لنز آستیگمات چیست؟

لنز آستیگمات که مخصوص اصلاح انحنای قرنیه است در دو نوع لنز طبی نرم و لنز سخت تولید و عرضه می‌شود.

اغلب اوقات مردم تصور می‌کنند که نمی‌توانند لنز طبی استفاده کنند زیرا آستیگماتیسم دارند. این باور در گذشته صحت داشت. اما اکنون لنزهای گوناگونی عرضه و تولید می‌شوند که برای اصلاح این مشکل اپتیکی مناسب هستند.

برای آشنایی با این لنزهای تماسی از شما دعوت می‌کنیم تا ادامه مطلب را مطالعه کنید.

لنز تماسی توریک برای آستیگماتیسم

لنز تماسی توریک، نوعی لنز نرم است که برای اصلاح آستیگماتیسم طراحی شده است. بیشتر توریک‌ها لنز نرم هستند و از مواد هایدروژل معمولی یا سیلیکون هایدروژل نفوذپذیر ساخته می‌شوند. اما گاهی هم پیش می‌آید که از لنزهای نفوذپذیر به اکسیژن (GP) ساخته شوند.

مدل معمولی (کروی) لنز تماسی نرم توریک که مخصوص آستیگماتیسم است و به اصلاح نزدیک‌بینی یا دوربینی می‌پردازد به دو روش رفتار می‌کند:

 1. لنز آستیگمات توریک در بخش‌های گوناگون خود، قدرت‌ متفاوتی دارند که مقدار آن با توجه به میزان نزدیک‌بینی یا دوربینی چشم آستیگمات متغیر است.
 2. لنزهای توریک به گونه‌ای طراحی می‌شوند که با توجه به شرایط گوناگون، به‌راحتی در قرنیه می‌پرخند و دید واضحی برای شخص فراهم می‌کنند.

از آنجا که هر چشم آستیگماتیسم خاص خود را دارد، پیدا کردن لنز تماسی توریک مناسب که وضوح دید عالی، تناسب کامل با چشم و راحتی کامل را داشته باشد، چندان آسان نیست.

همچنین، قالب شدن لنز آستیگمات در چشم به کارشناسی بیشتری نسبت به لنزهای نرم معمولی نیاز دارد. به این دلایل، یافت و خریداری لنزهای توریک نسبت به دیگر لنزهای تماسی به وقت و صرف هزینه بیشتری نیاز دارد.

به خاطر طراحی ویژه لنز آستیگمات ، هزینه تعویضشان نیز بالاتر از لنزهای کروی معمولی است.

لنز آستیگماتیسم

لنز آستیگمات : مدل نفوذپذیر به گاز

از دیگر مدل‌های رایج لنز آستیگمات ، باید به لنزهای سخت نفوذپذیر به گاز (GP) اشاره کنیم.

در بیشتر موارد، لنزهای GP قادرند بدون داشتن طراحی توریک به اصلاح آستیگماتیسم بپردازند. دلیلش هم سختی این لنزهاست که همیشه در چشم، فرم کروی (spherical ) خود را حفظ می‌کنند. این لنزها برخلاف انواع نرم، با تغییر فرم قرنیه نامعمول چشم آستیگمات، تغییر شکل نمی‌دهند و حالت اصلی خود را حفظ می‌کند.

سطح یکپارچه لنزهای تماسی نفوذپذیر به گاز جایگزین قرنیه معیوب در سطح چشم برای انکسار نور می‌شوند و بدین طریق بدون نیاز به کنترل چرخش لنز در چشم، آستیگماتیسم را اصلاح می‌کنند.

بیشتر اشخاص اعتقاد دارند که این لنزها دید واضح‌تری نسبت به لنزهای توریک دارند. اما به دلیل ساختار سخت و ضخیم خود استفاده آسانی ندارند و از این رو مردم ممکن است آنها را کمتر انتخاب کنند.

