۱۰ نکته برای خرید عینک کودک

۱۰ نکته برای خرید عینک کودک

اگر تا بحال برای فرزندان دنبال خرید عینک بوده باشید حتما متوجه شده اید که با ورود به مغازه عینک فروشی با تعداد زیادی عینک متنوع روبرو می شوید و شاید شما سردرگم بشوید که واقعا کدام عینک مناسب کودک شماست.معمولا اصلاح چشم کودکان برای دوربینی یا نزدیک بینی می باشد که در ابتدا باید نسخه پزشک را برای خرید عینک تهیه نمایید.گاهی پزشکان پیشنهادهای راجع به فریم و جنس عینک به شما می دهند ولی معمولا انتخاب فریم به عهده خود شما والدین خواهد بود.در اینجا نکاتی برای شما اورده شده است تا هنگام مراجعه به فروشگاه های عینک بتوانید به راحتی  عینکی مناسب و با دوام برای کودکتان انتخاب کنید.

 

عینک کودک
عینک کودک

۱-ضخامت لنز

اگر در نسخه پزشک لنز با ضخامت بالا ذکر شده باشد شما می بایست در انتخاب فریم باید کوچک ترین فریم ممکن را خریداری کنید زیرا هرچه فریم بزرگ تر باشد با افزایش حاشیه لنز ضخامت آن کاهش می یابد.

۲- رو مد بودن مدل عینک

نوجوانان در این سن به ظاهر خود حساس هستند و برای گذاشتن عینک ممکن است احساس ناراحتی کنند بخصوص اگر برای اولین بارشان باشد. بنا بر این باید از مدل فریم هایی انتخاب کنید که به قول نوجوانان “با حال ” باشد. البته سعی کنید آنها را از فریم های بسیار گران قیمت دور کنید و به یاد داشته باشید هدف پیدا کردن یک عینک برای اصلاح بینایی است.

۳-فلزی یا پلاستیکی

عینک کودکان هم از جنس پلاستیک ساخته می شود و هم از جنس فلز ، درگذشته معمولا فریم های پلاستیکی برای کودکان پیشنهاد می شد زیرا هم سبک تر و هم از مقاومت بهتری برخوردار بودند ولی امروز با استفاده از آلیاژهای آلومینیوم فریم هایی ساخته می شود که هم از نظر وزن بسیار سبک تر هستند و هم از نظر مقاومت ، از مقاومت خوبی برخوردارند.

خرید عینک کودک

 

عینک کودک
عینک کودک

۴-پل بینی مناسب

یک مسئله مشکل ساز برای نوجوانان این است که چون تیغه بینی آنها هنوز کامل شکل نگرفته پیدا کردن عینک با یک پل مناسب که روی بینی شان بنشیند کمی سخت است. معمولا عینکهای فلزی دارای پایه بینی برای اصلاح اندازه بینی دارند ولی عینک های پلاستیکی این پایه های بینی را ندارند. و این بسیار مهم است که عینک دقیقا در جای مناسب بنشیند.

۵- دسته عینک

دسته های عینک از جنس های مختلفی ساخته می شود ولی به طور معمول جنس دسته از فلز است که با یک لایه محافظ پوشیده شده است. یک مدل دسته عینک ، مدل سیمی می باشد که پشت گوش می افتد، اگر فرزند شما عینک خود را به طور مرتب استفاده نمی کند و یا مدام در می آورد این مدل دسته مناسب نیست زیرا به سرعت از حالت اصلی خارج شده و به راحتی و به شکل صحیح روی صورت نمی نشیند.

۶-لولا فنری

این گزینه روی عینک بسیار مهم است  زیرا کودکان با احتیاط عینک خود را بر نمی دارند و یا بعضی از کودکان با عینک خود بازی می کنند که باعث می شود دسته عینک بیش از حد باز شود و این فنری بودن لولا باعث می شود دسته عینک آسیب نبیند.

خرید عینک کودک

عینک کودک
عینک کودک

 

۷- لنز عینک

بعد از آن که یک عینک مناسب و مطابق سلیقه فرزندتان انتخاب کردید نوبت انتخاب لنز عینک است. لنز عینک کودکان می بایست از جنس پلی کربنات باشد زیرا غیر از سبکی ، مقاوم تر هستند و هم از نظر خطرناک بودن امن تر هستند.

از آنجا که کودکان معمولا در حال جنب و جوش هستند لنز عینک آنها می بایست اشعه فرابنفش را فیلتر کند و همچنین ضد خش و لکه باشد.

۸-ضمانت نامه

اگر عینک خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. به شما برگه ضمانت می دهند که در صورت عدم رضایت و یا وجود خرابی در عینک ، عینک را از شما پس می گیرند و یک فریم سالم به شما تحویل و یا در صورت عدم رضایت مبلغ دریافتی را به شما عودت می دهند.

۹- عینک یدکی

چون بچه ها بسیار پر جنب و جوش هستند و گاهی خشن می شوند، داشتن یک عینک یدکی فکر خوبی می تواند باشد که اگر در حین بازی عینک او شکست می توانید تا تعمیر عینک از عینک یدکی استفاده نمایید. و البته با خرید دو عینک می توانید با فروشنده بر سر قیمت چانه بیشتری بزنید.

خرید عینک کودک

عینک کودک
عینک کودک

برای بررسی و خرید انواع عینک کودک کافی است با ما همراه باشید

 

بررسی و خرید عینک کودک طبی

بررسی و خرید عینک کودک آفتابی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
اولین نفری باشید که از اخبار، فروش‌های ویژه و محصولات جدید لوناتو با خبر شوید.
ثبت‌نام کنید و از ۱۰٪ تخفیف اولین خرید لذت ببرید