آرایش با لنز آبی

آرایش با لنز آبی مستلزم شناخت رنگ‌های متناسب با این لنز است. آبی از جمله زیباترین رنگ‌های چشم در جهان به‌شمار می‌رود. به همین دلیل است که بسیاری افراد برای ایجاد تنوع سراغ خرید لنزهای آبی می‌روند.

خرید لنز رنگی از فروشگاه آنلاین لوناتو

چشم با لنز آبی حتی بدون آرایش هم بسیار زیباست. اما اگر دوست دارید با لنز آبی آرایش مناسبی هم داشته باشید بهتر است به جادوی رنگ‌ها توجه کنید. برای این منظور توصیه‌های ما برای آرایش با لنز آبی را رعایت کنید تا چشم‌هایتان زیبا و فریبنده به‌نظر برسند.

رنگ سایه‌ی مناسب انتخاب کنید

سایه طلایی و قهوه‌ای

انتخاب سایه درست یکی از آسان‌ترین و البته مهم‌ترین مراحل آرایش چشم با لنزهای رنگی است. با کمک سایه چشم می‌توانید باعث بهتر دیده شدن لنز آبی در چشم‌های خود شوید.

برای لنز آبی، سایه با رنگ‌های خانواده قهوه‌ای عالیست. رنگ‌های مسی، طلایی، هلویی، گلبهی و نارنجی بهترین انتخاب برای سایه با لنز آبی‌رنگ هستند. این رنگ‌های گرم در کنار سردیِ رنگ آبیِ لنز ترکیب فوق‌العاده‌ای با هم می‌سازند. در واقع گرمای این رنگ‌ها سبب جذاب دیده شدن چشم‌های آبی می‌شود.

سایه بنفش

بنفش هم از دیگر رنگ‌های سایه برای آرایش با لنز آبی است. از بنفش ارغوانی گرفته تا یاسی و بادمجانی، همه‌ی رنگ‌های خانواده بنفش برای ست شدن با لنز آبی مناسب هستند. اما بهتر از همه بنفش براق با ته‌مایه‌ای از آبی است. یعنی در واقع، بنفشی که به سمت آبی می‌رود برای رنگ سایه‌ی چشم‌های آبی مناسب‌تر است.

بیشتر بخوانید: لنز آبی مناسب چه کسانی است؟

از رنگ‌های خانواده آبی دوری کنید

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند با لنز آبی یا چشم آبی بهتر است آرایش آبی داشته باشند. اما این تصوّر کاملا غلط است. شما برای آرایش چشم‌های آبی باید سراغ رنگ‌های مکمل بروید. از سایه، خط چشم یا ریمل آبی پرهیز کنید.

اگر خیلی اصرار به استفاده از رنگ آبی دارید توصیه می‌کنیم حداقل سراغ سرمه‌ای یا رنگ‌های تیره‌ی آبی بروید. یا در زیر پلک پایین چشم مداد فیروزه‌ای یا آبی خیلی روشن بکشید. داخل چشم هم مداد سفید بکشید و با ریمل مشکی باعث ایجاد کنتراست شوید.

آرایش ساده داشته باشید

آرایش با لنز آبی

در ابتدای این مطلب هم گفتیم که چشم با لنز آبی‌رنگ به آرایش نیاز ندارد و همین‌طوری هم زیبا به نظر می‌رسد. اما اگر آرایش کردن را دوست دارید، بهتر است سراغ رنگ‌های طبیعی و آرایش ساده و خلوت بروید.

با خط چشم یک خط نازک در بخش انتهایی چشم‌ها بکشید. کمی سایه‌ی طلایی براق یا صدفی (اکلیلی نباشد و فقط براق باشد) پشت و زیر پلک‌ها بکشید. در آخر هم ریمل مشکی بزنید.

بخش داخلی چشم‌ها را هایلایت کنید

آرایش با لنز آبی
آرایش با لنز آبی

یکی از روش‌های آرایش با لنزهای آبی این است که با سایه‌های روشن و براق، بخش داخلی چشم را هایلایت کنید. بدین ترتیب لنز شما بیشتر دیده می‌شود و به خط‌چشم مشکی هم نیازی نیست.

فقط خط چشم بالا بکشید

آرایش با لنز آبی

برای اینکه زیبایی و جذابیت چشم‌های آبی را بیشتر نشان دهید فقط کافیست خط چشم مشکی در پشت پلک بالا بکشید. انتهای خط چشم را به سمت بالا ببرید تا فرم گربه‌ای بگیرد. انتهای خط چشم هم ضخیم‌تر از بخش داخلی آن باشد.

با این کار پشت پلک پررنگ می‌شود و با ایجاد کنتراست، رنگ آبیِ لنز را بیشتر نشان می‌دهد.

خط چشم مشکی با لنز آبی

آرایش با لنز آبی

مژه مصنوعی با لنز آبی

ریمل مشکی با لنز آبی

آرایش با لنز رنگی آبی

به طور کلی، ترکیب سایه‌های مختلف آبی، قهوه‌ای و صورتی مایل به قرمز با لنزهای آبی بهتر است. بنابراین آرایش شما باید در اطراف این تم‌های رنگی بچرخد. 

اگر موهای شما قهوه‌ای رنگ باشد، یکی از بهترین گزینه‌های آرایش چشم متناسب با لنز آبی برای شما ترکیبی از آبی و سیاه است. این گونه آرایش سایه موهای شما را برجسته‌تر ساخته و در عین حال باعث می‌شود که چشم‌های شما بیشتر در معرض دید قرار گیرند.

اگر موی رنگ شما بلوند است، آرایش بنفش و صورتی‌گونه ممکن است انتخاب خوبی برای چشم‌های آبی رنگ شما باشد.

سوالات رایج در مورد آرایش مناسب چشم‌های آبی

سایه مناسب برای آرایش چشم‌های آبی چیست؟

رنگ‌های مسی، قهوه‌ای، طلایی و هلویی بهترین رنگ سایه برای چشم یا لنز آبی هستند.

برای لنز آبی می‌توان از سایه آبی استفاده کرد؟

بهتر است این کار را انجام ندهید زیرا بهترین رنگ آرایش برای چشم‌های آبی، رنگ‌های گرم مثل قهوه‌ای، مسی و طلایی است.

منبع: herstylecode و allure

پاسخی بگذارید

خبرنامه لوناتو

با ثبت نام در خبرنامه لوناتو از جدیدترین محصولات و جشنواره‌های فروش ویژه ما مطلع شوید.

در حال ارسال

متشکریم، عضویت شما با موفقیت انجام شد.

مشاوره در واتس اپ مشاوره تلفنی