به صورت کلی، عادت کردن به لنز سخت نفوذپذیر به گاز بیشتر از لنزهای تماسی نرم زمان نیاز دارد. حتی از لنزهای توریک نیز استفاده دشوارتری دارند. در ضمن، این لنزها به صورت جداگانه و باتوجه به نمره چشم هر فرد منحصرا برای او تولید می‌شوند. به همین خاطر، خرید لنز GP در مقایسه با لنزهای تماسی نرم گران‌تر است. هزینه تعویض آنها نیز زیاد است و پیش از تصمیم‌گیری باید این موارد را در نظر بگیرید.

لنز آستیگمات ، مدل هیبریدی

برای برخی از افرادی که به آستیگماتیسم مبتلا هستند، استفاده از لنز تماسی هیبریدی بهترین گزینه بشمار می‌رود.

این لنزها، یک منطقه مرکزی دارند که از مواد لنز تماسی نفوذپذیر به گاز ساخته شده است. در اطراف آن نیز منطقه‌ای وجود دارد که از جنس هیدروژل یا هیدروژل سیلیکونی است.

لنزهای هیبریدی عموما استفاده راحتی دارند و خیلی خوب در چشم جای می‌گیرند، اما دقت و وضوح دیدی که لنزهای نفوذپذیر به گاز مهیا می‌کنند بسیار بیشتر از این مدل‌هاست.

با این وجود، باید گفت لنز هیبریدی اندازه‌ای مشابه لنز تماسی نرم دارد و ضخامت کناره‌های آن بسیار باریک‌تر از لنز نفوذپذیر به گاز است، از این‌رو احتمال پیدا کردن گزینه مناسب برای هر فرد بسیار بیشتر است.

این نوع لنزها نیز برای عادت کردن به زمان طولانی‌تر نسبت به لنزهای نرم نیاز دارند. هیبریدی‌ها نیز همچون GPها باید با توجه به نمره چشم هر فرد به طور اختصاصی برای او ساخته شوند.

هزینه خرید و تعویض لنز آستیگمات هیبریدی تقریبا مشابه لنز تماسی سخت نفوذپذیر به گاز است. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هیچ‌‎کدام از این دو لنز به تعویض همیشگی و مداوم نیازی ندارند.

لنز آستیگمات

لنزهای مخصوص آستیگماتیسم

اخیرا لنزهای روزانه و یک‌بارمصرف مخصوص آستیگماتیسم نیز وجود دارند که در طراحی‌ها و با مواد گوناگون عرضه می‌شوند. کاربر می‌تواند با توجه به نیاز ماهانه، هفتگی یا روزانه خود گزینه مناسب و دلخواه را انتخاب کند.

حتی لنز طبی رنگی هم برای آستیگماتیسم وجود دارد. به این مفهوم که هر فردی با توجه به نیاز، بودجه و سلیقه شخصی می‌تواند گزینه‌های موردنظرش را انتخاب و خریداری کند.

سوالات رایج در مورد لنز آستیگمات

لنز مناسب آستیگمات چشم چیست؟

در افراد مبتلا به آستیگماتیسم، سطح قرنیه چشم مثل توپ بسکتبال است. به این معنی که سطحی ناصافی دارد. اگر فردی دچار آسیب چشمی شود یا تحت عمل جراحی چشم قرار گیرد، ممکن است بعدا دچار آستیگماتیسم شود. برای آستیگماتیسم، معمولا یک لنز نرم مخصوص که توریک نام دارد تجویز می شود.

بهترین مارک لنز آستیگمات چیست؟

اکیو ویو، ایراپتیکس، بایوفینیتی، سولکو، مورنیگ کیو و رینیو را می‌توان جزو بهترین مارک‌های لنز نرم مخصوص آستیگماتیسم دانست.

لنز آستیگماتیسم چه فرقی با لنز معمولی دارد؟

لنز آستیگمات قابلیت منحرف کردن نور در یک جهت را بیشتر از جهات دیگر دارد.

آستیگماتیسم چیست؟

آستیگماتیسم هنگامی به وجود می آید که لایه خارجی و شفاف جلوی چشم یعنی قرنیه و یا عدسی چشم که درون چشم قرار دارد، انحنایش در یک جهت کمی متفاوت از انحنایش در جهت دیگر است. به این ترتیب سطح قرنیه یا عدسی در بعضی نواحی مسطح‌تر یا منحنی‌تر از نواحی دیگر است.

