شیشه عینک را چگونه تمیز کنیم؟

شیشه عینک را چگونه تمیز کنیم؟

منظور از سوال شیشه عینک را چگونه تمیز کنیم این است که آن‌ها را تا جای ممکن سالم و بادوام نگه داشته و در حفظ ظاهرش بکوشیم. اما جالب است بدانید که بسیاری از مردم نمی‌دانند چگونه شیشه عینک خود را تمیز کنند. به همین خاطر، در ادامه ترفندهای لازم برای نگهداری از عینک را برایتان نوشته‌ایم که امیدواریم موردتوجهتان قرار بگیرد.

چگونه شیشه عینک خود را تمیز کنیم

شیشه عینک را با دستمال بدون پرز خشک کنید. هرگونه پرزی موجب خراشیده شدن شیشه عینک می‌شود.

برای تمیز کردن شیشه عینک طبی یا آفتابی باید مراحل زیر را رعایت کنید:

  • دست‌های خود را با آب و صابون تمیز بشویید. سپس با حوله یا دستمال تمیز آن‌ها را خشک کنید.
  • عینک را زیر آب‌گرم بگیرید تا تمامی گردوخاک و آلودگی‎ها از بین بروند. این کار از ایجاد هرنوع خراشیدگی روی شیشه عینک پیشگیری می‌کند.
  • مقدار بسیار اندکی مایع ظرفشویی روی شیشه‌ها بریزید و خیلی نرم و آرام با انگشتان دست سطح شیشه را پاک کنید. مطمئن شوید که پل عینک و دسته‌های آن نیز شسته و تمیر می‌شوند زیرا در این بخش‌ها همیشه چربی زیادی تجمع می‌کند.
  • شیشه و فریم عینک را به‌طور کامل آبکشی کنید.
  • سپس آن را با دستمال بدون پرز خشک کنید. هرگونه پرزی موجب خراشیده شدن شیشه عینک می‌شود.
  • در آخر هم می‌توانید با دستمال‌های میکروفایبر که در بیشتر فروشگاه‌ها موجود هستند، شیشه‌ها را پاک کنید و از تمیزی صددرصدی عینک مطمئن شوید.
  • البته گفتنی است که دستمال و اسپری‌های مخصوص پاک کردن عینک نیز در فروشگاه‌های موجود است که می‌توانید برای سهولت بیشتر از آن‌ها کمک بگیرید.

در آخر توصیه می‌کنیم حتما عینک را درون جعبه آن قرار دهید تا از آن در برابر هر نوع خراشیدگی، ضربه یا شکستگی محافظت شود.

شیشه عینک را چگونه تمیز کنیم؟
مطمئن شوید که پل عینک و دسته‌های آن نیز شسته و تمیر می‌شوند زیرا در این بخش‌ها همیشه چربی زیادی تجمع می‌کند.

کارهایی که هنگام تمیز کردن عینک نباید انجام دهید

اگر ابزار و امکانات لازم برای شست‌وشوی عینک را ندارید، از گوشه پیراهن، روسری، دستمال کاغذی یا دستمال پارچه ای برای تمیزی شیشه‌ها استفاده نکنید. مخصوصا وقتی عینک خشک است. این کار موجب خراشیدگی لنز می‌شود. در عوض، از آب معمولی برای آبکشیدن عینک کمک بگیرید.

لازم به یادآوری است که اسپری شیشه‌شوی یا آب دهان نیز موجب آسیب دیدن شیشه عینک می‌شوند.

شیشه عینک را چگونه تمیز کنیم؟
از گوشه پیراهن، روسری، دستمال کاغذی یا دستمال پارچه ای برای تمیزی شیشه‌ها استفاده نکنید. مخصوصا وقتی عینک خشک است. این کار موجب خراشیدگی لنز می‌شود.

چگونه خراشیدگی را از شیشه عینک پاک کنیم؟

متاسفانه هیچ راهی برای این مساله وجود ندارد. وقتی شیشه خراش برداشته باشد، هیچ ترفندی برای رفع آن موجود نیست. البته، محصولاتی هستند که با کشیدن آن‌ها روی محل خراشیدگی، تا حدی موجب محو شدن این اشکال می‌شوند. اما در اصلِ موضوع تغییری ایجاد نمی‌کند. بعلاوه‌ی اینکه، نتیجه استفاده از این محصولات هم به مکان و عمق خراش بستگی دارد و استفاده‌شان موجب چربی شیشه عینک هم می‌شود.

تنها راه و مطمئن‌ترین راه برای خلاص شدن از شیشه خراشیده، خریدن شیشه جدید برای عینک است. مخصوصا شیشه‌ای که در برابر خراش و ضربه مقاوم باشد. همچنین این را یادتان باشد که شکستگی یا خراشیدکی شیشه عینک موجب انعکاس نور شده و در دید شما اختلال ایجاد می‌کنند.

در آخر هم بگوییم که هر موضوعی در مورد عینک یا لنز که برایتان سوال است را می‌توانید از لوناتو بپرسید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن پاسخ داده شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
اولین نفری باشید که از اخبار و فروش‌های ویژه لوناتو با خبر میشود.