۱۰ دلیل قانع‌کننده برای اینکه به سراغ عینک‌های ارزان‌قیمت نروید

10 دلیل قانع‌کننده برای اینکه به سراغ عینک‌های ارزان‌قیمت نروید

همه ما با دیدن تخفیف روی اجناس گوناگون خوشحال می‌شویم. اما مساله تخفیف دادن فروشگاه‌های آنلاین یا سنتی با موضوع ارزان بودن اجناس فرق دارد.

با اینکه خرج کردن پولی که به‌سختی به‌دست می‌آورید سخت است، اما توصیه می‌کنیم هرگز به سراغ خرید عینک‌های ارزن‌قیمت نروید. یکی از دلایلمان این است که شاید این خرید در نگاه اول یک برد به‌حساب بیاید. اما این عینک‌ها دوام چندانی ندارند و در زمانی کوتاه دستتان را در حنا خواهند گذاشت.

حتی برخی از شیشه‌های ارزان‌قیمت می‌توانند آسیب‌های جدی به چشم و بینایی شما وارد کنند. به همین خاطر، پیشنهاد ما این است که هیچ‌وقت سراغ اجناسی که به‌طور غیرواقعی ارزان هستند، نروید.

یا اگر خیلی اصرار دارید که این کار را انجام دهید، توصیه می‌کنیم ۱۰ دلیلی که در ادامه نوشته شده‌اند را مطالعه کنید تا با آگاهی بیشتر به کاری اقدام کنید که چندان منطقی نیست.

۱- دلیل کاهش قیمت محصول را بررسی کنید

فروشگاه‌های آنلاین عینک اگر محصولات خود را با قیمت ارزان‌تر عرضه می‌کنند، دلیلشان این است که از پرداخت هزینه‌های اضافی که فروشگاه‌های معمولی دارند، قِسِر در رفته‌اند.

اما نکته‌ای که هرگز به آن اشاره نمی‌کنند، هزینه‌های پنهانی است که از آن بی‌خبر هستید. مثلا شما نمی‌توانید عینک را روی صورت خود امتحان کنید یا حتی کیفیت آن را با چشم‌پزشک چک کنید. البته برخی از فروشگاه‌های آنلاین همانند لوناتو امکان تست مجازی عینک را روی چشم‌ها برای کاربر مهیا کرده‌اند.

۲- مراقب ادعاهایی همانند «کیفیتی همانند برترین برندها» باشید

یکی از ادعاهایی که اغلب فروشنده‌های عینک‌های ارزان دارند این است که محصول آن‌ها کیفیتی برابر با محصولات درجه یک بین‌المللی دارد.

اما این ادعا را چگونه ثابت می‌کنند؟

واقعیت این است که جنس عینک‌های مختلف، مواد اولیه و خاصیت ضد خش بودن‌شیشه‌ی آن‌ها حتی در میان محصولات یک برند مشابه هم تفاوت وجود دارد، چه برسد به مارک‌های متفرقه و ناشناس. همچنین، راحتی و دوام فریم‌های عینک نیز در برندهای گوناگون با هم فرق دارد.

بنابراین، بسیاری از فروشنده‌های آنلاین عینک که اقدام به فروش محصولات ارزان‌قیمت می‌کنند. آنها شیشه‌های عینک را به جای تولید در آزمایشگاه‌های مخصوص محصولات اپتیکی که تحت نظارت متخصصان قرار دارند، در لابراتوآرهای خود تولید می‌کنند. به همین دلیل است که ارسال این شیشه‌ها نیز سریع‌تر از بقیه فروشگاه‌هاست.

عدسی‌های ارزان قیمت از چشم در برابر نور آبی محافظت نمی‌کنند.

۳- حق انتخاب بیشتر همیشه هم خوب نیست، گاهی موجب سردرگمی بیشتر مشتری می‌شود

فروشگاه‌های آنلاین این ادعا را دارند که هرگز تنوع محصولاتشان را نمی‌توانید در یک عینک‌فروشی پیدا کنید. این ادعا کاملا صحت دارد. اما این را هم در نظر داشته باشید که انتخاب از میان صدها یا هزاران فریم گوناگون در طرح‌ها، شکل‌ها، رنگ‌ها و سایزهای مختلف هم خود مانعی برای انتخاب مناسب بشمار می‌روند.

۴- امتحان کردن مجازی عینک روی چشم‌ها، ضامن رضایت شما نخواهد بود

با اینکه فروشگاه‌های آنلاین عینک امکان تست مجازی محصول را روی چشم‌های مشتری مهیا کرده‌اند، اما به این هم فکر کنید که همه جزئیات را نمایش نمی‌دهد و ممکن است فریم انتخابی شما در دنیای واقعی، آنگونه که مدنظرتان بوده، از آب درنیاید.