نشانه‌های آستیگماتیسم چیست؟

کاهش دید، تاری دید، سردرد، احساس فشار بر چشم، احتمال دوبینی، انحنادار دیدن خطوط که می‎تواند در یک یا هر دو چشم به وجود آید از علائم آستیگماتیسم است.

۷۹ دیدگاه

 1. سلام من نزدیک بین و آستیگماتم از عینک استفاده میکنم، نمره آستیگماتم بین ۱و ۲، میخواستم بپرسم میتونم از لنز رنگی فانتزی همراه عینکم استفاده کنم یا لنز معمولی خوب روی چشمم قرار نمیگیره؟

  • سلام لنزهای رنگی آستیگمات ندارند و فقط میتونید از رنگی ساده استفاده کنید. میتونید لنز رنگی ساده بزنید و از عینک هم استفاده کنید

  • تماس گرفتم یکی از شرکت ها واسه لنز گفتن ک‌میشه ،ولی بعضی جا ها هم میگن نمیشه واقعا موندم بخرم یا نه؟

 2. سلام وقتتون بخیر من استتیکماتیکم یه مقدار بالاست فکر میکنم حدود ۴ باشه میخواستم ببینم میتونم از لنز استفاده کنم یا خیر ینی لنز برای این شماره چشم وجود داره یا خیر

 3. سلام چشم مم نزدیک بین وکمی هم آستیگمات است هروقت لنزسفارش میدم میگن که آستیگمات رو نمیشه بزنیم وشماره آستیگمات را بایدتبدیل کنیم .لطفا بگید که چکارکنم.ممنونم ازشما

 4. سلام من لنز گرفتم از دکتر شماره عینکم ۷و۴ هست که شماره لنزمو ۷ با ۳.۷۵ داده ولی دیدم کامل تاره یعنی شماره لنزو اشتباهی داده بهم؟

  • سلام شماره نمره عینک و لنز با هم تفاوت داره و این مورد اختلاف ممکنه دلیل اصلی نباشه. ممکنه مشکل دیگه ای باشه که حتما باید از نمرتون مطمئن باشید و یا با تغییر لنزتون ببینید مشکل حل میشه یا نه

 5. سلام. ایا استفاده از لنز تماسی برای چشمی که سابقه عمل گلوکوم رو داره منتها عصب چشم کاملا سالم هست و آسیب ندیده و فشار چشم هم بین ۱۲ تا ۱۵ بدون دارو ثابت هست مناسبه؟ با توجه به اینکه استیگمات و نمره چشم هم کمتر از ۱۰ می باشد.
  و اینکه ایا استفاده از لنز تماسی بر روی فشار چشم تاثیر گذار است؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر

 6. ســــلام.خسته نباشید
  من استیگماتم نزدیک به پنج هستش وحدود دوماه پیش ccl انجام دادم،دوربینم هم ضعیفه با شماره۲/۷۵ میتونم از لنزفصلی یا نوع های دیگه ای از لنز استفاده کنم..!؟؟ممنون

 7. سلام ببخشید من چشمم هم نزدیک بینه و هم آستیگمات منفی داره الان لنز سفارش دادم بعد بهم میگن نمره آستیگمات چشمتونو تبدیل کردیم و حدود ۵/ . ۲۵/ به نمره چشمم افزوده شده آستیگماتم -۱/۷۵ و -۱/۲۵ هسش میخواستم ببینم اشکال نداره؟

 8. سلام .من نمره چشمم آستیگمات ۴مثبت لنز رنگی واسه چشمم نیست؟ب هرکس میگم میگن فقط لنز بدون رنگ میتونی استفاده کنی

  • سلام بله برای چشم آستیگمات نداریم لنز رنگی. کلا لنزهای رنگی آستیگمات تو ایران وجود نداره

