روش صحیح شستشوی عینک

شستشوی عینک

شستشوی عینک طبی به صورت صحیح نیازمند رعایت ۷ نکته بسیار مهم است. برای اینکه در حین شستشوی عینک شما دچار آسیب نشود بهتر است نکات ذیل را رعایت نمایید. از آنجایی که تمیز بودن عینک هم از نظر بینایی و هم از نظر زیبایی حائز اهمیت می‌باشد معمولاً افراد عینکی را با چالشی در نوع نگهداری عینک خود مواجه می‌نماید.

اگر نگران این موضوع هستید که عینک شما در هنگام شستشو آسیب نبیند فقط کافی است این نکات را رعایت نمایید.

۱- ابتدا دست‌هایتان را به صورت کامل با آب و صابون بشویید تا ذرات آلودگی و چربی موجود در دستان شما به عینک انتقال پیدا نکند.

 

۲-عینک خود را زیر فشار کم آب بگیرید، دقت داشته باشید که دمای آب نباید بالا باشد. داغ بودن آب می‌تواند به شیشه عینک شما آسیب وارد کند. بعضی از لنزهای خاص به دمای بالا حساس هستند و ریز آب داغ به صورت ناگهانی بر روی آنها می‌تواند آسیب جدی به آنها وارد سازد. با شستشوی عینک به زیر آب ولرم گرد و غبار موجود بر روی عدسی‌ها از بین می‌رود.

 

شستشوی عینک
شستشوی عینک

۳- بر روی عدسی عینک خود یک قطره مایع ظرف شویی یا دستشویی به مقدار بسیار کم بریزید تا چربی‌هایی که بر روی عدسی عینک وجود دارد به صورت کامل در آن حل شوند. بعضی از مایع‌های دستشویی با ظرف‌شویی بسیار غلیظ هستند و پیشنهاد می‌کنم در این صورت ابتدا با کمی آب آنها را رقیق نمایید و سپس برای شستشو استفاده کنید.

۴- با خرید اسپری مخصوص تمیز کردن عینک و همچنین با خرید دستمال مخصوص عینک از خسارت‌های سنگین‌تر جلوگیری کنید. استفاده از مواردی که برای این کار طراحی نشده‌اند می‌تواند آسیب جدی به عینک شما وارد سازد.

۵- به‌طور کامل شیشه عینک را آب بکشید تا اثری از مایع ظرف شویی یا دستشویی بر روی آن نماند. اگر بر روی عینک شما ذرات مایع ظرف‌شویی و یا دستشویی باقی بماند بی شک ایجاد لکه می‌کند و علاوه بر آن به خود عدسی عینک به خاطر وجود مواد شیمیایی بازی آسیب جدی خواهد زد.

۶- دستمال عینک خود را هر هفته با صابون بشویید و از استفاده از نرم‌کننده خودداری کنید.

۷-برای پاک کردن عینک خود پیراهن یا هر چیز به عیر از دستمال مخصوص عینک خود داری کنید. دستمال کاغذی هم می تواند آسیب جدی به عدسی عینک وارد سازد. فقط از دستمال عینک استفاده نمایید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
اولین نفری باشید که از اخبار و فروش‌های ویژه لوناتو با خبر میشود.