عینک از قاب روانشناسی

روانشناسی عینک

عینک گذاشتن نه تنها نظر دیگران را راجب شما عوض می کند بلکه دیدگاه خودتان را نسبت به خودتان نیز تغییر می دهد.

در کشور امریکا دیدگاهی وجود دارد که به عینک گذاشتن، دفاع آدم ساده می نامند. این اصطلاح ریشه در تاکتیکی که وکلا در دادگاه برای دفاع از جنایتکاران استفاده می کنند دارد . وکلا یک عینک روی صورت موکل خود میگذارند تا چهره او معصوم تر و ساده تر به نظر برسد تا بتوانند قاضی را راحتر متقاعد کنند.

قسمت اول

شخصیتهای متفاوت

به نقلی از Ralph Anderl مدیر عامل شرکت عینک سازی IC Berlin که می گوید “ما این مطلب را به وضوح در فروشگاه های خود می بینیم که وقتی مردم دنبال عینکهای مختلف می گردند ، با انتخاب عینکهایی مختلف شخصیتهای مختلفی را به خود میگیرند. وقتی ما عینکی را به صورت سفارشی طراحی می کنیم ، شخصیتی را برای آن طرح در ذهنمان داریم”

برخی معتقند عینک مانند یک عمل زیبایی بدون چاقو می باشد و به سرعت دید دیگران نسبت به شخصیت شما را تغییر می دهد. و شاید مهم ترین دلیل آن این است که عینک در مهمترین بخش بدن یعنی چشمها را می یوشاند. برای همین است که وقتی عینک آفتابی می زنید باحال و مرموز به نظر می رسید.

 

روانشناسی عینک
روانشناسی عینک

 

به گفتهCary Cooperپروفسور روانشناسی از دانشگاه  Lancaster در تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۳ صورت گرفت مشخص شد اکثر افرادی که عینک می زنند در مصاحبه های شغلی موفق و کار مورد نظر خود را گرفته اند. زیرا در ناخوداگاه ما رابطه مستقیمی بین “هوش و مطالعه بسیار ” و عینک زدن وجود دارد که از دید کارفرما فردی که عینک طبی میزند باهوش تر است و در برخود با مسائل با مطالعه و تحقیق مشکلات را بر طرف می کند. تاثیر دیگر عینک ، در عینکهای آفتابی است که لنز تیره آن حس پنهانی و درونگرایی دارد ، که باعث می شود افراد مشهور از عینکهای آفتابی استفاده می کنند تا هویت خود را پنهان کنند.

در واقع تحقیقات نشان می دهد رابطه مستقیمی بین نزدیک بینی و هوش وجود دارد.

در ادامه آقای کوپر اضافه می کند عینک زدن تاثیر سریعی در طرف مقابل که با آن قصد ایجاد ارتباط داریم  ایجاد می کند و این تاثیر باعث می شود به سرعت اعتماد به وجود بیاید و رابطه شکل بگیرد.

روانشناسی عینک
روانشناسی عینک

 

 خرید عینک طبی و عینک آفتابی

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
اولین نفری باشید که از اخبار، فروش‌های ویژه و محصولات جدید لوناتو با خبر شوید.
ثبت‌نام کنید و از ۱۰٪ تخفیف اولین خرید لذت ببرید