 9. سلام من نمره چشمم ۱-۱/۵ و استیگماتم ۳-۴ هستش
  میخاستم لنز طبی بگیرم یسریا گفتن میشه یسریا گفتن ب هیچ وحه نمیشه
  ۱۱ ساله عینک میزنم خسته شدم میخام لنز بذارم بلخره میشه یا شماره استیگماتم بالاس؟

  • سلام باید نسختون رو برای ما بفرستید . معمولا برای آستیگماتهای بالا به سختی میتونید لنز پیدا کنید

 10. سلام من یک هفتس لنز خریدم با نارک مورنینگ چشم چپم آستیگمات داره لنز روی چشمم ثابت نمیشه با پلک زدنم تکون میخوره و تار میشه چشمم رو خعلی اذیت میکنه گفتن باید تبدیل کنم نمیدونم ایا کار درستیه یا نه نمره چشمم ۲ و ۱ آستیگماته.مشکل چشم منه یا لنز ؟

  • این مشکل به سایز لنز مربوط میشه و احتمالا این مشکل به شماره چشمتون ربطی نداره. لنزتون طبی هست؟

 11. سلام ببخشید من شماره چشمم
  OD : -3.50 -1.25 * 170
  OS: -3.50 – 0.5 * 171
  هست دو تا سوال داشتم میشه چشممو عمل لیزیک کنم چون آستیکمات داره فک کنم ؟ چشمم نردیک بینه فک کنم؟
  سوال دومم این هست که من لنز رنگی مارک خوب مثل سوللوتیکا یا ندافاضل بخرم و هفته ای یه بار یا دوبار استفاده کنم برای زیبایی ایرادی واسه چشم نداره ؟

 12. سلام.ببخشید من یه سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.من شماره ی چشمم اینه os:-2.5-1.75 و OD:-4.5-0.5 دکتر که رفتم بهم لنز OD:-4.5/8.6 و OS:-3.5/8.6 رو معرفی کردن که البته دید خیلی خوبی بهم نمیداد و یه مقدار تار بود ولی چون من برای مصارف خاص مثل مهمونی و عروسی میخواستم گفتن که میشه باهاش کنار اومد ولی برای خرید لنز که رفتم نظرشون این بود که حذف ۱.۷۵ آستیگمات خیلی زیاده.میخواستم بدونم باتوجه به اینکه دیدم با لنزی که دکتر تجویز کردن تار بود اگر من یه چشمم رو آستیگمات دار بگیرم اذیت میکنه؟ اینکه میگن حرکت میکنه لنز توریک درسته؟

  • سلام اگر لنز طبی بخواین بگیرین باید دقیقا همون نمره چشمتون که تو نسحه هست رو بگیرید و تغییرش ندید. به علت اینکه لنز رنگی با نمره آستیگمات وجود نداره تو ایران معمولا نمره رو تغییر میدن که این مورد هم توصیه نمیشه

 13. سلام وو درود فراوان
  من رفتم دکتر و لنز طبی خاستم
  همون اول بدون معاینه گفت لنز دید خوبی نمیده
  بعد که معاینه کرد نمره چشمم این شد

  Od =-2.26-1.26*35
  Os -1.50-1.50*135

  بعد لنز برام نوشت سالانه و لنز گرفتم چشم راستم کامل میبینه ولی چشم چشم چپم دیدش کامل ند و تاره
  بهم گفتن که دلیلش ۱۳۵ درجه آستیگماته و این حدااکثر دیدی که با لنز میتونی داشته باشی
  میخاستم ببینم حرفش درسته???
  ممنونومیشم راهنماییم کنید

 14. با عرض سلام و خسته نباشید نمره چشمم بعداز دوسال استفاده از عینک ۲۵ صدم افزایش داشته خواستم بدونم طبیعی هست یا نه و اینکه نمره چشمم درحال حاظر۲/۷۵ صدم هست میتونم از لنزهای طبی استفاده کنم یا نه ورزشمم بوکسه میتونم هنگام ورزش ازش استفاده کنم یا خیر ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  • سلام بله افزایش نمره چشمتون طبیعی هستش. برای ورزش میتونید از لنز استفاده کنید ولی بوکس به علت اینکه ممکنه ضربه به چشمتون وارد بشه باید با پزشک مشورت کنید

 15. سلام.خسته نباشید
  من رفتم دکتر چشم پزشک واسم عینک نوشته با این نسخه
  OD = -0,5 -2,00 ×۱۷۰
  OS = -0,75 -2,75 ×۱۸۰
  من دید نزدیکم مشکل نداره و برای دیدن دور مشکل دارم..الان عینکی که گرفتم هم یکم اذیتم میکنه و هم دورو واسم یکم مات و تار میکنه..
  به نظرشما ممکنه اشتباه نسخه پیچیده باشه واسم?..من میخوام لنز سفارش بدم ولی میترسم اشتباه داده باشه نمره چشممو

  • سلام اگر مشکل دارید تو دیدن باید حتما مطمئن بشید که نمره چشمتون درست هست یا نه. ممکنه نمره چشمتون اشتباه باشه

 16. سلام من استیگماتم بالاست۲/۷۵دکتر گفته لنز برات ضرر داره ایا واقعا ضرر داره نمیتونم استفاده کنم؟باید عینک بزنم

  • سلام نه این حرف درستی نیست. مشکلی ایجاد نمیکنه در حالت کلی مگر اینکه شما چشمتون مشکلی داشته باشه و پزشکتون تشخیصش این باشه که استفاده از لنز ضرر داره براتون

 17. سلام. من چند روز پیش سفارش لنز دادم. الان که لنزارو میزارم، چشم سمت راست عالی و بدون مشکله اما چشم سمت چپم احساس میکنم مشکل داره. لنز چشم چپم آستیگمات هم هست که بعد ازگزاشتن لنز چپ، احساس میکنم لنز بره چشمم بزرگه و داخل چشمم تکون میخوره و چشم چپم دیدم رو خراب میکنه. رفتم به جایی که لنز رو خریدم گفتم ،گفتن که لنز هیچ مشکلی نداره شما یکی ۲ عفته تحنل کنی و لنز بزاری چشم سمت چپت هم سازگار میشه و مثل چشم راستت خوب و عالی میشه. من نمیدونم راست میگن یا نه اینروزا کلی فکرم مشغوله و ناراحتم. لطفا کمکم کنید .ممنون میشم توضیح بدید. و اینکه لنز سمت راستم بیرنگ و شفافه و لنز سمت چپم آبی رنگه بنظرم

 18. سلام خسته نباشید من یکی ازچشمام ۳یکی دیگه آسیگمات ۶میشه لنز طبی استفاده کنم اخه دکترا میگن نمیشه بعد یکمم تو فکر هوای آلوده مخصوصا خاک که اینجا مرتب هوا همش خاکه به نظرت چیکار کنم ممنونم

  • سلام . لنز طبی میتونید استفاده کنید ولی اگر لنز رنگی بخواین برای این چشمهای آستیگمات لنز وجود نداره

 19. سلام من پسری ۲۳ ساله هستم
  چشم چپم ۲.۵ نزدیک بین و ۲ استیگمات
  و چشم راستم ۲.۵ نزدیگ بین و ۲.۷۵ استیگمات
  با زدن عینگ دیدم کامل نیست و خطای دید دارم
  البته هر عینگی میگیریم بعد یک سال دیدم بهتر میشه
  به تازگی عینک عوض کردم نمره چشمم هم درسته اما دیدم خوب نیست عینک ساز میگه نمرت چون بالا ۱۰۰ در ۱۰۰ نمیبینی بیشتر استیگمات داره دیوونم میکنه

 20. سلام میخواستم ببینم شماره چشم من ۱۲واستیگمات اونحدود۲.۵هست البته چشم راستم میشه لنز طبی با همین شماره بگیرم چشم پزشک گفت تنها دیدت حدود ۴۰درصد میده لنز ایا لنزی هست که دید کامل با این شماره چشم بهم بده

 21. سلام خسته نباشید چشم من آستیگمات بالای ۳ هستش لنز سافت استفاده میکنم نوع توریک ولی دیدم کامل نیست و بعد از مدتی چشمام هم قرمز میشه شدیدن چیکار باید بکنم ممنون از راهنماییتون

 22. سلام من نمره چشمم ۴ وآستیگماتشم۲هستش میخواستم بدونم آیامیتونم لنز طبی استفاده کنم یانه فقط بایدعینک بزنم ضمنامنظورم لنزدائمی طبی هست ممنون.

