چگونه از عینک خود مراقبت کنیم؟

محافظت از عینک

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر فرد عینکی اینست که مبادا عینکش آسیبی ببیند. زیرا علاوه بر هزینه‌ای که متحمل خواهد شد، مجبور است چند روزی را تا تعمیر آن، بدون عینک سپری کند و این برای هر فرد عینکی فاجعه محسوب می‌شود. به همین دلیل است که افراد به هنگام خرید عینک اغلب توجه بسیار زیادی به کیفیت دارند. اما باید این را بدانید هر چقدر هم عینک شما با کیفیت بسیار بالایی ساخته شود، باز هم اگر محافظت از عینک به درستی صورت نگیرد، عینک‌تان یا می‌شکند و یا از استحکام آن کاسته خواهد شد. در این مقاله ما با هشت راهنمایی ساده به شما کمک خواهیم کرد تا از عینک خود به طور صحیح مراقبت کنید.

گام اول: همواره از دو دست‌تان برای گذاشتن یا برداشتن عینک استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین مراحل برای محافظت از عینک، گذاشتن و برداشتن صحیح آن است. برای این‌که فشار به سمت راست یا چپ عینک وارد نشود، بهتر است که با دو دست خود از عینک بگیرید و آرام آن را به چشم‌تان زده و یا از آن خارج کنید.

محافظت از عینک 1

گام دوم محافظت از عینک: عینک‌تان را بر روی سرتان قرار ندهید

بسیاری از ما زمانی که مدت زیادی از عینک استفاده کردیم و کمی چشم‌های‌مان خسته شد، آن را روی سرمان قرار می‌دهیم تا کمی به چشم‌های‌مان استراحت بدهیم. اما این یکی از اشتباهات اساسی در استفاده از عینک است، زیرا نه تنها ممکن است بیفتد و آسیب ببیند، بلکه ممکن است شکل آن نیز تغییر کند و کارایی قبلی را نداشته باشد.

محافظت از عینک 2

گام سوم محافظت از عینک : فریم را بر روی بینی خود فشار ندهید

بسیاری از افراد برای این‌که عینک را در مکان صحیح خود قرار دهند، به آن فشار می‌آورند و به سمت بینی خود می‌برند. بنابراین، نه تنها رد آن روی بینی شما خواهد ماند، بلکه تاثیر بدی در حالت و شکل عینک نیز ایجاد خواهد شد.

محافظت از عینک 3

گام چهارم محافظت از عینک : از پارچه‌های تمیزکننده عینک استفاده کنید

بسیاری از افراد با هر چه که به دست‌شان می‌آید، برای تمیز کردن عینک استفاده می‌کنند، بنابراین در کوتاه‌ترین زمان ممکن شیشه‌های عینک‌شان را که اصلی‌ترین المان عینک‌‌شان است، خراب می‌کنند. استفاده از پارچه‌های مخصوص پاک کردن شیشه‌های عینک یک راهکار ساده و اساسی است. اغلب به هنگام خرید عینک، دستمال آن نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت، اما مسلما بعد از مدتی باید آن را عوض کنید.

محافظت از عینک 4

گام پنجم محافظت از عینک: اسپری‌های مخصوص را فراموش نکنید

اسپری‌های پاک کننده‌ی عینک بهترین ابزار برای محافظت از شیشه‌های عینک‌ها هستند. آن‌ها از موادی تشکیل شده‌اند که شیشه‌های عینک شما را بدون هیچ آسیبی تمیز می‌کنند. شما می‌توانید این اسپری‌ها را از داروخانه‌ها و یا فروشگاه‌های عینک بخرید.

محافظت از عینک 5

گام ششم: خرید کیت‌های تعمیر عینک

اکثر عینک‌ها در محل اتصال شیشه‌ها به فریم پیچ‌هایی دارند که برخی مواقع شل می‌شوند، برای محکم کردن این پیچ‌ها باید از لوازم مخصوص آن‌ها استفاده کرد. استفاده از ابزارهایی هم‌چون کارد یا ابزارهایی مشابه باعث آسیب رسیدن به عینک شما می‌شود.

محافظت از عینک 6

گام هفتم محافظت از عینک: حداقل دو بار در سال، عینک‌تان را تعمیر کنید

گاهی اندکی انحراف در ساختار عینک ممکن است باعث اذیت چشمان شما شود، بنابراین بهتر است ساختار عینک خود را همواره مورد بررسی قرار دهید تا انحراف نداشته باشد. کارشناسان فاصله‌ی ۶ ماهه را برای این کار مناسب می‌دانند.

محافظت از عینک 7

گام هشتم محافظت از عینک : بعد از استفاده عینک را در جعبه‌ی مخصوص خود قرار دهید

همه‌ی عینک‌فروشی‌ها به هنگام فروش عینک جعبه‌های مخصوصی را در اختیارتان قرار خواهند داد. شما می‌توانید عینک و دستمال تمیزکننده‌ی آن را داخل آن جعبه قرار دهید. هر زمان که عینک را از چشم‌‌تان درآوردید، سعی کنید آن را داخل جعبه‌ی مخصوصش قرار دهید تا آسیبی به آن وارد نشود.

محافظت از عینک 8

رعایت این اصول ساده می‌تواند سالم ماندن عینک شما را تضمین کند. موارد گفته شده در بالا نیاز به توضیح بیشتری ندارند، تنها موردی که باید به خاطر داشته باشید اینست که رعایت موارد بالا بعد از مدتی به عادت تبدیل خواهند شد و شما بدون هیچ فکری آن‌ها را اجرا خواهید کرد. بنابراین چند روزی خود را مجبور به انجام این کارها نمایید.

One thought on “چگونه از عینک خود مراقبت کنیم؟

  1. اشتراک ها: تمیز کردن عینک : مراحل تمیز کردن عینک برای پیش‌گیری از خراشیدگی

  2. اشتراک ها: آموزش استفاده از عینک به کودکان به منظور فرهنگسازی در میان کودکان

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
اولین نفری باشید که از اخبار، فروش‌های ویژه و محصولات جدید لوناتو با خبر شوید.
ثبت‌نام کنید و از ۱۰٪ تخفیف اولین خرید لذت ببرید