با دقت به چند نکته ساده زیبایی با عینک را تجربه کنید

زیبایی با عینک

استفاده از عینک علاوه بر اینکه در دید بهتر و رفع عیوب انکساری چشم کمک می‌کند، یک نوع اکسسوری نیز محسوب می‌شود که باعث تغییر چهره و زیباسازی صورت می‌شود. این تغییر در کلیت چهره شما تاثیر می‌گذارد. با توجه به اینکه خانم‌ها همیشه علاقه‌مند هستند بر زیبایی چهره خود بیافزایند، عینک می‌تواند گزینه مناسبی برای این کار باشد. ولی زیبایی با عینک نیاز به آشنایی با شکل چهره، شخصیت، مدل مو و داشتن آرایش مناسب است. در ادامه در مورد نحوه انتخاب صحیح عینک برای داشتن چهره‌ای زیبا صحبت می‌کنیم تا به اسرار زیبایی با عینک پی ببرید.

نکات مورد توجه در زیبایی با عینک

الف) انتخاب عینک برای شکل صورت

۱) فریم عینک را متناسب با شکل صورت انتخاب کنید.

زیبایی با عینک

زمانی که مدل چهره خود را شناسایی کردید، به دنبال فریم‌هایی باشید که چهره شما را تکمیل می‎کند. اگر از شکل چهره خود آگاهی ندارید، الگوهای مختلفی برای شناسایی شکل صورت در اینترنت وجود دارد که به شما برای دانستن این موضوع کمک خواهد کرد. از انتخاب فریم‎هایی که متناسب با چهره شما نیست، دوری کنید.

صورت گرد

اگر منحنی‎های قابل توجهی در هر دو طرف صورت دارید و زاویه‌های کمتری در صورت موجود است، صورت گردی دارید. در حالت گرد، اندازه طول و عرض صورت برابر است.

صورت بیضی

افراد دارای چهره‎های بیضی دارای ویژگی‎های متعادل هستند و چانه کمی نسبت به پیشانی باریک‌تر است.

صورت کشیده و دوک مانند

اگر صورت کشیده‌ای داشته باشید، طول صورت بزرگ‌تر از عرض آن خواهد بود. همچنین ممکن است بینی درازتری داشته باشید.

صورت پایین مثلثی

این شکل از چهره همانند مثلثی است که رأس آن رو به بالا باشد.

صورت بالا مثلثی

این شکل صورت همانند مثلثی است که رأس آن رو به پایین باشد.

صورت الماسی

این شکل صورت از نادرترین شکل‌ها محسوب می‎شود و صورت شکلی شبیه لوزی دارد.

صورت مربعی

در صورت مربعی خط فک و پهنای پیشانی بسیار بارز است و نسبت طول و عرض چهره یکسان است.

۲) از عینک گرد برای صورت گرد استفاده نکنید.

زیبایی با عینک

اگر صورت گردی دارید باید به دنبال عینک مربع و یا مستطیل باشید. تا تعادلی میان گردی صورت و عینک ایجاد شود و زیبایی با عینک حاصل شود. از انتخاب عینک گرد خودداری کنید. زیرا در این صورت گردی صورت بیشتر جلوه خواهد کرد و شکل چهره شما اصلاح نمی‌شود.

۳) از عینک پهن برای صورت بیضی استفاده کنید.

زیبایی با عینک

اگر صورت بیضی شکلی دارید به دنبال فریم‎هایی باشید که پهن‎تر از پهنای صورت باشند. فریم‎هایی با شکل‌ هندسی برای صورت بیضی بسیار مناسب هستند. تنها نکته‎ای که باید رعایت شود این است که سایز عینک نباید از اندازه نصف صورت بزرگ‎تر باشد. زیرا فریم‌های بزرگ می‎توانند تعادل طبیعی و تقارن چهره شما را از بین ببرند.

۴) صورت‌های کشیده را با فریم‎های طولانی زیباتر سازید.

زیبایی با عینک

با انتخاب فریم‎هایی که دارای عمق بیشتری نسبت به عرض آن هستند، زیبایی با عینک را تجربه کنید. می‎توانید از عناصر تزئینی در اطراف فریم‎ها نیز بهره گیرید. تا حد امکان از فریم‎های گرد و یا کوچک خودداری کنید.