 23. سلام من چشمام هم ضعیف هست هم آستیگمات که بین منفی۱.۵ تا۲ منفی آستیگمات هست،بهم گفتن اگر لنز طبی باهمین شماره ضعیفی و آستیگمات بگیرم ،ممکنه باهربار پلک زدن تو چشمم حرکت کنه و اذیت بشم،خواستم راهنمایی کنید لنز با آستیگمات بگیرم یا بدون آستیگمات ؟

 24. سلام من لنز طبی استیگمات دار میزارم ولی باز تار میبینم دکتر میگه واسه اینکه لنز طبی تا یه حدی استیگمات رو میتونه پوشش بده و‌بیشتر از اون نمیتونه و‌باعث میشه تار ببینی یکم… من با عینک خیلی بهتر از لنز میبینم ایا لنزی هست که دیدش مثل عینک خیلی خوب باشه و‌اصلا تاری نداشته باشه؟؟

 25. درود و سپاس از سایت خوبتون

  من از سال ۷۶ لنز استفاده میکردم soft
  تا سال ۸۱ عمل لیزیک انجام دادم (چشمم نزدیک بین بود و هیچ شماره آستیگماتی نداشتم )

  سال ۲۰۱۵ که بنا به شغلم روزی ۸ ساعت پای کامپوتر هستم شماره آستیگمات پیدا کردم. چپ ۲۵ صدم , راست نیم . البته شک دارم ضربه به سری که در درگیری با دزد به سمت راست سرم خوردهم عاملش باشه چون چشم راستم استیگماتیسمش بیشتره

  الان چشم راستم یک و چشم چپم همون ۲۵ صدم مونده

  سوالم این بود که در ایران لنز آستیگمات داریم ؟ آیا با توجه به عمل قبل الان میشه از لنز استفاده کنم؟ آیا امکان داره آستیگماتیسم چشم رفع بشه ؟

  دقیقن پدرم در سنی که من آستیگمات شدم چشمشون ۱.۷۵ آستیگمات شد اما ۳ سال بعد ۰ شد . من همچنان استیگماتم

 26. سلام من نمره نزدیک بینی ۳/۵ هست استیگمات هم ۱/۵ هر جا میرم میگن نمره چشمات مثبت هست این یعنی چی
  و می گویند لنز رنگی برای شما نیست ولی بعضی جاها می گویند با هم ترکیب می کنیم و لنز شماره ۴/۵ بهت می دهیم
  صحت دارد یا خیر

  • سلام بله چون نزدیک بینی دارید نمرتون مثبت هست و نمیتونید لنز رنگی شماره دار استفاده کنید. ولی میتونید از لنز بدن شماره استفاده کنید.

 27. سلام چشم راستم ۲.۵-،چپم۲- با۷۵ صدم استیگمات،میشه لنز بدون استیگمات استفاده کنم؟ممنون.

 28. سلام
  کسی که چشماش استیگماته می تونه لنز رنگی بزاره؟

 29. سلام خسته نباشید
  من برای آستیگمات شدید بعد از پیوند قرنیه (۱۸ سال قبل پیوند شده) از لنز سخت استفاده میکنم. دید مطلوبی میده اما لنز سخت اذیتم میکنه؟ راهکار جایگزین چیه بنظر شما که در دسترس باشه؟ لطفا با هزینه حدودیش بفرمایید

