روز عینک‌آفتابی

روز عینک‌آفتابی

دیروز یعنی ۲۷ام ژوئن روز ملی عینک‌آفتابی (National Sunglasses Day) در آمریکا بود. البته در برخی تقویم‌های اینترنتی از این روز فقط به عنوان روز عینک آفتابی (Sunglasses Day) یادشده و محدود به آمریکا نشده‌است. این روز به تازگی و در چند سال اخیر برگزار می‌شود و هدف از آن یادآوری اهمیت استفاده از عینک‌های آفتابی برای مقابله با اشعه‌ی فرابنفش نور خورشید است.

Sunglass Day (1)

عینک‌های آفتابی در زندگی امروزه بسیار اهمیت دارند. طبق آمارها ۷۵٪ مردم آمریکا در مورد در معرض اشعه‌ی فرابنفش قرارگرفتن حساس هستند و سعی می‌کنند برای محافظت از پوست خود از کرم‌های ضدآفتاب و برای محافظت از چشم خود از عینک‌های آفتابی استفاده کنند. همچنین ۳۱٪ مردم آمریکا ابراز داشته‌اند که هر دفعه که به بیرون می‌روند، حتما عینک‌آفتابی می‌پوشند. اما واقعا در سایر کشورها از جمله کشور خودمان ایران، مردم چنین اهمیتی به محافظت از چشم خود در مقابل اشعه‌ی فرابنفش با استفاده از عینک‌آفتابی‌های استاندارد می‌دهند؟ متاسفانه در حال حاضر ما چنین آماری در مورد کشور خودمان نداریم و به احتمال بسیار زیاد در صورت تهیه این آمار، درصدهای آن نسبت به مردم آمریکا تفاوت قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت، زیرا که در کشور ما آموزش‌های مناسب و مانورهای ملی همچون روز عینک‌آفتابی برگزار نمی‌شود.

Sunglass Day (2)

عینک‌های آفتابی علاوه بر کاربردشان در سلامتی چشم، از نظر زیبایی و فشن، امروزه بسیار مورد اهمیت هستند. شاید چند دهه‌ی قبل در کشور خودمان ایران، تعداد کمی از افراد جامعه و حتی غشرهای خاصی از مردم در خیابان‌ها عینک‌آفتابی می‌پوشیدند و حتی زمانی بسیاری از افراد جامعه دید خوبی به عینک‌آفتابی و کسانی که آن را بر چشم می‌زدند نداشتند. اما امروزه بسیاری از افراد حتی تنها به دلیل زیبایی و جذابیت عینک آفتابی، آن را بر چشم می‌زنند. در صورتی که آگاهی افراد همزمان نسبت به کاربرد محافظتی و سلامتی عینک‌آفتابی و کاربرد زیبایی و فشن عینک‌آفتابی بالا رود، استفاده درست از این محصول فراگیر خواهد شد.

Sunglass Day (3)

یکی از فعالیت‌های ما در لوناتو در زمینه‌ی یادآوری اهمیت استفاده از عینک‌های آفتابی برای محافظت چشم در مقابل اشعه‌ی فرابنفش (UV)، اعلام روزانه‌ی میزان این اشعه در نور خورشید در کانال تلگرام لوناتو و ارائه‌ی توصیه‌های کلی همراه با آن است. به نظر می‌رسد با برگزاری فعالیت‌هایی چون روز عینک‌آفتابی و همراهی کاربران اینترنتی با به اشتراک‌گذاشتن عکس‌های خود با عینک‌آفتابی در این روز با هشتگ‌های مخصوصی چون SunglassesDay# بتوان در میان کاربران اینترنتی ایرانی هم فواید محافظتی عینک‌های آفتابی را یادآور شد و موجب استفاده‌ی گسترده‌تر ایرانیان از عینک‌های آفتابی شد.

Sunglass Day (4)

One thought on “روز عینک‌آفتابی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
اولین نفری باشید که از اخبار، فروش‌های ویژه و محصولات جدید لوناتو با خبر شوید.
ثبت‌نام کنید و از ۱۰٪ تخفیف اولین خرید لذت ببرید