عادات بدی که منجر به پیر چشمی میشود

پیری چشم و عادات بد

پیری چشم و عادات بدی که منجر به آن میشود

 

عدم استفاده از عینک آفتابی

پرتو فرابنفش و نورهای مرئی قوی، تأثیر بدی بر پیری چشم و پلک شما می‌گذارد و تابش مستقیم نور خورشید می‌تواند موجب آفتاب سوختگی سطح بیرونی چشم شود.

آب مروارید، ماکولا، سرطان و بسیاری بیماری‌های دیگر از عوارض همین تابش‌های مستقیم خورشید می‌باشند، که با زدن یک عینک آفتابی که ۱۰۰ درصد پرتو فرابنفش را جذب می‌کند می‌توانید به راحتی این بیماری‌ها را از چشم‌های خود دور کنید و پیری چشم را به تعویق بیاندازید.

 

مالیدن چشم

اولین جایی که علائم پیری چشم و چروکیدگی در آن دیده می‌شود، پوست دور چشم است. مالیدن چشم، عروق خونی زیر این پوست را پاره کرده و موجب سیاهی و پف کردن دور چشم می‌شود که در نهایت باعث افتادگی مژه‌ها می‌گردد.

مالیدن چشم و پیر چشمی
مالیدن چشم و پیر چشمی

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن به غیر از آسیب رساندن به اعضای داخلی بدن موجب بیماری های چشمی از جمله آب مروارید، ماکولا و خشکی و پیری چشم می شود. طبق آمار، افراد سیگاری ۴ برابر بیشتر در معرض کوری هستند و شما در هر سنی که هستید اگر سیگار را ترک کنید خطر بیماری های جدی چشم را کاهش خواهید داد.

تغذیه ضعیف

خوردن فست فود زیاد ، نخوردن میوه و سبزیجات موجب می شود مواد معدنی و ویتامین های لازم چشم به بدنتان نرسد.خوردن برگ های سبز ، میوه های رنگی ، سبزیجات و ماهی سالمون کمک می کنند تا بسیاری از مواد لازم برای جلوگیری از پیری چشم به بدن شما برسد.

 

خواب ناکافی

بی خوابی موجب پیری می‌شود و اولین تأثیر را بر چشمان شما دارد. بی خوابی موجب قرمزی چشم، خشکی چشم، گودی زیر چشم، کبودی زیر چشم ، تاری و پیری چشم می‌شود  .

کم خوابی و پیر چشمی
کم خوابی و پیر چشمی

نخوردن آب کافی

نخوردن مقدار توصیه شده ۸ لیوان آب در روز موجب خشکی بدن و در نتیجه تأثیر آن به صورت عدم تولید اشک کافی در چشم و خشکی چشم دیده می‌شود. که این خشکی موجب قرمزی و پف کردن پلک وپیری چشم می‌شود.

عدم مراجعه به دکتر

مراجعه دوره‌ای به دکتر کمک می‌کند که اگر بیماری و عارضه‌ی چشمی و یا حتی بیماری عمومی و پیری چشم در شما وجود دارد به سرعت تشخیص داده شود و درمان آن را به موقع شروع نمایید.

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
اولین نفری باشید که از اخبار، فروش‌های ویژه و محصولات جدید لوناتو با خبر شوید.
ثبت‌نام کنید و از ۱۰٪ تخفیف اولین خرید لذت ببرید