عینک خلبانی
عینک آفتابی RayBan 3025 Aviator Bronze Copper Lilac Mirror (موجود در فروشگاه لوناتو)

عینک خلبانی را نیز همانند دیگر طراحی‌های عینک می‌توان طبی کرد. اگر این سوال ذهنتان را درگیر کرده که آیا می‌توانید عینک خلبانی مورد علاقه‌تان را سفارش دهید و عدسی‌های رنگی آن را بر اساس نمره چشم خود طبی کنید، باید بگوییم که دیگر لازم نیست نگران باشید. به این خاطر که فروشگاه اینترنتی لوناتو این امکان را برای شما مهیا کرده تا هر فریمی که دوست دارید را انتخاب کنید، آن را سفارش دهید و نمره چشم خود را هنگام سفارش دادن اعلام کنید تا لوناتو عینک آفتابی دلخواهتان را در سریع‌ترین زمان تهیه و برایتان ارسال کند.

تمامی عینک‌های خلبانی که در فروشگاه لوناتو موجود هستند، این امکان را دارند که شیشه‌هایشان طبی و نمره‌دار شود.

اتفاقا جالب است بدانید که عینک‌های خلبانی گزینه‌های خوبی برای طبی شدن هستند. چرا؟ به این خاطر که فریم تقریبا گرد بزرگی دارند که تمام سطح چشم را پوشش می‌دهد و از ورود اشعه‌های مضر خورشید به چشم جلوگیری می‌کند.

حتی لنزهای آینه‌ای عینک خلبانی برای پوشاندن و پنهان نگه داشتن انحراف بینایی در صورت کسانی که نمره چشم بالایی دارند بسیار عالی عمل می‌کند.

چرا عینک‌های خلبانی بین مردم بسیار محبوب هستند؟

عینک با طرح خلبانی هرگز رنگ و بوی کهنگی به خود نمی‌گیرد. این عینک‌ها از چندین دهه قبل تا به امروز در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار بوده‌اند و در آینده هم همچنان محبوب خواهند ماند.

عینک خلبانی را اولین بار کمپانی بوش اند لومب طراحی و عرضه کرد. همان‌طور که از نام عینک مشخص است، در طول جنگ جهانی دوم به طور اختصاصی برای خلبان‌های نیروی هوایی ارتش آمریکا طراحی شده بود. مزیت عینک خلبانی در این بود که به طور کامل چشم خلبان را پوشش می‌داد و از ورود نورهای تیز و تند خورشید پیشگیری می‌کرد. لنزهای بزرگ عینک همچنین به خلبان‌ها کمک می‌کند تا در مانورهای هوایی و تغییر سریه زاویه‌های دید همچنان از نور خورشید مصون بماند و چشم‌هایش اذیت نشود.

همین قابلیت‌های خوب باعث شد تا عینک خلبانی بین مردم عادی نیز جایگاه ویژه‌ای پیدا کند.

با اینکه عینک خلبانی فرم و طرح مردانه دارد اما رنگ‌های مختلف فریم و لنزهایی که برندهای مختلف برای آنها در نظر می‌گیرند باعث می‌شود تا زنان نیز بتوانند از این عینک‌ها استفاده کنند.

آیا عینک آفتابیِ طبی واقعا کاربردی و مفید است؟

پاسخ ما بدون شک مثبت است. عینک آفتابی طبی برای کسانی که نمره چشم بالایی دارند یک ضرورت محسوب می‌شود. اینکه شما بتوانید با یک عینک واحد هم از ورود اشعه UV به چشم محافظت کنید و هم بینایی کامل و واضحی داشته باشید بهتر است؟ یا اینکه با چشم‌های ضعیفی که بدون عینک نمی‌توانند درست ببیند، یک عینک آفتابی معمولی داشته باشید و در بیرون از خانه همیشه با تاری دید و ضعف بینایی دست و پنجه نرم کنید؟

بدون شک داشتن عینک آفتابی که طبی باشد، انتخاب منطقی و درست‌تری است.

حتی می‌توانید از لنزهای ترانزیشن (تغییرکننده) برای عینک آفتابی طبی خود استفاده کنید. این لنزها همانند لنز فتوکرومیک بر اساس نور محیطی که در آن حاضر هستید، تیره یا روشن می‌شوند. چه چیزی بهتر از این؟ با این تکنولوژی، هم یک عینک آفتابیِ طبی در اختیار دارید و هم یک عینک طبی معمولی.

بیشتر بخوانید: عینک فتوکرومیک چیست و چگونه عمل می‌کند؟

عینک خلبانی
عینک آفتابی RayBan 4125 820A5 59 (موجود در فروشگاه لوناتو)

آیا عینک خلبانی که اکنون در اختیار دارد را می‌توانم طبی کنم؟

با اینکه می‌توان عدسی عینک‌های خلبانی را طبی کرد اما باید بدانید این کار کمی گران تمام می‌شود و دردسرهایی هم دارد. به این خاطر که عینک کنونی شما باید اندازه‌گیری شود تا لنز جدید دقیقا مطابق و به‌اندازه‌ی فریم آن تراشیده و ساخته شود. برای این منظور عینک باید حتما لنز قابل تعویض داشته باشد.

بنابراین توصیه ما این است که یک عینک خلبانی جدید که از همان اول لنزش طبی است را خریداری کنید تا هم در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی شود و هم مطمئن باشید که عدسی و فریم به خوبی با هم جور می‌شوند.

برای انتخاب و خرید عینک‌های خلبانی می‌توانید به این صفحه در فروشگاه اینترنتی لوناتو سر بزنید.

پاسخی بگذارید

خبرنامه لوناتو

با ثبت نام در خبرنامه لوناتو از جدیدترین محصولات و جشنواره‌های فروش ویژه ما مطلع شوید.

در حال ارسال

متشکریم، عضویت شما با موفقیت انجام شد.