علائم نزدیک‌بینی چشم

نزدیک بینی

نزدیک‌بینی

نزدیک‌بینی متداول‌ترین مشکل چشم است که این روزها به‌شدت به افزایش یافته است.

تحقیقات نشان می‌دهد این مشکل در ۳۰ سال اخیر ۴۱ درصد رشد داشته است.

محققین بر این باورند که به‌غیراز عامل ژنتیک، عامل خستگی چشم براثر تماشای زیاد تلویزیون و نگاه کردن به نمایشگر رایانه و گوشی‌های هوشمند از علل اصلی این رشد است.

نزدیک‌بینی، علائم و نشانه‌ها

اگر دچار نزدیک‌بینی شده باشید نمی‌توانید علائم راهنمایی و رانندگی را بخوانید و اجسام دور را به‌راحتی ببینید ولی اجسام نزدیک خود را به‌راحتی می‌توانید ببینید.

یکی دیگر از علائم بالینی نزدیک‌بینی، سردرد و خستگی چشم هنگام رانندگی و ورزش است.

اگر این علائم را دارید و از عینک استفاده می‌کنید باید به دکتر مراجعه کنید، چون احتمال تغییر شماره چشم شما وجود دارد.

نزدیک‌بینی ،علائم و نشانه‌ها
نزدیک‌بینی، علائم و نشانه‌ها

عوامل به وجود آمدن نزدیک‌بینی چیست؟

علت نزدیک‌بینی این است که کره چشم شما بزرگ است و نور از عدسی چشم شما گذرکرده کانون تشکیل‌شده روی پرده چشم نمی‌افتد. البته عوامل دیگری نظیر انحنای قرنیه و یا ترکیبی از این عوامل، ممکن است وجود داشته باشد.

نزدیک‌بینی معمولاً در نوجوانی به وجود می‌آید و اگر والدین شما نزدیک‌ بین هستند احتمال اینکه شما نیز نزدیک‌بین باشید بیشتر می‌شود. معمولاً رشد نزدیک‌ بینی تا بزرگ‌سالی ادامه دارد و متوقف می‌شود.

درمان نزدیک بینی
درمان نزدیک‌بینی

درمان نزدیک‌بینی

نزدیک‌ بینی را می‌توان با عینک طبی، لنز و عمل لیزیک اصلاح نمود. ممکن است در راستای بهبود بینایی مجبور باشید همیشه از عینک یا لنز استفاده کنید و یا هر وقت که مشغول کار خاصی مثل رانندگی هستید از عینک یا لنز استفاده نمایید.

بهترین گزینه برای انتخاب عینک، عینکی با عدسی شاخص کیفی بالا می‌باشد که بسیار سبک‌تر و باکیفیت دید بهتری است. همچنین در انتخاب عدسی عینک، به ضد انعکاس بودن آن توجه کنید.

اگر طرفدار استفاده از لنز هستید از لنزهای نرم استفاده کنید و در انتخاب لنز، لنزی را انتخاب کنید که بیشترین اکسیژن رسانی را به چشم دارد.

عمل لیزیک هم گزینه دیگری برای اصلاح نزدیک‌بینی می‌باشد، اگر به سنی رسیده باشید که شماره چشمتان ثابت‌شده باشد عمل لیزیک گزینه مناسبی است ولی حتماً قبل این عمل با پزشک خود مشورت کنید و با دادن آزمایش‌های مربوطه از امکان‌پذیر بودن این عمل آگاهی پیدا کنید.

 

 

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
اولین نفری باشید که از اخبار، فروش‌های ویژه و محصولات جدید لوناتو با خبر شوید.
ثبت‌نام کنید و از ۱۰٪ تخفیف اولین خرید لذت ببرید