داستان ما

مشکلات همیشه هم مانع از پیشرفت نیستند، گاهی می‌توانند موجب شکل‌گیری یک اتفاق خوشایند باشند. داستان بسته شدن نطفه لوناتو هم به روزی برمی‌گردد که ما قصد خرید عینک اصل را داشتیم. اما این سوال برایمان پیش آمد که چگونه می‌توان محصولات جعلی که با نام و لوگوی برندهای مشهور در بازار عرضه می‌شوند را از نمونه‌های اصلی آن‌ها تشخیص داد؟

پس از مطرح شدن این سوال، مسائل دیگری نیز در ذهنمان شروع کردند به جولان دادن و عرصه را برای یافتن یک پاسخ شفاف و روشن تنگ‌تر کردن. مواردی مانند این که چرا اصلا باید برای خرید عینک و عدسی‌های آن هزینه‌های گزافی متحمل شد؟ که شاید در نهایت هم متوجه شویم که نمونه‌های فِیک و بی‌ارزش را به جای کالای اصلی به ما فروخته‌اند!

در پی یافتن پاسخ این پرسش‌ها،شروع کردیم به پرس‌وجو و تحقیق از بازارهای سنتی و کارشناسان حوزه طراحی و تولید عینک‌های طبی و آفتابی. نتیجه این تحقیق‌ها نه تنها پاسخ روشنی برای سوال‌هایمان به‌دنبال داشت، بلکه سبب تولد «لوناتو» و آغازگر مسیری نو در راستای یاری‌رساندن به هم‌وطنان عزیزمان شد.

تا پیش از شکل‌گیری فروشگاه آنلاین لوناتو، جای چنین کسب‌وکاری در حوزه مد و فشن و به‌خصوص زیرمجموعه عینک‌های طبی و آفتابی و تمامی ملزومات و لوازم جانبی آن‌ها در ایران خالی بود. ما با افتخار لوناتو را متولد کردیم و چشم‌اندازی وسیع برای آینده‌ آن ساختیم تا با کمک این برند بتوانیم نامی ماندگار در عرصه‌های بین‌المللی برای ایران عزیزمان رقم بزنیم.

بنیان‌گذاران لوناتو چه کسانی هستند؟

در بالا از «ما» و مشکلاتِ «ما» گفتیم که موجب پدید آمدن اولین فروشگاه اینترنتی عینک‌های طبی، آفتابی و لنز در ایران شد. اما شاید برایتان جالب باشد تا بدانید این «ما» چه کسانی هستند و چگونه به فکر راه‌اندازی چنین کسب‌وکاری افتادند؟

باید برایتان بگوییم که «ما»، «ندا رستمی» و «مهدی سامع» هستیم که هر دو در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی نرم‌افزار تحصیل کرده‌ایم و هر دو برای مقطع کارشناسی ارشد به سراغ رشته MBA رفتیم.

ندا رستمی

ندا رستمی

بسیار اجتماعی، منظم، دقیق و عاشق سفر و کتاب است، شاخه کارآفرینی را انتخاب کرد تا برای تحقق اهداف آینده‌نگرانه خود بتواند از آموزه‌های آکادمیک و اصول مکتوب این حوزه بهره بگیرد.

مهدی سامع

مهدی سامع

هم به سراغ شاخه مارکتینگ رفت تا با تفکرات بلند پروازانه و پشتکار فوق‌العاده خود نشان دهد که در راستای رسیدن به چشم‌اندازهای وسیع نباید دست از تلاش برداشت و تسلیم موانع شد.

ما در مسیر پیشرفت خود از هیچ تلاشی فروگذار نکردیم تا بتوانیم آنچه شایسته یک مشتری آنلاین است را برای او مهیا کنیم. برای این منظور، در اولین قدم از شتاب‌دهنده‌های آواتک کمک گرفته و در زمانی کوتاه خود را به جایگاه استارت‌آپ‌های منتخب رساندیم و با جذب سرمایه، به شکلی نوین خدمت‌رسانی خود را به متقاضیان عینک و لنز در سراسر ایران آغاز کردیم.

بنیانگذاران فروشگاه آنلاین لوناتو در دوره سوم شتابدهی آواتک
بنیانگذاران فروشگاه آنلاین لوناتو در دوره سوم شتابدهی آواتک

اگر برایتان جالب است تا با انتخاب نام «لوناتو» برای این مجموعه آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم ویدئوی زیر را تماشا کنید و از زبان خود «ندا رستمی» دلیل آن را بشنوید.

هدف ما آسایش مشتری است

یکی از اصلی‌ترین اهداف فروشگاه اینترنتی لوناتو، آسایش هرچه بیشتر مشتری در خرید عینک موردنظرش است. برای این منظور ما خدمات ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم. به این صورت که کاربر می‌تواند تا حداکثر ۵ جفت عینک را انتخاب کند تا برای تست رایگان در منزل، به نشانی وی ارسال شود.

ما همچنان حرف برای گفتن داریم

بلاگ لوناتو، به‌عنوان محفلی برای کسب دانش، به ارائه مقالات گوناگونی در حوزه فشن، راهنمای خرید، معرفی برندهای مشهور عینک‌های طبی و آفتابی و همچنین سلامت و مشکلات چشم و بینایی می‌پردازد تا علاوه بر خرید آسان از فروشگاه آنلاین لوناتو، با جدیدترین گرایشات مد آشنا شده و در رابطه با حفظ سلامت چشم و بینایی نیز اطلاعات بیشتری کسب کنید.

لوناتو در رسانه‌ها