 30. بعد از عمل رینگ قرنیه دید کامل نشده و دو بینی دارم.
  چه نوع لنزی رو پیشنهاد میدید که هم استفاده ازش راحت و کم اذیت باشه هم دید رو بهبود ببخشه. دکتر لنز هارد رو پیشنهاد دادن که چون مسئول فیت لنز مطبشون خیلی اماتور بود ترجیح دادم لنز رو برم تهران فیت کنم چون شهرستان هستم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 31. درود و خسته نباشید
  آیا در حال حاضر لنزهای هیبریدی اسکرال در ایران تولید میشن؟
  قیمت حدودی هر عدد چقدر هست؟

 32. سلام من چشام آستیگمات داره میخواستم بپرسم میتونم برای عروسیم لنز رنگی استفاده کنم مشکلی ک برام پیش نمیاد؟؟

 33. سلام من سه روزه از لنز استفاده میکنم چشمام استیگماته ، چشم راست ۲.۷۵ طبی و ۱.۵ استیگمات چپ ۳ طبی و استیگمات ۷۵ حالا موقعه استفاده دور و میبینم ولی پای کامپیوتر که میشینم نزدیک و یکم تار و با سایه و نور نسبتا پخش میبینم و بعد برداشتن لنز و عینک زدن سر درد میگیرم به نظرتون لنز مشکل داره؟؟

 34. سلام وقت بخیر من چشمام آستیگمات نمره ۱ هست.میتونم تبدیل کنم به لنز رنگی طبی شماره ۵/. استفاده کنم؟

 35. سلام من لنز استیگمات گرفتم برای یکی از چشم ها ولی وقتی که میزنم احساس میکنم چیزی داخل چشمم هست و چشمم به شدت اذیت میشه به نظرتون علت میتونه از استیگمات بودن لنز باشه یا لنز معیوب هست؟؟ شماره چشمم ۰.۵۰-,۰.۷۵-,۱۲۰

 36. سلام، من چشمم آستیگماته موقع خریدن لنز فروشنده روی نمره هر چشمم ۲۵/۰ اضافه کرد و لنزو داد به این علت که گفت استیگمات داره، خواستم بدونم این کار نرماله؟! و اینکه نمره چشمام متفاوته و موقع خستگی لنزو در اوردم و الان شک دارم که جابه جا توی ظرف نذاشته باشمشون، چطور میتونم تشخیص بدم؟
  الان چند ساله هر سال نمره چشمم بیشتر میشه و میگن نمیتونی عمل کنی تا ثابت بشه، چیکار کنم که یا ثابت بشه یا بتونم عمل کنم؟؟

  • سلام . نباید نمره چمشتون رو تغییر بدید این کار براتون مشکل ایجاد میکنه
   و برای عمل باید حتما نمره چشمتون به مدت یکسال ثابت باشه

  • سلام وقت بخیر از کجا لنز آستیگمات تهیه کردید

 37. سلام من یه سوال داشتم
  تا چه شماره (آستیگمات)میشه از لنز استفاده کرد؟ و اینکه من شماره ی چشمم بالا تر از ده هست میشه هم لنز بزارم و هم عینک ؟
  و الان که ۱۶سالمه میتونم لیزیک کنم؟

 38. سلام من چشهمم هر دو ۴ هستش یکی ۱ نمره استیک مات داره حتما باید لنز توریک استفاده کنم یا از لنز طبی معمولی هم میتونم استفاده کنم؟

 39. سلام من چشم چپم ضعیفیش هست و آستیگماتش ۵ و چشم راستم ۵ و آستیگماتش ۳
  آیا لنزی هست ک پوشش بده دید و استیگماتم رو ؟ واگر هست سردر یا عوارضی نداره ؟
  لنزهای هیبرید سفارشی چقدر هزینه اشه ؟ و مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • سلام بله میتونید از لنزهای آستیگمات استفاده کنید. برندهای ایراپتیکس و اکیو وی این شماره را پوشش میدهند

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه لوناتو

با ثبت نام در خبرنامه لوناتو از جدیدترین محصولات و جشنواره‌های فروش ویژه ما مطلع شوید.

در حال ارسال

متشکریم، عضویت شما با موفقیت انجام شد.

مشاوره در واتس اپ مشاوره تلفنی