ماجرا از کجا شروع میشه ؟

شما از لوناتو خرید می‌کنید

درصدی از مبلغ خرید شما به تهیه عینک طبی برای کسانی که نیازمند هستند اختصاص داده خواهد شد. این افراد با کمک موسسات خیریه و دوستان لوناتو پیدا و گزینش خواهند شد.

کمتر از یک هفته عینک حاضر و تحویل داده خواهد شد.

اصلا چی هست این کمپین

میگیم جاتون رو چشمامونه

ما ایرانی ها زمانی از این جمله استفاده می کنیم که، فرد یا افرادی برامون واقعا عزیز باشند. چون از چشمامون ارزشمندتر چیزی نداریم که به اونها پیشکش کنیم. هممون می دونیم که چشم یکی از مهمترین عضوهای بدنه.
ما ایرانی ها در انجام کارهای خیر و کمک به دیگران همیشه زبان زد هستیم. وقتی کوچکترین اتفاقی در هر کجای دنیا می افته هممون تو جایگاه های کمک رسانی صف می کشیم و می خواهیم هرجوری شده ما هم سهمی از این کار نیک داشته باشیم.

یه آمار عجیب غریبی وجود داره که میگه حدود ۷۰۰ میلیون نفر در دنیا نمیتونن هزینه تهیه عینک رو پرداخت کنن و این باعث میشه که نتونن مثل ما ببینن.
واقعیتش ما توی لوناتو به این نتیجه رسیدیم که همه برای کمک به خیلی چیزا فکر میکنند ولی تا امروز کسی برای سلامت چشم افراد بی بضاعت به خصوص بچه ها فکری نکرده. این بود که حدود یکسال پیش بود که تصمیم گرفتیم یک کمپین خیریه راه بندازیم به اسم چشمان مهربان با هدف تهیه عینک و عدسی به صورت رایگان برای افراد نیازمند، به ویژه کودکان.

تا حالا چه کار کردیم؟

میخوایم به ۱۰هزار نفر تو ایران که احتیج به عینک دارن ولی نمیتونن هزینه‌هاشو پرداخت کنن کمک کنیم.

و همچنین قصد داریم با کمک شما به تمام کسانی که منتظر ما هستند تا بتونند بهتر ببینن یه دید خوب و یه لبخند هدیه بدیم.

هدفمون چیه از این کمپین ؟

میخوایم به ۱۰هزار نفر تو ایران که احتیج به عینک دارن ولی نمیتونن هزینه‌هاشو پرداخت کنن کمک کنیم.

و همچنین قصد داریم با کمک شما به تمام کسانی که منتظر ما هستند تا بتونند بهتر ببینن یه دید خوب و یه لبخند هدیه بدیم.

تا حالا چی کار کردیم

تا حالا به بیش از ۳۰۰ نفر کمک کردیم 🙂

تو این زمان با محدود ما تونستیم بیش از ۳۰۰ نفر رو تحت پوشش این طرح قرار بدیم. که حتی بعضی از این افراد به دوتا عینک برای دور و نزدیک احتیاج داشتند و ما همه تلاشمون رو کردیم تا هر دوتا عینک و براشون فراهم کنیم. از بین این ۳۰۰ نفر حدود ۱۶۰ نفر از کودکان بین ۴ سال تا ۱۴ سال بودند.

ما خیلی تلاش کردیم تا بتونیم عکس‌هایی از افرادی که با کمپین چشمان مهربان، عینک دار شدند رو اینجا بذاریم تا شما هم ببینید، اما متاسفانه اکثر اون ها از ما خواسته بودن که تصویرشون جایی منتشر نشه (که البته حق داشتن). اما تصمیم گرفتیم برای اطمینان بیشتر شما، مصاحبه ای که رادیو ایران با خانم ندا رستمی، مدیر وب سایت لوناتو داشته رو از آرشیو رادیو بگیریم و اینجا بگذاریم. می تونید این فایل صوتی رو بشنوید:

رادیو ایران 

هرچی پیش میریم تقاضاها بیشتر و بیشتر میشه

حالا هرچی پیش می رفتیم تقاضاها بیشتر و بیشتر میشد. تا به جایی رسیدیم که دیگه از پس هزینه های تامین عینک به خصوص عدسی‌های با شماره بالا بر نیومدیم. با وجود کلی بچه و آدم بزرگی که واقعا به این عینک ها نیاز دارند و تو صف انتظار هستند. دلمون نمیاد که ناامیدشون کنیم و بهشون نه بگیم و بگیم که ببخشید دیگه ما نیستیم. فکر به ذوق بچه ای که عینک شکسته اش و که با چسب زشت و سیاه برق چسبونده با عینک نو عوض میکنه، باعث میشه همه تلاشمون رو بکنیم تا نگذاریم این کمپین بی سرانجام بمونه و خیلی از شماها میخواستید مبلغ بیشتری برای این کمک پرداخت کنید.

همین موضوع باعث شد تا تصمیم بگیریم این موضوع رو شفاف‌تر و با مکانیزم بهتری پیاده‌سازی کنیم.

 می خواین بدونید ما کی هستیم؟

ما توی لوناتو نخواستیم که صرفا یه فروشگاه اینترنتی عینک باشیم. هدف ما از اول این بوده که تصمیم گیری رو برای مردم راحت‌تر، منطقی‌تر و علمی‌تر کنیم. یعنی با قابلیت بررسی و مقایسه و دادن اطلاعات پزشکی و در نظر گرفتن هماهنگی و مسایل زیبایی شناختی، این امکان رو برای مخاطب فراهم کردیم تا به بهترین نتیجه ممکن در انتخاب عینک مورد نظرش ـ چه طبی و چه آفتابی ـ برسه. تجربه حضور ما در بازار این توانایی رو به ما داده تا بهترین ها رو برای مخاطبمون فراهم کنیم و فعالیت های اخیر عام‌المنفعه لوناتو هم از اونجا شروع شد که دیدیم حالا که اشراف کافی رو از هر لحاظ به این بازار پیچیده داریم، چرا موانعی که سر راه خیلی از نیازمندان در رابطه با تهیه عینک هست رو بر نداریم و نتیجه این تجربه ها این شد که دیدیم تصمیم درستی گرفتیم و پرداختن به این کار برای ما خیلی ساده تر از کسانیه که حتی با شناخت نیاز خودشون، موانع موجود توی بازار جلوی برطرف شدن نیازشون رو میگیره.

حامیان چشمان مهربان

چشمان مهربان رسانه‌ها

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *