لنزها طبی یا عمل لیزیک؟

لنز طبی

لنزها طبی یا عمل لیزیک؟

بخش اول

 

آیا از استفاده عینک خسته شده‌اید؟ از اینکه مراقب عینک خود باشید و آن را تمیز کنید؟ از لنز طبی خود چطور؟ هر روز شب باید آن را در مایع مخصوص بشویید و تمیز کنید؟
یک انتخاب بسیار راحت‌تر برای شما وجود دارد و آن عمل جراحی لیزیک است  اما اگر شما اشتیاقی به این عمل جراحی ندارید و یا هنوز به سن مناسب برای این عمل نرسیده این یک جایگزین برای شما وجود دارد و آن هم استفاده از لنزهای طبی است.
لنزهای نرم ۳۰ روزه مورد تأیید سازمان غذا داروی آمریکا هستند و در واقع این این عدد ۳۰ روز از طرف سازمان غذا داروی آمریکا تعیین شده است. در بعضی از مدل‌های لنزهای ۳۰ روزه  شما می‌توانید تا ۳۰ روز لنز را از چشم خود خارج نکنید و در این مدت به راحتی از لنز استفاده کنید.

 

لنز طبی
لنز طبی

 

خطرات احتمالی

 

هم عمل جراحی لیزیک و هم لنزهای طبی در اکثر مواقع ایمن هستند اما در اکثر مواقع ایمن هستند. لنزهای تماسی خطر عفونت چشم را افزایش می‌دهند و این خطر در زمانی که فرد مصرف کننده در حال خواب باشد به بالاترین حد خود می‌رسد. در عمل لیزیک خطراتی همچون خشکی چشم و اختلالات بینایی مانند انعکاس و هاله وجود دارد.

 

 

استفاده مداوم از لنز طبی

 

لنز های طبی پوششی برای اولین بار در آمریکا در سال ۱۹۸۰ به بازار عرضه شدند و بسیاری از مردم همان طور که انتظار می رفت شروع به استفاده از آن کردند و خیلی از این مردم لنز های ۳۰ روزه خود را حتی در شب از چشم خود بر نداشتند و از همان تجربه عفونت چشم از لنز های ۳۰ روزه شروع شد و پایای سازمان غذا داروی آمریکا FDA را به میان کشید و از آن پس نهایت زمانی که برای در چشم ماندن این لنز ها در نظر گرفته شد نهایتا یک هفته است.

در اواخر دهه ۱۹۹۰ ورود یک ماده جدید به نام هیدروژل سیلیکون معرفی شد. لنزهای تماسی هیدروژل سیلیکون اجازه می‌دهد تا میزان جذب اکسیژن نسبت به لنزهای قدیم افزایش یابد  و این موضوع در مورد حفظ سلامت قرنیه بسیار مهم است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
اولین نفری باشید که از اخبار و فروش‌های ویژه لوناتو با خبر میشود.