حتی در مواردی ممکن است عینکی که انتخاب کرده‌اید به لحاظ اندازه‌ای، بزرگ‌تر یا کوچک‌تر باشد. پس خیلی به فروشگاه‌هایی که عینک‌های ارزان‌قیمت ارائه می‌کنند اعتماد نکنید. این را در نظر داشته باشید که وقتی به طور معقول هزینه کنید، از پیامدهای منفی خرید اشتباه مصون خواهید ماند.

۵- عینک‌های ارزان، بیشتر از فایده ضرر خواهند داشت

احتمالا برایتان پیش آمده که عینک‌آفتابی ارزان‌قیمت برای مصارف دم‌دستی خود خریداری کنید. این عینک‌ها در ظاهر بسیار زیبا هستند و حتی در نور شدید خورشید هم چشمان شما را محافظت می‌کنند، اما نکته اصلی در مورد محافظت از چشم‌ها در برابر تابش‌های فرابنفش است. عینک‌هایی که قدرت جلوگیری از UV را ندارند، در واقع هیچ‌ مزیتی ندارند. این عینک‌ها در اصل یک فریم و عدسی رنگی هستند که فقط می‌توان برای مد و فشن از آن‌ها بهره گرفت.

بنابراین، گول قیمت‌های ارزان را نخورید. حتی فریب برچسب‌های «پلاریزه» یا «محافظت ۱۰۰درصدی در برابر یو.وی» را هم نخورید. عینک آفتابی باید از ورود تابش‌های فرابنفش و نورهای آبی به چشم پیشگیری کند.

۶- عینک‌های طبی ارزان می‌تواند موجب خستگی چشم‌ها بشود

وقتی یک فروشگاه نه‌چندان شناخته شده، عینک‌های طبی خود را زیر قیمت بازار و با تخفیف‌های کلان عرضه می‌کند، توجه داشته باشید که ممکن است استفاده از این محصولات مضراتی برای بینایی شما بدنبال داشته باشد. مثلا، شاید نزدیک‌بینی شما را تصحیح کند، اما عدسی آن به گونه‌ای طراحی نشده که برای استفاده از کامپیوتر یا مطالعه کتاب مفید باشذ.

همچنین، عدسی‌های ارزان قیمت از چشم در برابر نور آبی محافظت نمی‌کنند.

فریم‌های ارزان‌قیمت می‌توانند حساسیت پوستی ایجاد کنند

۷- فریم‌های ارزان‌قیمت می‌توانند حساسیت پوستی ایجاد کنند

شاید در ظاهر این فریم‌ها با محصولات برندهای معروف فرق چندانی نداشته باشند، اما باید بدانید که عموما از متریال‌های بی‌کیفیت تهیه می‌شوند. در نتیجه، در طول زمان می‌توانند حساسیت پوستی، خارش یا قرمزی ایجاد کنند.

پلاستیک‌های ارزان‌قیمت حتی به مرور زمان زیر نور آفتاب سفید شده و رنگشان تغییر می‌کند. این فریم‌ها در خود نیکل دارند که موجب خارش پوست یا حتی از بین رفتن رنگدانه‌های پوستی شود.

۸- عینک‌های ارزان‌قیمت، گارانتی ندارند

آیا می‌توانید پس از خریداری چنین محصولاتی، از گارانتی تعمیر یا تعویض آنها استفاده کنید؟ به احتمال زیاد خیر! زیرا فروشگاهی که عینک بی‌کیفیت عرضه می‌کند هرگز خود را به دردسر نمی‌اندازد.

۹- آیا با دیدن قیمت‌های ارزان، وسوسه می‌شوید دو یا چند جفت عینک بخرید؟

به این فکر کنید که آیا از کیفیت همان یک جفتی که قصد خریدش را دارید، مطمئن هستید یا خیر! آیا لازم است پول خود را برای داشتن چندین عینک ارزان خرج کنید؟ یا بهتر است یک جفت عینک بادوام، شیک و درست داشته باشید؟

به تمامی دلایلی که در بالا ذکر کردیم، عینک‌های ارزان گزینه‌های مناسبی برای خرید نیستند مگر اینکه یک برند شناخته شده، به دلایل گوناگون، چوب حراج روی محصولات خود زده باشد.

۱۰- هیچ ارزانی بی دلیل نیست

حتی اگر تصور کنید که با خرید عینک‌های طبی، آفتابی، عدسی یا فریم اززان‌قیمت برد کرده‌اید، باید به اطلاعتان برسانیم که در دراز مدت پیامدهای منفی آن مشخص می‌شود که شاید دیر بشده اشد. پس، برای مساله مهمی همانند بینایی چشمان خود، دنبال اجناس بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت نروید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
اولین نفری باشید که از اخبار و فروش‌های ویژه لوناتو با خبر میشود.