۵) برای زیباتر جلوه دادن صورت‌های مثلثی، از فریم‌ مدل cat-eye استفاده کنید.

زیبایی با عینک

در صورت پایین-مثلثی، سومین بخش از بالا را با فریم‌هایی که رنگی هستند و جزئیات در قسمت بالای فریم زیاد است، برجسته کنید. همچنین می‎توانید از فریم‎های cat-eye استفاده کنید. برای یک چهره پایین-مثلثی فریم‎هایی انتخاب کنید که قسمت پایین آن پهن‎تر باشد تا تعادلی با قسمت پهن صورت که در بالا قرار دارد، به وجود آید.

۶) برای صورت الماسی از فریم cat-eye استفاده کنید.

زیبایی با عینک

اگر شکل چهره شما الماسی شکل است، زیبایی با عینک cat-eye و یا فریم بیضی حاصل می‎شود. این فریم‌ها پیشانی و چانه باریک شما را برجسته خواهد کرد و گونه‌ها را بهتر نمایش می‌دهد. از فریم‌های جعبه مانند و یا نازک خودداری کنید.

۷) از فریم‌های زاویه‌دار برای صورت‎های مربعی استفاده نکنید.

زیبایی با عینک

افرادی که چهره آن‌ها مربعی شکل است، باید عینک‎هایی را که روی بینی قرار دارند و دارای فریم‎های بیضی و یا گرد هستند، استفاده کنند. همچنین این افراد نباید از فریم‎های زاویه‌دار و یا جعبه‌ای شکل که ویژگی‌های زاویه‎دار صورت را شاخص می‌کند، استفاده کنند. در صورت استفاده چهره بزرگ و سنگین‌تر جلوه می‌کند.

ب) هماهنگی عینک با ویژگی‌های صورت

۱) بر بهترین ویژگی صورت خود تکیه کنید.

زیبایی با عینک

عینک انتخابی باید با ویژگی‎های صورت هم‌خوانی داشته باشد. هر قسمتی از اعضای صورت که احساس خوبی به شما می‎دهد، به عنوان ویژگی اصلی قرار دهید و فریم عینک را به گونه‌ای انتخاب کنید که این ویژگی را شاخص کند. برای مثال اگر شما چشمان آبی زیبایی داشته باشید، برای جلوه‌گری بیشتر، می‌توانید از فریم با رنگ آبی استفاده کنید.

۲) رنگ فریم را به گونه‌ای انتخاب کنید که متناسب با رنگ پوست شما باشد.

زیبایی با عینک

اگر رنگ پوست شما از تن‎های سرد است، به دنبال فریم‌هایی با رنگ‌های نقره‌ای، سیاه، صورتی، بنفش، آبی و… بروید. این رنگ‌ها، چهره شما را از سردی خارج می‌سازد. اگر رنگ پوست شما از تن‌های گرم است، به دنبال فریم‌هایی با رنگ‌های  طلایی، عسلی، بژ، سبز زیتونی و… باشید. و از فریم‌های سیاه و سفید خودداری کنید.

۳) ابروهایتان را با فریم هماهنگ سازید.

زیبایی با عینک

با اطمینان از متناسب بودن ابرو با فریم‌هایتان، به چهره خود جهت دهید. اگر فریم‌های ضخیم در رنگ‌های روشن دارید، برای داشتن تناسب، ابروهای خود را ساده و به حالت طبیعی نگه دارید. اگر فریم‌های ساده و نازک داشته باشید، به آرامی ابروها را پر کنید و به دنبال قوس طبیعی ابروهایتان بروید.

انتخاب عینک از روی نوع پوشش، نحوه زندگی، مدل مو، رنگ مو از دیگر مواردی است که برای زیباتر کردن هر چه بهتر چهره باید به آن توجه شود.

 

 

 

 

 

One thought on “با دقت به چند نکته ساده زیبایی با عینک را تجربه کنید

  1. اشتراک ها: لنز طوسی : انتخاب رنگ سایه‌های چشم متناسب با لنز طوسی برای داشتن چهره‌ای زیبا

  2. اشتراک ها: خرید عینک آفتابی زنانه : راهنمای خرید عینک آفتابی زنانه برای خانم‌های خوش سلیقه

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
فقط تا ۱ دی
ثبت‌نام کنید و از ۱۵٪ تخفیف شب یلدا لذت ببرید