق دارد. صورت‌های مربعی یکی از مدل‌های مختلف چهره است که فریم‌های متنوعی از عینک را می‌توان برای آن انتخاب کرد. اما عینک‌های گرد و بیضی بهترین انتخاب برای افرادی است که صورت مربعی دارند.

این نوع فریم‌ها چون با فرم اصلی صورت فرق دارند، یک تعادل خوب و زیبا در چهره فرد ایجاد می‌کنند و زاویه‌های تیز گوشه‌های صورت را تا حدی پوشش می‌دهند.

فرقی نمی‌کند که فریم گردی که انتخاب کرده‌اید طراحی کلاسیک یا مدرن دارد، باید بدانید که رنگ‌های تیره سبب جذاب‌تر دیده شدن آنها می‌شود.

اگر صورت شما مربعی است توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان سراغ عینک‌های مربعی یا مستطیلی نروید. به این خاطر که زاویه‌های تیز صورتتان را بیشتر نشان خواهند داد. وقتی هم صورت و هم عینک تیز و زاویه‌دار باشند، چهره شما خشن و پهن دیده خواهد شد.

فرم صورت من چه شکلی است؟

وقتی می‌گوییم یک نفر صورت مربعی دارد یعنی خط فک افقی و قوی، پیشانی پهن و گونه‌های به موازات و قرینه با هم دارد.

صورت مربعی از جمله بهترین فرم‌ها برای صورت است زیرا مدل‌های مختلفی از عینک آفتابی را می‌توان با آن ست کرد.

چگونه می‌توانم بهترین فریم عینک را برای صورتم انتخاب کنم؟

فریم گرد

راهنمای انتخاب عینک برای صورت‌های مربعی

بهترین فریم عینک برای صورت‌های مربعی، انواع گرد و دایره‌ای است. هر چه قاب عینک رنگ تیره‌تری داشته باشد، بهتر است. بنابراین توصیه می‌کنیم سراغ مشکی بسیار تیره بروید تا هم مدرن و شیک دیده شوید و هم عینک به خوبی روی صورت شما خودنمایی کند.

البته اگر طرفدارا مدل‌های کلاسیک هستید، بهتر است سراغ فریم‌هایی که طرح لاک‌پشتی و پلنگی دارند بروید. برای این مدل‌های طرح‌دار مهم نیست رنگ فریم تیره یا روشن باشد.

فریم برولاین

راهنمای انتخاب عینک برای صورت‌های مربعی

عینک‌های برولاین یا کلاب‌مسترهای برند ری‌بن نیز از دیگر گزینه‌های بسیار مناسب برای صورت‌های مربعی هستند. این فریم می‌تواند زوایای تیز فک و گونه‌های فرد را پنهان کرده و باعث شود تا صورت فرد متعادل و جذاب به نظر برسد.

عینک‌های بیضی با رنگ‌های روشن

عینک‌های بیضی نیز تا حد زیادی توازن و زیبایی را به صورت‌های مربعی هدیه می‌کنند. گرد و منحنی بودن لبه‌های فریم باعث می‌شود تا تیزی‌های صورت مربعی کمتر دیده شود.

برای خرید عینک مناسب با شکل صورت خود می‌توانید از این راهنما کمک بگیرید: چگونه فریم مناسب صورت خود را پیدا کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه لوناتو

با ثبت نام در خبرنامه لوناتو از جدیدترین محصولات و جشنواره‌های فروش ویژه ما مطلع شوید.

در حال ارسال

متشکریم، عضویت شما با موفقیت انجام شد.

مشاوره در واتس اپ مشاوره تلفنی